Kiedy najlepiej zająć się sprzątaniem rzeczy po zmarłym?

Śmierć osoby bliskiej to zdarzenie, które zawsze zostawia po sobie ślad w psychice człowieka. Często wiele osób nie potrafi sobie poradzić ze stratą i muszą korzystać z pomocy psychologa. Problemem może być też konieczność posprzątania rzeczy po osobie zmarłej. Niektóre osoby decydują się na pozostawienie części z nich, a inne chcąc się ich wszystkich jak najszybciej pozbyć, po to, aby nie przypominały im o tych smutnych chwilach. Każdy ma inne podejście i w innym momencie podejmuje decyzję o tym, co zrobić z rzeczami pozostałymi po osobie zmarłej.

Kwestia bezpieczeństwa i czystości miejsca śmierci

Posprzątanie rzeczy po osobie zmarłej leży najczęściej w obowiązku najbliższej rodziny. Jednak inną kwestią jest sprzątanie rzeczy po zmarłym, a czym innym sprzątanie miejsca zgonu. Tych pojęć nie można mylić, ponieważ sprzątanie miejsca, w którym doszło do śmierci, może zostać przeprowadzone tylko przez profesjonalną firmę.

W wyniku zgonu miejsce, w którym leżał zmarły oraz najbliższe otoczenie może zostać skażone bardzo niebezpiecznymi dla zdrowia drobnoustrojami takimi jak bakterie, wirusy i grzyby. Kontakt z nimi może prowadzić do poważnych chorób i znacząco nadwyrężyć zdrowie i odporność. Z tego względu konieczne jest przeprowadzenie w miejscu śmierci profesjonalnego sprzątania i dezynfekcji. W skład takiej usługi wchodzi m.in.

  • opróżnianie mieszkania z mebli, sprzętu RTV i AGD, gabarytów, śmieci i innych rzeczy, które mogły zostać skażone,
  • neutralizacja krwi i płynów ustrojowych,
  • kompleksowa dezynfekcja (zamgławianie, mikrodyfuzja, ozonowanie, dezynfekcja aktywna suchą mgłą),
  • dezodoryzacja (usuwanie nieprzyjemnych zapachów)

i wiele innych czynności mających na celu przywrócenie w sprzątanym miejscu pełnego bezpieczeństwa mikrobiologicznego i tym samym zlikwidowanie ryzyka kontaktu mieszkańców danego lokalu z niebezpiecznymi patogenami.

Sprzątanie rzeczy po zmarłym

Profesjonalne sprzątanie miejsca zgonu powinno być przeprowadzone, jak najszybciej jest to możliwe, ponieważ dzięki temu można znacząco obniżyć straty, jakie wyrządzi skażenie i powstrzymać jego rozprzestrzenianie się.

Dlaczego warto zlecić sprzątanie po zmarłym profesjonalnej firmie?

Działanie na własną rękę albo zlecanie tego zadania osobom nieposiadającym odpowiednich umiejętności, wiedzy i sprzętu będzie nieskutecznie i przez to korzystanie z lokalu, który został nieprawidłowo oczyszczony ze skażenia, może nieść za sobą różnego rodzaju konsekwencje zdrowotne, których lepiej uniknąć. Firmy specjalizujące się w realizacji tego typu usług, posiadają niezbędną wiedzę oraz doświadczenie poparte certyfikatami, a także dysponują profesjonalnym sprzątaniem, niezbędnym w celu dokładnego oczyszczenia miejsca, w którym doszło do zgonu. Dzięki temu lokal może zostać w pełni oczyszczony z całego skażenia i patogenów i dzięki temu będzie on gotowy do ponownego użytkowania już po niedługim czasie. Profesjonalne firmy po zakończeniu sprzątania wydają również pełną dokumentację i gwarancję na bezpieczeństwo mikrobiologiczne w oczyszczonym przez nich miejscu. Sprzątanie rzeczy po zmarłym

Kiedy jest najlepszy moment, aby posprzątać resztę rzeczy po osobie zmarłej?

Sprzątanie rzeczy po osobie zmarłej jest to natomiast czynność polegająca najczęściej w przejrzeniu wszystkich rzeczy należących do zmarłego i zdecydowaniu czy chcemy się pozbyć, czy niektóre przedmioty zostawimy na pamiątkę lub będziemy z nich korzystać. Dla wielu osób jest to trudne zadanie, ponieważ przywołuje wiele wspomnień związanych ze zmarłym. Z tego względu część osób odwleka tę czynność w czasie, a inne chcą to zrobić jak najszybciej, aby już o tym nie myśleć. To kiedy jest najlepszy moment na podjęcie się tego zadania, jest sprawą w pełni indywidualną i w takich kwestiach każdy człowiek powinien słuchać siebie. W tym przypadku nie ma aż tak dużego pośpiechu. Ważne jest, aby nie robić tego na siłę. Jeśli potrzebujemy czasu, to czekamy cierpliwie z tym tematem. Oczywiście nie można odwlekać tego w nieskończoność, bo często emocje towarzyszące wspomnieniom nawet po wielu latach nadal są mocne, dlatego czynność ta z pewnością po czasie nie będzie dużo łatwiejsza. Dobry sposobem jest również wzięcie sobie innej bliskiej osoby do pomocy, aby czuć wsparcie podczas tego trudnego emocjonalnie zadania lub skorzystanie z profesjonalnego wsparcia doświadczonych specjalistów w tym zakresie.

Zapraszamy do skorzystania z oferty firmy Vector, która oferuje kompleksowe sprzątanie i ozonowanie po zalaniu mieszkań i piwnic.

Kontakt
Tel: +48 725 392 578
Mail: uslugi.sprzatajace@onet.pl
https://vector-uslugi.pl/
Usługi realizowane są na terenie całej Polski!