Co warto zobaczyć w Pobierowie?

Województwo zachodniopomorskie to doskonały kierunek dla wszystkich osób, które pragną wypocząć nad Morzem Bałtyckim.

Zachodniopomorskie – dlaczego warto tam pojechać?

W regionie tym znajduje się bowiem wiele miejscowości, które usytuowane są bezpośrednio przy pięknej, niezwykle szerokiej, piaszczystej plaży. Jedną z nich jest Pobierowo, do którego każdego roku zjeżdżają tłumy osób – zarówno z Polski, jak i zza granicy. Do Pobierowa można jechać o każdej porze roku – wiosną, latem, jesienią, jak i zimą.

Urlopowicze najchętniej jednak decydują się na taki wyjazd latem, kiedy pogoda sprzyja błogiemu odpoczynkowi na plaży. Pobierowo można zaliczyć do jednych z najbardziej popularnych kurortów nadmorskich, usytuowanym w województwie zachodniopomorskim. Na wschód od Pobierowa znajdują się jednak inne, cieszące się podobną sławą miasteczka – Pustkowo, Trzęsacz, Rewal, Niechorze, Pogorzelica i Mrzeżyno.

Wszystkie te miejscowości posiadają niezwykły klimat, który sprzyja wypoczynkowi. Wakacyjny urlop spędzony nad Morzem Bałtyckim to świetny sposób na oderwanie się od codziennych obowiązków, trosk i zmartwień. Wyjazd do Pobierowa spodoba się zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Ten nadmorski kurort oferuje wczasowiczom naprawdę ogrom atrakcji, dzięki którym nie może być nawet mowy o nudzie.

Co warto zobaczyć w Pobierowie?

W Pobierowie znajduje się wiele ciekawych miejsc, które bezwzględnie należy zobaczyć. Do głównych atrakcji tej miejscowości można zaliczyć przede wszystkim Oceanarium, Papugarnię, park linowy, jak i gigantyczne dmuchane place zabaw dla dzieci. Pobierowo to doskonała miejscowość dla najmłodszych, jednak dorośli także znajdą tutaj coś ciekawego dla siebie.

Miejscowość ta posiada czystą i niezwykle szeroką piaszczystą plażę, na której co roku odbywa się impreza, której celem jest promowanie zdrowego stylu życia – Akademia Słońca. W Pobierowie znajduje się również piękny zegar kwiatowy, który znajduje się przy ulicy Adama Mickiewicza. Na szczególną uwagę zasługuje ulica Grunwaldzka, którą można nazwać sercem Pobierowa.

Na ulicy tej znajdują się bowiem liczne kawiarnie, lodziarnie, restauracje, smażalnie ryb oraz pasaż handlowy. W sezonie wakacyjnym ulica Grunwaldzka tętni życiem od rana do wieczora, będąc głównym ośrodkiem spotkań i lokalnych imprez. Z Pobierowa prowadzi również wiele szlaków turystycznych, które prowadzą po niezwykle pięknych i malowniczych terenach.

Do najpopularniejszych można zaliczyć Szlak Nadmorski imienia Czesława Piskorskiego, który rozciąga się aż przez 5 usytuowanych na wybrzeżu rewalskim miejscowości – Pobierowo, Pustkowo, Trzęsacz, Rewal i Niechorze. Świetną trasą jest również Letniskowy Szlak Pobierowa, który liczy około 5,5 km i przebiega przez lokalne, niezwykle urokliwe uliczki. Pobierowo spodoba się zatem wszystkim miłośnikom spacerów. Rowerzyści zaś mogą wyruszyć w trasę, która biegnie wzdłuż linii brzegowej i prowadzi między innymi do Trzęsacza.

nocleg pobierowo

Nocleg Pobierowo – jak go zarezerwować?

W sezonie wakacyjnym nocleg w Pobierowie jest bardzo rozchwytywany, przez co nieraz bardzo ciężko jest zarezerwować go tuż przed wyjazdem. Z tego właśnie powodu warto już kilka tygodni przed planowanym urlopem, rozpocząć poszukiwania miejsca noclegowego. Strona fajne wczasy oferuje wiele miejsc noclegowych w Pobierowie.

W zakładce nocleg pobierowo znajdują się apartamenty, pokoje, hotele, kwatery, pensjonaty i domki noclegowe na wynajem. Wiele ośrodków oferuje swoim gościom baseny, SPA czy restauracje. Ceny za dobę rozpoczynają się już od 20 złotych za osobę, co jest niezwykle korzystną ofertą. Każde miejsce noclegowe do wglądu publicznego posiada opinie gości, dzięki czemu każda osoba przed dokonaniem rezerwacji, może dokładnie zweryfikować daną ofertę.