Jak zostać adwokatem?

Adwokat, jako osoba pełniąca zawód zaufania publicznego, musi przejść szczególnie długą drogę, by rozpocząć karierę. Do adwokata możemy udać się wtedy, gdy mamy problem na tle prawnym. Sprawy, jakie przyjmuje adwokat, mogą być bardzo różne.

Aby móc rozpocząć karierę adwokata, należy przede wszystkim ukończyć studia prawnicze. Długie lata studiów pozwalają nam uzyskać odpowiednią dozę wiedzy z zakresu prawa. Po studiach, odbywana jest aplikacja adwokacka, podczas której młodzi absolwencie zdobywają wiedzę praktyczną oraz doświadczenie. Przebywając przez dłuższy czas w kancelarii adwokackiej na praktykach, każdy aplikant ma możliwość przyjrzeć się bliżej swojej przyszłej pracy i zapoznać się z obowiązkami adwokatów.

Cechy szczególne adwokata

Oprócz zdobywania wiedzy, umiejętności i doświadczenia z zakresu wykonywania obowiązków adwokata, należy pamiętać o tym, że każdy kandydat na to stanowisko, powinien cechować się poszczególnymi cechami. Wykonywanie zawodu publicznego oznacza, iż nasi klienci mogą liczyć na naszą dyskrecję, pełne zaangażowanie oraz działanie na naszą korzyść.
Cechy szczególne, jakimi powinien charakteryzować się adwokat, to między innymi:

  • Nieskazitelny charakter,
  • Obywatelstwo polskie,
  • Korzystanie z pełni praw obywatelskich,
  • Dyskrecja,
  • Wzbudzanie zaufania.

Dobry adwokat, który posiada powyższe cechy, jest w stanie zagwarantować nam najwyższą jakość usług. Osoby, które potrzebują porady lub pomocy adwokata, będą szukać wśród najlepszych. Jak można znaleźć dobrego adwokata? – Otóż, znaczna większość zainteresowanych, będzie poszukiwać dobrej kancelarii w Internecie. W sieci można bowiem spotkać się z ocenami dawnych klientów oraz poznać szczegółową ofertę kancelarii. Oprócz tego, podczas poszukiwań specjalisty, możemy zapoznać się z ilością i typem wygrywanych spraw.

Usługi, jakie świadczy adwokat, są bardzo odpowiedzialne. Dlatego każdemu z nas zależy na tym, by znaleźć jak najlepszego specjalistę.

Usługi kancelarii adwokackiej

Każda kancelaria adwokacka może świadczyć nieco odmienne usługi. Jest to zależne od specjalności – w niektórych przypadkach, kancelaria może świadczyć przede wszystkim usługi związane z prawem karnym lub rodzinnym. Większość adwokatów jednak może nam zapewnić usługi związane z każdym kodeksem.
Warto dodać, że najczęściej, rola adwokata w oczach wielu z nas ogranicza się jedynie do występowania w sądzie w roli obrońcy. Jednak w kancelarii adwokackiej możemy uzyskać dużą pomoc ze strony specjalistów. Często, jedna wizyta w kancelarii pomoże nam rozwiązać problem. Adwokat ma najszersze uprawnienia, jeśli chodzi o zawody prawnicze – nadal jednak pozostaje on prawnikiem. Oznacza to, iż adwokat może udzielać nam porad prawnych w zakresie całego prawa.

Niezależnie od tego, jaki mamy problem i jaka jest jego waga, adwokat zawsze wyjaśni nam, na czym on polega w świetle prawa. Często, klienci przychodzą do kancelarii z pismem prawnym, którego nie rozumieją.

Oprócz udzielania porad prawnych, adwokat może w naszym imieniu wystosować pismo prawne do sądu, urzędu, ubezpieczyciela lub innej placówki.

Co do pełnienia roli obrońcy przed wszystkimi sądami i urzędami – takie uprawnienia ma tylko adwokat. Podczas trwania postępowania sądowego, jesteśmy w stałym kontakcie z adwokatem, który przekazuje nam informacje dotyczące zmian w przepisach oraz nowych wydarzeniach związanych ze sprawą. Podczas rozprawy sądowej, adwokat ma przygotowaną mowę, materiał dowodowy oraz argumenty świadczące o naszej niewinności.
Wszelkie usługi, jakie świadczy dla nas dobry adwokat, będą się cechować najwyższą jakością.