Wakacje z dziećmi – jaką miejscowość na polskim wybrzeżu wybrać?

Wakacje to czas, którego najbardziej wyczekują najmłodsi. Wiele rodzin na letnie ferie wybiera się właśnie nad polskie morze, by korzystać ze wszystkich dobrodziejstw, jakie oferują nadmorskie kurorty.

Częstym problemem dla rodziców, jest zapewnienie swoim pociechom odpowiedniej dawki atrakcji, szczególnie jeśli pogoda nie dopisuje i nie można spędzić całego dnia na plaży. Gdzie więc się udać, żeby wakacyjnego nastroju nie przybiła nuda?

Najpopularniejsze kurorty nad Bałtykiem – rodzinne wakacje

Świnoujście

W Świnoujściu na pewno warto odwiedzić latarnię – jest to najwyższy tego typu obiekt na polskim wybrzeżu. Tuż obok można obejrzeć Port Morski, z którego codzienne odchodzą promy do Szwecji. Przez Świnoujście przepływają wszystkie statki, płynące do Szczecina, można więc zobaczyć tu naprawdę duże jednostki. W mieście można natknąć się także na liczne fortyfikacje, które będą wspaniałą rozrywką dla małych fanów militariów. Niedaleko ich znajduje się także Park Zdrojowy – idealne miejsce do odpoczynku na świeżym powietrzu. W dawnym budynku ratusza można za to odnaleźć Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Tak samo jak we Władysławowie, kursują tutaj statki wycieczkowe.

Władysławowo

Jak w każdej większej miejscowości nadmorskiej, we Władysławowie można skorzystać z rejsów statkami wycieczkowymi. Można tu zobaczyć zarówno takie stylizowane na statki pirackie lub łodzie wikingów, jak i mniej ozdobne. W wieży w budynku ratusza usytuowany jest odpłatny punkt widokowy, a także Muzeum Motyli i Muzeum Iluzji. Niedaleko jest też niewielkie wesołe miasteczko, w którym każdy z pewnością znajdzie dla siebie coś ciekawego. We Władysławowie mieści się także park linowy – to atrakcja dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek. W całym kurorcie jest też wiele ogólnodostępnych i dobrze wyposażonych placów zabaw dla dzieci.

władysławowo noclegi z dziećmi

Wiele obiektów oferujących noclegi blisko morza we Władysławowie lub innych nadmorskich miejscowościach zawiera udogodnienia dla najmłodszych, takie jak plac zabaw czy sala zabaw.

Kołobrzeg

Podobnie jak w Świnoujściu, można tutaj odwiedzić latarnię morską i podziwiać widok z wysokości. Jedną z najczęściej polecanych atrakcji dla rodzin z dziećmi w Kołobrzegu jest Ukryta Kraina, gdzie przy pomocy czarodziejskiej różdżki można odkrywać świat wyobraźni. W mieście jest także park linowy, a w pobliskim Zieleniewie można przenieść się na Dziki Zachód. Jak w dwóch poprzednich miejscowościach, jest tu szeroka oferta statków wycieczkowych – zarówno tych stylizowanych, którymi rejs trwa około godziny – jak i prawdziwych wycieczkowych, które kursują na Bornholm.

Łeba

Łeba jest bardzo atrakcyjna pod względem wakacji z dziećmi. W mieście znajduje się Park Dinozaurów, w którym znajdują się eksponaty w skali 1:1, a także Zamek Strachu, Wioska Indiańska i Małpi Gaj. W kurorcie znajdziemy także Power Park, w którym można wypożyczyć gokarty i quady, a tory są dostosowane nawet do małych dzieci. W Łebie znajduje się także największy w Polsce naturalny labirynt, który będzie świetną rozrywką dla całej rodziny. Nie można także zapominać o Muzeum Motyli, w którym można znaleźć gatunki owadów z całego świata. Wartą odwiedzenia atrakcją jest także Iluzeum, czyli muzeum iluzji, które przybliży dzieciom optykę i fizykę.

Wakacje z dziećmi – czy musi być nudno?

Nawet jeśli pogoda nie dopisuje, wakacje nie muszą być nudne. Wszystko zależy od tego co chcemy pokazać dzieciom i jaką miejscowość wybierzemy. Często okazuje się, że nawet jeśli pogoda jest piękna, to dzieci nie mają ochoty na zabawę na plaży i trzeba znaleźć im alternatywę.