Kto może pomóc nam zdobyć pracę za granicą?

Wydawać by się mogło, że znalezienie pracy w zawodzie lekarza za granicą jest proste. Często jednak jest to droga wymagająca przejścia złożonych procesów. Wszystko jednak zależy od tego, czy jesteśmy studentami medycyny czy uznanymi lekarzami i jaką mamy specjalizację. Aby znaleźć dobrą pracę za granicą, możemy wykorzystać swoje znajomości. W gronie lekarzy łatwiej będzie nam zdobyć kontakt do właściwej osoby. Zawsze możemy skupić się na ogłoszeniach zamieszczanych na wielu portalach. W przypadku gdy dopiero kończymy studia medyczne, możemy skorzystać z pomocy agencji. Studenci medycyny często mają szansę uczestniczyć w wielu konferencjach, których celem jest zachęcenie do rozpoczęcia kariery medycznej właśnie za granicą.

Pomoc ze strony licznych agencji

Agencje pośrednictwa zapewniają nam uzyskanie zatrudnienia np. w szpitalu w Anglii. Jeśli chcemy wyjechać akurat tam i pełnić funkcję anestezjologa, agencja znacznie ułatwi nam zadanie. Korzystając z usług agencji, będziemy mieli zapewniony kurs języka angielskiego (najczęściej trwający pół roku lub rok). Istnieje wiele agencji, z których pomocy możemy skorzystać. Młodzi lekarze, nie mając odpowiedniego doświadczenia, często mają mniejsze szansę na samodzielne znalezienie dobrej posady za granicą. Należy jedynie zgłosić się do wybranej i znanej agencji, wypełnić odpowiednie dokumenty i czekać na ofertę. Ta opcja stanowi właściwy wybór dla osób, które wiedzą że od razu po studiach będą chciały pracować za granicą.

Do jakiego kraju najlepiej się wybrać?

Ciężko określić, jaki kraj byłby dla nas najlepszy, jeżeli chodzi o pracę lekarza. Polacy najczęściej emigrują do Anglii, Norwegii, Niemiec czy Danii. Wybierane są kraje, w których lekarz może liczyć na dobre zarobki. Ponadto, każdy kto wyjeżdża za granice do pracy, na celu ma również znaczną poprawę swoich warunków bytowych. Bycie lekarzem jest niezwykle odpowiedzialnym zadaniem, dlatego każdy lekarz powinien być należycie wynagradzany i doceniany za wykonywaną pracę. To jaki kraj wybierzemy, z pewnością będzie zależeć od naszych możliwości, znajomości czy ogłoszeń internetowych.

Zastrzyk

Informacje dla studenta

Gdy dopiero kończymy studia medyczne i/lub mamy specjalizację, możemy zacząć szukać pracy w dogodnym dla nas miejscu. Studenci medycyny mogą korzystać z dodatkowych możliwości – często na uczelniach organizowane są zajęcia lub spotkania mające na celu zaprezentowanie danej firmy czy zespołu lekarzy pracujących w danym szpitalu w Polsce lub z granicą. Istnieją platformy, dzięki którym można zdobyć liczne informacje na temat odpowiedniego miejsca zatrudnienia dla młodego lekarza rozpoczynającego swoją karierę. W dzisiejszych czasach mamy o wiele więcej możliwości niż kiedyś, dlatego też studenci mogą przebierać w ofertach.

Lekarz i kontynuowanie kariery w innym kraju

Wielu lekarzy decyduje się na emigrację do innego państwa, by tam kontynuować wykonywanie swojego zawodu. Najczęściej wybór ten podyktowany jest lepszymi warunkami jakie są w stanie zapewnić nam zagraniczne szpitale. Wyższe zarobki, lepsze warunki zatrudnienia i wiele szkoleń to tylko niektóre powody, dla których decydujemy się na wyprowadzkę do innego kraju. Praca dziś jest praktycznie najważniejszą rzeczą, dlatego też na ten krok decyduje się coraz większa liczba osób. Polacy wykazują swoje niezadowolenie w związku z sytuacją, jaka obecnie utrzymuje się w szpitalach i przychodniach – tyczy się to zarówno pacjentów jak i lekarzy. Wiele też można usłyszeć, że za granicą pacjenci mają zupełnie inny stosunek do lekarzy, co również przekłada się na komfort pracy.


Jak zdobyć pracę za granicą będąc lekarzem? Odwiedź stronę firmy Paragona aby poznać detale na temat szczegółowych warunków oraz kierunków pracy w Europie.