Dwudniowa wycieczka do Wrocławia – co warto zobaczyć?

Wrocław jest miastem chętnie odwiedzanym przez turystów nie tylko z Polski, ale również Europy i całego świata, co zauważalne jest na wrocławskim rynku, gdzie obok wycieczek zorganizowanych spotkać można indywidualnych gości z najdalszych zakątków Azji. 

Turystyka jest ważnym elementem funkcjonowania miasta, dlatego jego włodarze dbają o rozbudowę infrastruktury turystycznej, a także o wizerunek stolicy Dolnego Śląska jako miasta przyjaznego turystom. Ze względu na ogrom różnych atrakcji warto zaplanować dwudniową wycieczkę do stolicy Dolnego Śląska. Spędzony we Wrocławiu czas pozwoli poznać atrakcje miasta. 

Najważniejsze atrakcje do zwiedzania we Wrocławiu w trakcie pierwszego dnia dwudniowej wycieczki

W trakcie dwudniowej wycieczki po Wrocławiu warto skupić swoją uwagę na sercu stolicy Dolnego Śląska, czyli Rynku i Ostrowie Tumskim. Rynek wrocławski zajmuje powierzchnię 7 hektarów i należy do największych tego typu obiektów w Europie. Architektura może zachwycić niejednego turystę. Spacer pośród wyjątkowych kamieniczek i ciekawej architektury jest wyjątkową przyjemnością. Centrum Rynku zajmuje zabytkowy ratusz pochodzący z XIII wieku oraz chętnie fotografowana przez turystów fontanna. 

Warto poświęcić więcej czasu na podziwianie obiektów takich jak: Kamienica pod Złotym Dzbanem, Siedmioma Elektorami i pod Gryfami. Liczne kawiarenki oferują swoim gościom pyszną kawę i ciastka. W tym miejscu często odbywają się różne wydarzenia kulturalne, które są wielką atrakcją również dla turystów. 

Wyjątkowym rodzajem  muzeum jest Movie Gate, które poświęcone jest sztuce filmowej z Hollywood. Kolejnym miejscem godnym polecenia jest wieża widokowa o nazwie Most Pokutnic, który znajduje się w katedrze świętej Marii Magdaleny. Stąd blisko na Ostrów Tumski, który jest najstarszą częścią miasta. Tu godna polecenia jest archikatedra świętego Jana Chrzciciela, Most Tumski nazywany Mostem Zakochanych, a także Muzeum Archidiecezjalne.  

Najważniejsze atrakcje do zwiedzania we Wrocławiu w trakcie drugiego dnia dwudniowej wycieczki

Drugi dzień wycieczki warto poświęcić na zwiedzanie wrocławskiego ZOO, które jest najstarszym tego rodzaju obiektem w Polsce. Powstało ono w 1865 roku. Ogrom gatunków zwierząt w tym tych zagrożonych wyginięciem stanowi wielką atrakcję dla turystów. Można zdecydować się na wybór dłuższych lub krótszych tras, gdyż cała jego powierzchnia wynosi 30 hektarów, a do zobaczenia jest 10 tysięcy zwierząt. 

W trakcie spaceru warto zwrócić uwagę na niektóre budynki, stanowiące wyjątkowe obiekty architektoniczne. Niezwykłą atrakcją wrocławskiego ZOO jest Afrykarium, gdzie można spędzić wiele godzin zachwycając się niezwykłą prezentacją. Turyści mogą obejrzeć gatunki zwierząt i ptaków pochodzących z Czarnego Lądu w warunkach zbliżonych do klimatu na przykład Czerwonej Pustyni czy Dżungli Kongo. Atrakcją są tutaj żółwie, rekiny, manaty i pingwiny. 

W pobliżu ZOO znajduje się przy Hali Stulecia fontanna multimedialna, która jest największym tego typu obiektem w Polsce. Ogromne wrażenie robi jej powierzchnia jednego hektara, 300 dysz wodnych, 800 punktów świetlnych i trzy dysze ogniowe. Jest to darmowa i wyjątkowa  atrakcja. Wieczorem odbywają się tutaj pokazy multimedialne, które robią niezwykłe wrażenie na turystach. 

hala stulecia

Jakie zaplecze turystyczne oferuje Wrocław swoim gościom? 

Wrocław ma do zaoferowania swoim gościom bogate zaplecze turystyczne. To rozbudowana baza noclegowa, obok hoteli znajdują się tu również hostele, pensjonaty, apartamenty lub pokoje do wynajęcia. Hotele w przystępnych cenach oferują swoim gościom pokoje jednoosobowe we Wrocławiu, ale również dwuosobowe czy trzyosobowe apartamenty, a także możliwość skorzystania z restauracji hotelowej. 

Wrocław proponuje noclegi turystom o bardziej lub mniej zasobnych portfelach. Szeroka gama oferty noclegowej pozwoli każdemu znaleźć coś dla siebie. Wybór miejsca jest sprawą indywidualną i wiąże się z potrzebami, oczekiwaniami i planami podróży turysty. Goście przybywający do stolicy Dolnego Śląska mogą w wygodny sposób dotrzeć do miasta dzięki pociągom, autobusom, a nawet samolotom, ponieważ we Wrocławiu znajduje się Port Lotniczy położony w odległości około 10 km od centrum miasta. Po mieście można poruszać się komunikacją miejską, 22 liniami tramwajowymi oraz autobusami miejskimi. Atrakcją turystyczną jest kolej linowa Polinka łącząca Politechnikę Wrocławska z Geocentrum na Grobli. Na co dzień umożliwia ona studentom przemieszczanie się między kampusami, stanowi również atrakcję dla osób zwiedzających Wrocław.