Rozwój działalności hotelowej – dopasuj atrakcje do swoich gości

Tradycyjnie rozumiany hotel jest miejscem, gdzie możemy się wyspać i coś zjeść.  Współczesne tego typu placówki muszą przyciągać klienta niebanalnymi atrakcjami, aby gość mógł nie tylko przenocować i coś zjeść, ale przede wszystkim spędzić atrakcyjnie czas, nie szukając wrażeń poza hotelem.

Hotelowe atrakcje

Atrakcją tego miejsca może być oryginalna aranżacja wnętrz, kusząca przeróżnymi smakami restauracja, spa, basen, salon masażu, siłownia, pokój zabaw dla dzieci, salon gier, czy na przykład minigolf, ale także inne związane z położeniem hotelu, na przykład rejsy, wypożyczalnie rowerów, jazda konna i wiele innych. Hotele, chcąc skutecznie zaprosić  gości do siebie, muszą stworzyć profil klienta i do niego dopasować ofertę. Strategia działania będzie zależała od tej właśnie grupy docelowej. Inne atrakcje zachęcą do skorzystania z oferty  rodziny z dziećmi, inne pary, czy seniorów, a z kolei odmienne skłonią firmy do skorzystania z oferty tego miejsca. Niektóre z tego typu ośrodków posuwają się, dla zdobycia gości, do niezwykłych, a czasem wręcz budzących zdziwienie zabiegów marketingowych, na przykład reklamując swoje miejsce jako noc w więzieniu w placówkach penitencjarnych zaadoptowanych na hotele, albo spędzenie nocy w pokoju hotelowym wykonanym z lodu, soli, bądź umieszczonym na drzewie, na pustyni, czy na Antarktydzie. Pewnie zawsze znajdą się amatorzy niezwykłych doznań, wrażeń. Niektóre hotele kuszą gości specjalnymi dietami układanymi zgodnie z wymaganiami klienta, indywidualnymi planami treningowymi, usługami zmierzającymi do zapewnienia równowagi między dobrym samopoczuciem, zmniejszeniem stresu, a  kondycją fizyczną, tak zwane usługi wellness  Istotną sprawą w zabiegach marketingowych, których celem jest zdobycie jak największej grupy gości jest opracowanie szerokiej oferty, która zadowoli większą grupę potencjalnych, gości od rodzin z dziećmi, pary, seniorów po firmy.

hotel

Oferta hotelowa dla rodzin z dziećmi

Hotele przyjazne rodzinie powinny zapewnić rodzicom wszelkie wygody, służące opiece nad dziećmi. Jeśli w rodzinie są maluchy, to niezbędnym wyposażeniem pokoi jest nocnik, przewijak, wanienka do kąpieli, podgrzewacz do butelek,  a zabezpieczone gniazdka elektryczne, okna, drzwi, wejścia na schody, monitoring całej placówki będą służyły zapewnieniu bezpiecznego pobytu dzieciom. Niezbędnym w tego typu hotelu jest pokój zabaw, jak również ogrodzony plac, z atrakcjami dla dzieci: piaskownicą, huśtawkami i tym podobne. W restauracji niezbędne są krzesełka dla maluchów, by mogły bezpiecznie i w spokoju zjeść posiłek. Kuchnia powinna serwować różne diety, na przykład bezglutenową. Rodzinom ze starszymi dziećmi dobrze jest umożliwić atrakcyjne spędzenie czasu bez względu na pogodę, na przykład z grami planszowymi, filmami, na rowerowych wycieczkach, nauce pływania, nordic walking, nartach, sankach, a dorosłym dać możliwość korzystanie ze spa, siłowni, sauny, jacuzzi, czy groty solnej. Im więcej atrakcji w ofercie hotelu, tym bardziej zadowoleni są goście, którzy zapewne wrócą kolejny raz, by atrakcyjne spędzić czas. Idealną rozrywką dla każdego będzie minigolf, który sprawdza się nie tylko jako atrakcja na zewnątrz ale i wewnątrz budynków. Doskonale zagospodaruje czas nie tylko w słoneczne dni, ale także deszczowe i chłodne. Minigolf na pewno stanie się atrakcją hotelu i przyciągnie uwagę nowych klientów, nie tylko rodzin z dziećmi, ale także firm i innych gości hotelowych.

para

Hotel dla par

Hotele dla par w swojej ofercie proponują gustownie urządzone, romantyczne apartamenty, profesjonalne spa z możliwością wykonania różnorodnych zabiegów we dwoje, również z dodatkiem afrodyzjaków, na przykład czekoladą na ciało i twarz oraz masaże, również jacuzzi, saunę. Romantycznym chwilom spędzonym we dwoje  będą służyły kolacje przy świecach, rowerowe wycieczki, zwiedzanie okolicy. Hotele dla par organizują również śluby, rocznice, czy romantyczne eventy.

Hotele dla seniorów

Hotele dla seniorów zapewniają relaks połączony z aktywnym wypoczynkiem. Osoby starsze mogą zadbać o swoją sprawność fizyczną w trakcie gimnastyki, masaży, przeróżnych zabiegów, sauny, nordic walking, rowerowych wycieczek, czy spacerów.

seniorzy

Hotel dla firm

Hotele dla firm specjalizują się w organizacji spotkań firmowych i integracyjnych, szkoleń, konferencji, sympozjów.  Zapewniają gościom obok optymalnych warunków pracy również dobrą zabawę i relaks, na przykład na kręgielni.

Ofert na rynku hotelarskim nie brakuje, jest w czym wybierać. Każdy począwszy od rodzin z dziećmi, par, seniorów, aż po firmy znajdzie coś dla siebie.