Top 3 najtańsze wypożyczalnie samochodów w Warszawie

Niezależnie od tego czy potrzebujemy samochodu, by wybrać się na miasto ze znajomymi, czy musimy udać się na spotkanie biznesowe i chcemy zrobić wrażenie, wynajem samochodu często jest najlepszym rozwiązaniem. Kiedy chcemy skorzystać z takiej usługi szukamy najkorzystniejszych rozwiązań. Jakie są najtańsze wypożyczalnie samochodów w Warszawie?

Carent-24 jedna z najtańszych wypożyczalni samochodów w Warszawie

Carent-24 to jedna z najtańszych wypożyczalni samochodów w Warszawie, która oferuje naprawdę szeroką gamę usług. Możemy zdecydować się na wynajem krótkookresowy, czyli taki, który trwa do miesiąca. Świetnie sprawdza się on, kiedy przyjeżdżamy z zagranicy lub nasz samochód jest oddany do serwisu i potrzebujemy auta zastępczego. Na stronie znajdziemy najlepsze promocje, popularne auta i ofertę ekonomiczną więc każdy znajdzie bez problemu coś mieszczącego się w budżecie.

W Carent-24 znajdziemy też możliwość średnioterminowego wynajmu samochodów osobowych. Oznacza to, że możemy wypożyczyć samochód na czas od jednego miesiąca aż do dwudziestu czterech miesięcy. Zazwyczaj jest to rozwiązanie wykorzystywane przez firmy. W ten prosty sposób mogą one powiększyć swoją flotę i uniknąć wielu formalności związanych z kredytami czy leasingiem. Nie ma też w tym przypadku opłat wstępnych, co dodatkowo obniża koszty.

Watro też tu wspomnieć o kaucji, która w przypadku wykupienia pełnego ubezpieczenia nie jest wysoka. Taki depozyt jest blokowany automatycznie na naszej karcie płatniczej i jeżeli nie uszkodzimy samochodu jest on oczywiście zwracany. Dla ekonomicznych samochodów może on wynosić do 300 złotych, a dla klasy premium do 1000 złotych. Firma Carent-24 wychodzi też naprzeciw potrzeb klientów, jeżeli chodzi o formy płatności. Możemy zapłacić za pośrednictwem strony internetowej na której rezerwujemy samochód. Mamy też możliwość płatności kartą płatniczą lub gotówką na miejscu.

Zdarzają się sytuacje, że firma nie jest w stanie dostarczyć zarezerwowanego przez nas auta. Jeżeli tak się stanie to bez żadnych dodatkowych kosztów otrzymamy inny samochód o tej samej wielkości lub nawet większy.

wypożyczalnia samochodów

Happycar – tanie porównywanie

Wiele osób, zamiast korzystać z konkretnej firmy decyduje się na wykorzystanie porównywarki Happycar. Agreguje ona oferty różnych firm i pozwala nam wybrać najtańszą w danym terminie i przy określonych przez nas kryteriach. Powinniśmy jednak pamiętać, że takie porównywarki nie mają w swojej bazie wszystkich firm. Dodatkowo niestety ich usługi skierowane są przede wszystkim do podróżnych. Pamiętajmy też, że strona nie odpowiada za jakość usług poszczególnych firm. Każda z nich może mieć inne kryteria najmu, oczekiwać innego doświadczenia od kierowców itp. Często okazuje się, że kontaktując się bezpośrednio z firmą usługa jest dużo wyższej jakości.

Inne wypożyczalnie aut w Warszawie

Możemy zdecydować się również na najem z innych firm. Warto wyróżnić tu przedsiębiorstwo DSD Dawid Sobkiewicz, które oferuje zarówno wynajem krótko, jak i długoterminowy. Oferta jest tu skierowana zarówno do firm, jak i osób prywatnych. Dodatkowo firma oferuje wynajęcie akcesoriów takich jak foteliki dziecięce czy nawigacje satelitarne, oczywiście za dodatkową opłatą.

Na wynajem samochodu możemy zdecydować się z różnych przyczyn. W życiu prywatnym często okazuje się, że potrzebujemy siedmio-, lub dziewięcioosobowego auta, aby przemieścić się całą rodziną lub większą grupą znajomych. Osoby żyjące w stolicy mogą nie potrzebować samochodu na co dzień, ale chcieć go wykorzystać na wakacjach. Niezależnie od przyczyn warto zdecydować się na wynajęcie samochodu od sprawdzonej firmy.