Na jakich elementach wyposażenia pokoju hotelowego nie warto oszczędzać?

Na popularność hotelu znaczący wpływ ma zadowolenie gości przebywających w nim. Standard hotelu określony jest z góry pewnymi regulacjami, które zależą między innymi od ilości gwiazdek, jakimi hotel może się szczycić. Im bardziej ukontentowani klienci hotelowi, tym większa rozpoznawalność samego hotelu. Zadbany i dobrze wyposażony pokój najbardziej wpływają na odbiór budynku. Jakie warunki powinien spełniać pokój hotelowy oraz co powinno się w nim znaleźć?

Elementy pokoju hotelowego

Wyposażenie pokoju zależy od kilku czynników, jednak całkowitą podstawą są takie elementy jak: łóżko, stolik nocny, szafa, biurko bądź stół, krzesło, lustro, wieszak, kosz na śmieci, lampa, gniazdka elektryczne, szklanki, rolety lub żaluzje oraz dywan lub wykładzina. Wymogi te są uregulowane prawnie przez Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 16 listopada 2011 r.

Meble powinny stanowić wraz z łóżkiem jednolitą stylistykę, nieodbiegającą od tej przyjętej przez dany hotel. Elementy wyposażenia nieco się różnią w zależności od charakteru pokoju. Jedne przedmioty można znaleźć w pokoju standardowym, inne w pokoju wieloosobowym, rodzinnym, a jeszcze inne w luksusowym apartamencie.

Wyposażenie hotelowe ma na celu przypominać sprzęty i meble obecne w naszych domach, tak aby goście czuli się swobodnie i naturalnie. Mimo podobieństw w funkcjonalności, elementy pokoju hotelowego są trwalsze i bardziej wytrzymałe. Muszą bowiem służyć klientom dzień w dzień przez lata i być odporne na wszelkiego rodzaju ewentualne zniszczenia, zarysowania i zabrudzenia.

Co najbardziej cenią sobie goście hotelowi?

Goście hotelowi różnią się od siebie pod względem przyzwyczajeń, wymagań i potrzeb. Do pracowników hotelu należy rozpoznać konkretne potrzeby i wcielić je w życie. Klienci przybytku, jakim jest hotel mogą oczekiwać nieco odmiennych rzeczy. Niektórym gościom zależy na możliwości bezpiecznego i komfortowego przenocowania w podróży. Inni skupiają się na ofercie restauracyjnej, a jeszcze następni cenią sobie dodatkowe atrakcje typu basen, spa, siłownia.

Goście, którzy żyją od jednej delegacji do drugiej, niezwykle wysoko cenią sobie możliwość szybkiego surfowania po internecie. Cieszy ich także obecność wielu gniazdek elektrycznych w pokoju, do których mogą podłączyć swój sprzęt w postaci laptopa, tabletu, smartfona i innych.

Rodziny na wakacjach często podróżują ze swoimi pociechami. A dzieci, jak wiadomo nie od dziś, lubią rano lub pod wieczór pooglądać sobie telewizję. Obecność dużego telewizora plazmowego, najlepiej z dostępem do Xboxa zyska pozytywny odbiór.

Równie ważne jest zachowanie czystości i porządku w pokoju, jak i poza nim. Goście doceniają obecność dodatkowych ręczników czy sprzętów codziennego użytku takich jak suszarka do włosów, ekspres do kawy czy wiatrak.

Niezależnie od charakteru hotelu czy osób przebywających w nim, wszyscy goście cenią sobie nader wysoko prywatność, którą zapewniają drzwi. Nie są to jednak byle jakie drzwi. Ochronę przed światem zewnętrznym, jego hałasami i zgiełkiem zapewniają tylko drzwi dźwiękoszczelne.

Drzwi dźwiękoszczelne do pokoju

Dzisiejsze czasy odznaczają się niezwykłą prędkością, hałasem zarówno ludzi, jak i maszyn, a także wszechobecnym zgiełkiem. Drzwi dźwiękoszczelne do pokoju hotelowego zapewniają ciszę, spokój oraz prywatność.

Branża hotelarska, świadoma potrzeb swoich gości, coraz częściej sięga po rozwiązanie w postaci drzwi, które pochłaniają dźwięki. Osoba przebywająca w pokoju nie słyszy hałasów z zewnątrz, a do osób przebywających poza pokojem nie docierają dźwięki z wewnątrz. Jest to idealne rozwiązanie, szczególnie dla tych gości hotelowych, którym marzy się chwilowa ucieczka od współczesnej gonitwy oraz dla tych, którzy ponad wszystko cenią sobie swoje prywatne rozmowy.

Drzwi dźwiękoszczelne do pokoju mogą pochłaniać dźwięk na różnym poziomie. Im większe wygłuszenie, tym akustyka się zmniejsza. Bez problemu mogą także stanowić jedność estetyczną z wystrojem wnętrza pokoju. Jest to element pokoju hotelowego, na którym zdecydowanie nie warto oszczędzać, gdyż sprawia, że zadowolenie gości z pobytu znacznie wzrasta. Drzwi pochłaniające dźwięk stanowią zatem intratną inwestycję na długie lata. Poczucie prywatności i cisza wryją się klientom w pamięć niczym wygodne łóżko i szybki internet.