Drzwi niszczące podłogę – jak temu zapobiec?

Wybór odpowiednich drzwi to jedna z najważniejszych decyzji, jaką trzeba podjąć podczas remontu mieszkania lub domu. Oprócz tego, że muszą być one trwałe oraz estetyczne, to niezwykle ważne jest także to, aby były one właściwie dopasowane. Jeśli będą za długie, może okazać się, że rysują podłogę. Dowiedz się, jak zapobiec takim problemom.

Na co zwrócić uwagę wybierając drzwi?

Wybór odpowiednich drzwi nie jest takim prostym zadaniem, jak mogłoby się to wydawać. Decyzję tą trzeba dobrze przemyśleć w taki sposób, aby drzwi były zarówno funkcjonalne, jak i pasujące do pozostałych elementów wystroju wnętrza. Przeglądając poszczególne ich modele zwróć uwagę na ich konstrukcję. Dostępne są bowiem drzwi zarówno z przeszkleniami, jak i bez nich, gładkie lub z fantazyjnymi frezami i o wiele więcej. Wybór konkretnego modelu zależy tak naprawdę od indywidualnych upodobań i preferencji. Jeśli zależy Ci na nowoczesnym wyglądzie pomieszczeń w domu czy mieszkaniu, to możesz zdecydować się na wersję z ukrytymi ościeżnicami. Dzięki temu po ich zamknięciu są one idealnie równe z ścianą, dzięki czemu praktycznie niewidoczne. 

Czym wyróżniają się dobrej jakości drzwi?

Wysokiej jakości drzwi powinny przede wszystkim posłużyć przez wiele lat bez konieczności ich wymiany. Warto więc poświęcić nieco uwagi na wybór takich, które spełnią wszelkie oczekiwania. Ogromne znaczenie ma jakość materiałów, z których są one wykonane. Im są one trwalsze i bardziej wytrzymałe, tym drzwi posłużą przez dłuższy czas. Dobrym pomysłem jest zapoznanie się z opiniami o konkretnym modelu wydanymi przez innych użytkowników, którzy korzystali z nich do tej pory. Takich opinii możesz poszukać na różnego rodzaju forach internetowych.

Jak właściwie wymierzyć drzwi?

Oprócz wyboru wysokiej jakości drzwi niezbędne jest także dobre wymierzenie otworu, w którym mają być one umieszczone. Jest to bardzo ważne, gdyż zakup nieodpowiednich wymiarów drzwi może przynieść wiele problemów w ich użytkowaniu. Należy pamiętać o tym, że oprócz samego skrzydła drzwiowego należy pod uwagę wziąć również ościeżnicę. To na umieszczonych na niej zawiasach montuje się wybrane drzwi. Samodzielne wymierzenie tego, jaki wymiar drzwi będzie odpowiedni jest bardzo trudnym zadaniem. Szczególnie jeśli otwór drzwiowy jest pusty i ciężko znaleźć na nich punkt odniesienia. Jeśli zakupisz nieodpowiednie drzwi i ościeżnice, może okazać się, że są one za krótkie lub za długie i ich użytkowanie nie jest możliwe.

Jakie szkody mogą wyrządzić źle wymierzone drzwi?

Głównym problemem źle wymierzonych drzwi jest to, że jeśli są one zbyt długie to szurają po podłodze. W ten sposób rysują ją. Jest to szczególnie niebezpieczne jeśli podłoga wykonana jest z delikatnych i podatnych na rysy materiałów, takich jak drewno. Nieustanne rysowanie po niej spodem drzwi może doprowadzić do nieodwracalnego ich uszkodzenia. Tego problemu można uniknąć w dość łatwy sposób decydując się na usługę profesjonalnego mierzenia drzwi. Specjaliści po przyjeździe na miejsce dokładnie zmierzą wymiary otworu drzwiowego i określą, jakie ościeżnice oraz skrzydła będą do niego idealnie pasowały. 

drzwi

Dlaczego warto zdecydować się na profesjonalny montaż drzwi?

Montaż drzwi przy pomocy profesjonalnej firmy montażowej to doskonały pomysł, który niesie ze sobą wiele korzyści. Decydując się na taką usługę można mieć pewność, że zostanie ona wykonana w odpowiedni sposób. Dzięki temu możesz być spokojny o to, że będą one funkcjonowały tak, jak powinny. Dodatkowym atutem korzystania z usług profesjonalnej firmy zajmującej się montażem drzwi jest także to, że jej pracownicy przeprowadzą dokładne pomiary. Drzwi będą więc idealnie pasowały do miejsca, w którym mają być umieszczone. Zdecyduj się więc na zakup drzwi z montażem we Wrocławiu. Jest to doskonały pomysł, który pozwoli Ci oszczędzić sporo nerwów i zmartwień związanych z niewłaściwym ich doborem. Korzystając z takiej usługi będziesz mieć pewność, że drzwi będą działały bez zarzutu, a podłoga pod nimi nie zostanie bezpowrotnie uszkodzona.