Zaplanuj ferie zimowe razem z pupilem!

Sezon ferii zimowych to czas, kiedy najchętniej wyjeżdżamy na narty do małych, górskich miejscowości. Nic w tym dziwnego – mnóstwo wolnego, większa szansa na otrzymanie urlopu w pracy czy chociażby atrakcyjne ceny sprawiają, że na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej rodzin z dziećmi. Niestety, jeśli posiadamy psa lub kota – mamy problem.

Podróżowanie z futrzanym pupilem nie jest proste – nie tylko przebycie trasy samochodem albo pociągiem wiąże się z trudnościami i nierzadko dodatkowymi opłatami. Nierzadko znalezienie noclegu, gdzie w pokoju może znaleźć się również pies graniczy z cudem. Na całe szczęście coraz więcej pensjonatów wychodzi naprzeciw swoim gościom, oferując im specjalne miejsca noclegowe. Zarówno w sezonie, jak i po sezonie można przywieźć ze sobą swojego pupila.

Zabierz pupila na ferie zimowe

Wyjeżdżając na ferie zimowe czy wczasy często zapominamy o tym, że nasz pies albo kot potrzebuje dodatkowej opieki. Niestety, znajomi czy bliska rodzina rzadko kiedy chcą wziąć na siebie odpowiedzialność za zwierzę, a hotele dla psów są niewiarygodnie drogie. Pozostaje nam albo zrezygnować z wakacji, albo znaleźć pensjonat, do którego bez problemu można przywieźć psa czy kota.

Współcześnie coraz więcej właścicieli pensjonatów oferuje swoim gościom możliwość ugoszczenia pupila. Taka informacja z pewnością uszczęśliwi właścicieli, którzy do tej pory rezygnowali z urlopu właśnie z tego powodu.

Jeszcze kilka lat temu znalezienie noclegu, gdzie można przywieźć ze sobą psa czy kota, było dosyć trudne. Zazwyczaj właściciele pensjonatów czy pokoju zaznaczali w ogłoszeniu, że nie mają odpowiednich udogodnień, a pomieszczenia nie zostały dostosowane do wizyt zwierząt. Teraz przeglądając oferty baz noclegowych można zobaczyć ogromną zmianę. Zwłaszcza na terenach górskich, gdzie pies może bez przeszkód spacerować. Taką możliwość oferują między innymi właściciele pensjonatu Willa Nova w Wiśle.

ferie zimowe w górach wisła

Z psem lub kotem na ferie zimowe – o czym pamiętać?

Wspólne wakacje czy ferie zimowe ze zwierzęciem domowym to sporo trudności, z których trzeba zdawać sobie sprawę. Jeśli już znajdziemy nocleg, gdzie bez problemu możemy przywieźć swojego pupila, warto dokładnie poznać, jakie udogodnienia dla zwierząt będą na miejscu. Niekiedy jest to czysta kuweta dla kota oraz wielorazowe miski, dzięki czemu nie trzeba zabierać ich za sobą. W innym pensjonatach jest to specjalna strefa, gdzie można przebywać ze zwierzęciem czy kojec do spania. Na górskich terenach warto zwrócić uwagę na zabezpieczenie posesji czy chociażby – odległość pensjonatu od ruchliwej ulicy.

Dodatkowo przyjeżdżając ze zwierzęciem lepiej zorientować się, czy pies nie powinien być trzymany cały czas na smyczy ze względu na małe dzieci, które również będą przebywać w tym samym miejscu. Można również zorientować się, czy pensjonat oferuje opiekę nad kotem lub psem w momencie, kiedy my będziemy szaleć na stoku.

gdzie na ferie z pupilem

Ferie zimowe z pupilem – jak znaleźć nocleg?

Nocleg dla siebie i dla pupila najłatwiej jest znaleźć w internecie. Informacja czy można zabrać ze sobą psa lub kota najczęściej znajduje się na głównej stronie konkretnego pensjonatu czy hotelu. W ten sposób od razu wiadomo, czy warto zapoznać się dalej z ofertą.

Warto tutaj również pamiętać, że możliwość zabrania ze sobą pupila oferują małe, prywatne pensjonaty, gdzie pies ma miejsce do zabawy. Zatem wybierając się do Wisły czy innego miejsca w górach, lepiej szukać od razu małych, ale jednocześnie przytulnych pensjonatów. W ten sposób zaoszczędzimy mnóstwo czasu i nerwów, jeśli po przyjeździe okazałoby się, że zwierzęta nie są mile widziane.

Niezapomniane ferie zimowe z pupilem

Z racji tego, że coraz więcej pensjonatów daje możliwość zabrania na ferie zimowe zwierząt domowych, większość z nas korzysta z takiej szansy. Dzięki temu długo wyczekiwany urlop możemy spędzić szalejąc na nartach, a następnie na długich, zimowych spacerach z psem. Natomiast właściciele kotów z pewnością znajdą chwilę na zabawę ze swoim futrzakiem – na przykład przed kominkiem. Watro więc sprawdzić, które z obiektów w wybranym mieście dają taką możliwość.