Przetargi budowlane – jak stawić im czoła?

Starannie wybieraj oferty przetargowe

Nowi gracze mogą być kuszeni na zamówienia do przetargu, których wymagań tak naprawdę nie spełniają, przyciągnięci są jednak przez słowa kluczowe lub wysoką wartość stawki na zamówienia. Jednakże, jeśli wziąć pod uwagę ilość czasu i zasobów potrzebnych do sporządzenia i przekazania oferty, ważne jest, aby wybrać możliwości, które pasują do Twojego biznesu jak ulał. Nie tylko będzie to skutkować lepszym stosunkiem zwycięstw, będziesz mieć mniej czasu zmarnowanego

Przygotowanie swojej oferty wydaje się dość cennym czasem z wielu osób, dlatego tak ważne jest, aby zaplanować to wcześniej. Nie tylko pozwoli to uniknąć zapomnienia, ale może być stosowany jako skuteczny szablon dla konkretnego programu, co pozwoli Twojemu przedsiębiorstwu ruszyć do przodu. Niektóre firmy przygotowują bardzo ogólną ofertę (np. firmy budowlane), co raczej im szkodzi niż pozwala wygrać większą ilość przetargów. Na ich niekorzyść często okazuje się, że owa firma budowlana to tak naprawdę 3 osobowy zespół osób, który wykonuje remonty. Należy jasno określić do czego jesteśmy zdolni.

Jak przygotować się do przetargu?

Najpierw należy utworzyć bibliotekę ze słów kluczowych dla rzetelnej informacji przetargowej. Obejmuje to życiorysy pracowników, dane firmy, informacje finansowe, ubezpieczenia, certyfikaty, deklaracje jakości i studia przypadków poprzedniej pracy. Innymi słowy, odpowiedzi na te pytania, które są zadawane w prawie każdej ofercie!

Więc nie ma zamieszania czy jesteś odpowiedzialny lub też utrzymujesz terminy, stworzenie osi czasu jest użytecznym narzędziem. Jest rzeczą oczywistą, że to powinno być regularnie sprawdzane i wysyłane do wszystkich zaangażowanych w przygotowanie oferty przetargowej. Warto pamiętać o tym, że na rynku przetargowym nie jesteś sam i łatwo możesz zostać zastąpiony przez konkurencję, jeśli jednak zależy Ci na jakimś przetargu zapytaj dokładnie organizatora o szczegóły jeśli czegoś nie rozumiesz, pozwoli Ci to uniknąć szansy nie niepowodzenie, lepiej od razu dowiedzieć się czy mamy jakieś szanse czy też nie.

Warto negocjować ofertę dla przetargu budowlanego

Podniesienie słuchawki telefonu jest z pewnością najlepszą metoda, która da Ci więcej informacji mogących być ujawnionymi tylko wtedy gdy poprosisz o odpowiedź na pytanie. Na przykład, może się okazać, kto jest obecnym dostawca (jeśli przetarg organizowany jest w celu przedłużenia umowy), czy organizator jest zadowolony z dostawcy lub jak wygląda obecna struktura cen. Rozważ przetarg z punktu widzenia organizatora. Postaw się na ich miejscu i w razie możliwości wyjaśnij im, jak można rozwiązać nadchodzące problemy, koncentrując się na Twoich umiejętnościach i doświadczeniu, dzięki czemu spełnisz wymogi przetargu.

Przetargi budowlane
W celu stworzenia idealnej odpowiedzi na ofertę przetargową, wykrocz poza to, co należy do dokumentacji przetargowej. Spróbuj znaleźć więcej informacji o organizacji i ich ostatecznych obowiązkach i celach. Ta oferta może być tylko jednym kawałkiem układanki, warto więc wpaść na pomysł, dzięki któremu możesz pomóc w kształtowaniu tego, o czym mówisz organizatorowi przetargu. Przez nawiązanie do tego rodzaju historii, możesz okazać swoje umiejętności co pomoże Ci konkurować w przetargu.