W co należy się zaopatrzyć do gry w tenisa?

Tenis ziemny może być nie tylko dyscypliną sportową, ale również formą rekreacji. To jeden z najpopularniejszych sportów uprawianych nie tylko latem, ale również zimą na kortach zamkniętych. Tenis jest formą aktywności fizycznej, która niezwykle korzystnie wpływa na zdrowie człowieka, gdyż angażuje wszystkie partie mięśni, między innymi nóg, klatki piersiowej, pleców, brzucha.

Poprawia również kondycję fizyczną, wpływa korzystnie na funkcjonowanie układu oddechowego, krwionośnego, pokarmowego i ruchu. Systematyczna gra w tenisa pozwala również zrzucić zbędne kilogramy, obniża ciśnienie krwi i poziom cholesterolu. To doskonała alternatywa dla popularnego biegania i siłowni.

Elementy niezbędne do gry w tenisa?

Elementami niezbędnymi do gry w tenisa jest oczywiście rakieta tenisowa, a także odpowiedni strój. Kluczową sprawą jest wybór właściwego obuwia, ponieważ sport ten opiera się na bieganiu po korcie, dlatego ochrona stóp przed kontuzjami jest sprawą kluczową. Odpowiednio dobrane obuwie zapewni komfort gry i zabezpieczy stopę przed różnego rodzaju urazami, szczególnie stawu skokowego.

Wybór właściwej rakiety do gry w tenisa

Przy wyborze rakiety do tenisa należy wziąć pod uwagę wiele aspektów. Przede wszystkim poziom zaawansowania gracza. Rakieta dla osób początkujących powinna być lekka, gdyż łatwiej nią manewrować w różnych kierunkach, co jest niezwykle ważne dla obciążenia ręki. Mężczyźni, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z tenisem powinni zaopatrzyć się w sprzęt o wadze od 270 do 285 gramów, kobiety natomiast muszą posiadać nieco lżejszy o wadze mieszczącej się w przedziale od 260 do 270 gramów. Powierzchnia główki rakiety dla początkujących powinna być duża, gdyż od niej zależy moc uderzenia i jego precyzja. Niezwykle istotną sprawą jest materiał wykonania. Im lepszy, tym oczywiście cena rakiety jest wyższa. Mogą być one wykonane z grafitu, kompozytu grafitowego i aluminium. Ostatni materiał jest najmniej korzystny ze względu na swoją nietrwałość i nazbyt duże obciążenie ręki, co może w dłuższej perspektywie powodować kontuzje. Kompozyt grafitowy jest zdecydowanie lepszym materiałem. Część sprzętu wykonana została z aluminium, ale najistotniejsze elementy rakiety z grafitu, który ma lepsze właściwości. Tego rodzaju rakieta jest tańsza od wykonanej tylko z grafitu, który jest najlepszym ale i najdroższym materiałem i gwarantuje nie tylko maksymalną siłę uderzenia, ale również komfort gry, kontrolę, a także zdrowie sportowca. Rakiety z grafitu gwarantują brak kontuzji i zachowanie zdrowia przez osoby uprawiające tę dyscyplinę sportu. Do produkcji tych najlepszych, używanych przez najwybitniejszych graczy wykorzystuje się najnowsze technologie, które w maksymalny sposób usprawniają sprzęt. Ważnym jej elementem jest rączka, która odpowiednio dobrana minimalizuje ryzyko pojawienia się kontuzji i podnosi komfort gry.

Ubiór do gry w tenisa dla kobiet

Elementem niezbędnym do gry w tenisa jest strój. Kobietom uprawianie tej dyscypliny ułatwia wygodna odzież sportowa. Wdzięczne krótkie spódniczki tenisowe umożliwiają zachowanie kobiecości i wygody w trakcie gry. Składają się one z dwu elementów, którymi są przylegające do ciała elastyczne spodenki, przykryte luźną spódniczką. Uzupełnieniem garderoby pań jest koszulka z krótkim rękawem lub na ramiączkach. Niektóre z kobiet wolą zakładać jednoczęściowy strój w postaci sukienek. Najistotniejszą kwestią jest jednak materiał, z jakiego wykonany jest ubiór zawodniczki, który nie krępuje ruchów i dobrze dopasowuje się do ciała, a także odprowadza wilgoć na zewnątrz, podnosząc komfort gry.

Odzież tenisowa męska

Męska odzież do tenisa składa się z krótkich spodenek o luźnym kroju ze ściągaczem w pasie. W chłodne dni doskonale sprawdzają się podspodenki. Górę ubioru męskiego stanowi koszulka tenisowa z krótkim rękawem lub na ramiączkach, bądź w typie polo. W przypadku odzieży dla panów podobnie jak dla kobiet  istotną kwestią jest specjalny materiał, który nie zatrzymuje wilgoci, umożliwia wykonywanie swobodnych ruchów w trakcie gry i dopasowuje się do ciała. Ochronę przed słońcem zarówno w przypadku zawodników jak i zawodniczek stanowi czapka z daszkiem lub sam daszek sportowy. Istotną częścią garderoby osób uprawiających tenis ziemny są również spodnie dresowe i bluza oraz bandana, torba lub plecak na akcesoria niezbędne do gry. We wszystkie te elementy stroju i wyposażenia sportowca można się zaopatrzyć w sklepie sportowym klienta http://come-on.pl/.