W jaki sposób pozyskiwać środki finansowe dla mojej firmy w Wielkiej Brytanii?

Pierwsze kroki do założenia spółki w Wielkiej Brytanii

Zbadaj ewentualne dotacje: małe granty biznesowe są bardzo przydatne, ale może być trudne aby je zdobyć, warto w tym celu pokusić się o rozmowę ze specjalistami od dotacji czy dofinansowań dla firm. Nasza prowizja dla firma jest stosunkowo niska, a możemy dzięki temu uzyskać pokaźną bezzwrotną sumę na niezbędne wdrożenia.

Ubiegaj się o kredyt bankowy: chociaż kredyty bankowe dla małych firm brane są coraz rzadziej, większość firm w końcu zbliża się do banku, w pewnym momencie. Przeczytaj nasz przewodnik krok po kroku, aby zmaksymalizować swoje szanse na zatwierdzenie procesu wręczenia kredytu.

Uzyskaj dofinansowanie od rządu: rząd prowadzi różne inicjatywy, aby pomóc start-upom oderwać się od ziemi. Warto regularnie przeglądać projekty rządowe przygotowane zwłaszcza dla młodych, innowacyjnych przedsiębiorców, by wiedzieć jakie mamy szanse i jakie kroki musimy wykonać by sprawnie prowadzić firmę z kapitałem.

Poproś o pomoc znajomych i rodzinę: nie jest trudno zrozumieć, dlaczego wielu przedsiębiorców zaczyna od finansów osobistych lub pomocy przyjaciół i rodziny, nie warto jednakże zastawiać pod finanse wielu cennych dla siebie rzeczy.

Szukajcie inwestycji: inwestorzy mogą nie tylko zapewnić finansowanie, ale przekazać także cenne doradztwo, wsparcie i doradztwo dla przedsiębiorstw na wczesnym etapie jest niebywale istotne, pozwala ukierunkować niepewne biznesu osoby oraz wskazać właściwe a także niewłaściwe kroki; uważaj jednak aby nie wydać całego kapitału na początku.

Pozyskanie środków finansowych metodą crowdfundingu: Jeśli masz pomysł i uważasz, że będzie on popularny wśród mas, crowdfunding to świetna metoda – przeżywa ona właśnie eksplozję popularności. Założenie spółki w Wielkiej Brytanii będzie jeszcze łatwiejsze dzięki takiej metodzie.

Zrozumieć podstawy konfigurowania: Dowiedz się, jak założyć firmę.

Skonfiguruj bankowość dla biznes: Przygotuj się na otworzenie rachunku bankowego dla firmy.

Kup wyposażenie: Pomyśl o tym jaki sprzęt trzeba będzie nabyć aby rozpocząć działalność. Samochody dostawcze są niezbędnym zakupem dla wielu nowych firm, szczególnie w sektorach handlu, podczas gdy urządzenia takie jak komputery, drukarki i smartfony są mniej lub bardziej istotne, przeczytaj nasze podpowiedzi, aby wiedzieć jak dokonać trafnego wyboru.

Rozważ wirtualne biuro: Jeśli planujesz założyć biuro w domu, zastanów się, czy wirtualne biuro jest właśnie dla Ciebie.

Znajdź lokal: Jeśli potrzebujesz pomieszczeń zewnętrznych, zakup nieruchomości jest ogromnym krokiem wprzód. Dobrą opcją jest także dzierżawa pomieszczenia lub wynajem biura w biurowcu.

Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja: Jeśli zaczynasz działalność detaliczną, lokalizacja jest bardzo ważna. Upewnij się, że Twoje biuro, sklep czy magazyn zlokalizowane są we właściwym miejscu, dogodnym dla klientów, dobrze i łatwo dostępnym.

Jakie przepisy i praktyczne kwestie powinny być zrozumiane przed rozpoczęciem?

Chroń swoją własność intelektualną: Jeśli masz biznes technologiczny lub oparty na idei, a nawet proste logo firmy, upewnij się, że chronisz swoje pomysły poprzez zapoznanie się z prawem własności intelektualnej. Zrozum prawo podatkowe: Czy jesteś w działalności na własny rachunek czy opłacasz właściwie pracowników, znajomość prawa podatkowego jest niezbędna. Ubezpiecz się: Przygotuj się na nieznane przez wykupienie ubezpieczenia biznesowego i zdaj sobie sprawę z różnych rodzajów ubezpieczeń dostępnych na rynku.

założenie spółki w Wielkiej Brytanii

Zgodne z przepisami: Nie zapomnij o swoich zobowiązaniach wynikających z brytyjskich przepisów BHP. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz zamiar wziąć odpowiedzialność za pracowników. Źródło najlepszych dostawców: można pozyskać dostawców na targi i wystawy – ale przed zawarciem jakiejkolwiek umowy, zapewnić ochronę dla swojego towaru. Warto go ubezpieczyć. Wybierz producenta: Jeśli masz produkt, który musi być wykonany na dużą skalę, upewnij się, że znasz najważniejsze zagadnienia. Zastanów się nad pozyskiwaniem towarów z zagranicy: nie zapominaj, że zagraniczni dostawcy często mogą być bardziej opłacalni.