Jaki preparat wybrać do mezoterapii igłowej?

Korzystanie z możliwości, jakie daje medycyna estetyczna w dzisiejszych czasach, jest naprawdę bardzo dużym ułatwieniem. Dawniej uważano, że jest to raczej zbędne, a osoby decydujące się na zmianę swojego wyglądu odbierano negatywnie. Dzisiaj jest to już rzadkość, gdyż najważniejsze stało się to, by żyć w zgodzie z samym sobą i jeśli istnieje możliwość, aby we własnym ciele poczuć się lepiej, to można z niej skorzystać.

Rozwój tej dziedziny naprawdę bardzo dużo ułatwił, gdyż współczesne zabiegi są naprawdę skuteczne, potrafią zmienić kształt ciała czy twarzy bez ingerencji skalpela, a efekt jest bardzo trwały i niewątpliwie zadowalający. Do jednych z najbardziej popularnych w ostatnim czasie zabiegów należy tzw. mezoterapia igłowa.

Czym jest mezoterapia?

Czasem nazwa tego zabiegu kojarzy się wielu osobom z inwazyjną ingerencją w nasze ciało, aczkolwiek jest to jeden z najbardziej bezpiecznych, skutecznych i wbrew pozorom bezbolesnych wynalazków świata kosmetologii. Polega on na wstrzykiwaniu w skórę substancji aktywnych, które mają naprawdę bardzo szerokie zastosowanie.

Do najczęstszych efektów mezoterapii należy:

  • usuwanie zmarszczek, bruzd, przebarwień itp.
  • nawilżenie, rozjaśnienie i ujędrnienie skóry,
  • redukcja blizn i zmian trądzikowych,
  • wzmocnienie naczyń krwionośnych,
  • niwelacja worków i cieni pod oczami,
  • pozbycie się rozstępów, cellulitu czy problemów z wypadaniem włosów.

Jak wygląda zabieg?

Absolutnie nie należy się go obawiać, a już tym bardziej nie można go kojarzyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej, które ingerują w wygląd naszej skóry przez specjalne narzędzia. Mezoterapia igłowa wykonywana jest za pomocą igły, dzięki której w odpowiednie miejsca zostają wstrzyknięte substancje.

Przed zabiegiem kosmetolog znieczula miejsca późniejszych ukłuć dzięki specjalnej znieczulającej maści, dzięki czemu samo nakłuwanie na grubość 3 mm jest zupełnie bezbolesne. W zależności od powierzchni mezoterapia może trwać od 30 minut do półtorej godziny. Zaś po jakimś czasie mogą pojawić się drobne ranki w miejscach ukłuć, które jednak szybko się goją, gdyż oprócz powyższych efektów mezoterapia ma na celu również przyspieszenie regeneracji skóry. Kilka dni po zabiegu należy unikać słońca i specjalnie nawilżać skórę.

Warto też dodać, że efekty są widoczne już po pierwszej sesji, jednak, aby były one trwałe i naprawdę zadowalające warto powtórzyć zabieg jeszcze od 3 do 5 razy.

Rodzaje mezoterapii igłowej

Sam wybór miejsca, w którym chcemy poprawić jakość naszej skóry to nie wszystko. Dużą rolę odgrywa również to, jaki preparat do wstrzyknięcia wybierzemy. Opcje są dwie:

  • Jedną z nich są związki oparte o mieszankę aminokwasów i kwasu hialuronowego. Ten rodzaj odpowiada zwłaszcza za regenerację i nawilżenie skóry, poprawiając jej koloryt, niwelując przebarwienia i ujędrniając dane partie ciała i twarzy. Efekty są oczywiście widoczne, aczkolwiek dopiero po kilku przebytych sesjach można mówić o zadowalającym rezultacie, który utrzyma się przez ok. 12 miesięcy.
  • Drugą zaś opcją jest osocze bogatopłytkowe. Ten rodzaj mezoterapii igłowej jest nieco bardziej skomplikowany, gdyż przed iniekcją osocza należy pobrać klientce krew, a dopiero następnie za pomocą specjalnej maszyny uzyskać z niej osocze i witalne płytki krwi do wstrzyknięcia. Brzmi to już bardziej inwazyjnie, aczkolwiek krwi pobiera się naprawdę mało, a wstrzykiwane osocze przynosi naprawdę ogromne rezultaty, zwłaszcza w usunięciu blizn, zmarszczek czy w ogólnym odmłodzeniu skóry i nadaniu jej blasku.

Widać, że w drugim przypadku efekty są znacznie większe i na pewno trwalsze, dlatego też na osocze decydują się zazwyczaj klientki z bardziej dojrzałą cerą, a jeśli zaś chodzi o mezoterapię kwasem hialuronowym, to nadaje się ona do każdego typu i jakości skóry.

kobieta ze zmarszczkami

Cena

Kwestią zastanawiającą jest zawsze koszt takiego zabiegu. Cena zależy jednak w głównej mierze od miejsca, w którym chcemy mieć przeprowadzoną mezoterapię. Dla zobrazowania można podać, że mezoterapia igłowa w Gdańsku waha się od 600 zł do 1000 zł.

Podsumowanie

Można więc zauważyć, że w dzisiejszych czasach istnieje prosty i skuteczny sposób na odmłodzenie i znaczną poprawę naszej skóry. Wszystko to za sprawą mezoterapii, która w przeciwieństwie do innych zabiegów estetycznych nie może w żaden sposób nam zaszkodzić, a jedynie pomóc.