Portale komputerowe – podstawowe informacje dla menadżerów

To, że w sieci znaleźć można wszystko wie prawdopodobnie każdy. Studenci, czy nawet uczniowie mają już nawet nawyk, że różnych niewiadomych szukają za pośrednictwem internetu. Poza tym w cyberprzestrzeni powstają coraz to nowe witryny zrzeszające osoby o podobnych zainteresowaniach, do nich zalicza się między innymi portal komputerowy. Jednak nie jest to jedyne miejsce skupiające podobnie myślące jednostki. Wiele witryn poświęconych jest najróżniejszym dyscyplinom naukowym i tak  powstają strony medyczne, prawnicze, pedagogiczne i wiele innych.

W zasadzie każdy może znaleźć coś dla siebie. Do tego wszystkiego powstające są tematyczne fora internetowe, które dają możliwość wirtualnej dyskusji i wyjaśniania wszelkich wątpliwości za pośrednictwem sieci. Życie społeczne przeniosło się do internetu. Z jednej strony to dobrze, ponieważ strony takie jak portale komputerowe dają możliwość nie tylko „spotkać się” z ludźmi o podobnych zainteresowaniach za pośrednictwem fora, ale przede wszystkim znaleźć najważniejsze informacje z dziedziny informatyki w jednym miejscu.

publikacje z portalu technologicznego

Poza tym w takim miejscu pojawiają się wszelkie nowinki, które mogą się okazać niezwykle ważne dla niejednej osoby związanej z komputerami. Poza tym istnienie takich portali komputerowych daje możliwość i młodszym, i starszym wzbogacania swojej wiedzy. Z wykształceniem informatycznym i całkowitych laików. Nie ma tam podziałów. Tak na dobrą sprawę wszyscy są tam sobie równi. Pewnie z tego względu tak wielu młodych ludzi ucieka w wirtualną rzeczywistość. W prawdziwym życiu nieraz trudno znaleźć przyjaciół czy jako tako funkcjonować ze swoją innością, charakterem, podejściem do życia. Wielu ludzi zostaje odrzuconych. Internet sprawia, że zaczynają czuć się na nowo potrzebne, ważne. Tak na dobrą sprawę to w cyberprzestrzeni każdy może być tym, kim chce. Jest się tam w zasadzie całkowicie anonimowym.

Co z tego, że wstawia się tam swoje zdjęcia, jak zazwyczaj są one najlepsze, ukrywające wszelkie defekty. Osoby nieśmiałe mogą odważnie wyrażać swoje poglądy, ponieważ nie ma zagrożenia bezpośredniego ataku. Jest tylko ten pośredni. Ano właśnie. Większość aktywności przeniosła się do sieci- również przemoc. Obecnie mówi się o tak zwanej cyberprzemocy. Chodzi o szkalowanie, obrażanie, atakowanie innych użytkowników internetu. I robi się niewesoło. Tak jak same w sobie witryny takie, jak portal komputerowy, jakieś portale społecznościowe nie są złe to jednak to, co dzieje się wewnątrz nich często jest niegodziwe.

Szczególnie wszelka słowna agresja widoczna jest na portalach społecznościowych, jednak pojawia się ona wszędzie tam, gdzie znajduje się forum, za pośrednictwem którego można wymieniać się spostrzeżeniami. I to niezależnie od tego jaką tematyką zajmuje się witryna. Mogą to być strony poświęcone psychologii, mogą to być te zrzeszające studentów. Wreszcie mogą to być komputerowe portale. Wszędzie tam, gdzie jest spora grupa użytkowników istnieje ryzyko pojawienia się przemocy. Jak zatem widać każda rzecz ma swoje mocne i słabe strony.