Soczewki i okulary – jakie wybrać do pracy przed komputerem?

Jeśli zastanawiacie się czy da się kupić soczewki do pracy przy komputerze, albo też czy stosowanie soczewek kontaktowych w trakcie takiej pracy będzie dobrym wyborem postaramy się na ten temat coś powiedzieć.

Okulary do pracy przy komputerze

Osoby, które będą wiele godzin pracować przy komputerze mają możliwość zdecydować się na wykorzystywanie okularów z powłoką antyrefleksyjną. Obecnie są one sprzedawane w wersji leczniczej dla tych osób, które mają wady wzroku oraz okulary zerowe dla tych, którzy wady nie mają. Salon optyczny powinien odpowiadać obecnie na większe zainteresowanie szkłami ochronnymi i dlatego proponować powinny nowoczesne okulary z filtrami również przeciwko promieniowaniu UV.

Funkcje szkieł antyrefleksyjnych to przede wszystkim kwestia usuwania odbić, odblasków albo też fałszywych obrazów, które powstawać mogą na normalnym szkle. Przede wszystkim uda się zwiększyć ostrość widzenia i zmęczenie pracą przy komputerze będzie się zmniejszać. Natomiast nie powinno się stosować szkieł fotochromowych w trakcie pracy przy komputerze. To szkła, które będą dopasowywać się do oświetlenia otoczenia. Czasami może to jednak spowodować, że widzenie barw nie będzie odpowiednie, będzie się pojawiać złe postrzeganie różnych dostępnych świateł.

Soczewki kontaktowe w trakcie pracy przy komputerze

Mamy udowodnione, że jeśli korzystamy z komputera to niestety zmniejszy się częstotliwość naszego mrugania a to sprawi, że oko będzie gorzej nawilżone i nie będzie się oczyszczać z pojawiających się na rogówce zanieczyszczeń W przypadku osób, które wykorzystują szkła kontaktowe pojawić się może problem z suchym okiem i dodatkowo będą się zużywać soczewki. Jeśli chodzi o datę ważności ma ona charakter orientacyjny.

Uczucie zamglenia oraz piasku pod powiekami to pierwszy sygnał, że musimy zacząć wykorzystywać łzy sztuczne. Można zrobić przerwę w pracy czy też zdejmować soczewkę. Brud jaki na soczewce się pojawia powinien być przemywany filmem łzowym i dostać się może również pod soczewkę, ale również może to dalej spowodować podrażnienia, które są dla oka niebezpieczne, ponieważ dalej prowadzi to do stanu zapalnego.

Trzeba zadawać sobie sprawę z tego, że jeśli pojawi się zaczerwienienie czy pieczenie konieczne będzie zdjęcie soczewki i dokładne mycie płynem do pielęgnacji. Podrażnione oko może być oczywiście przemyte sztucznymi łzami.

Alergicy w trakcie pracy przy komputerze

Jeśli pracuje się przez wiele godzin przy komputerze może to być kłopotliwa sytuacja dla alergików. Monitor często zbiera kurz, a oprócz tego bakterie, roztocza. Jest to niestety taka sytuacja, w której zaczynają działać silne alergeny i dlatego może się pojawić zapalenie spojówek, podrażnienie na powiekach. Oprócz tego będzie trzeba zmagać się z zaczerwienieniem, swędzeniem i obrzękiem. Jeśli chodzi o kurz, który osiada na soczewkach może sprawić, że nie będzie komfortowego użytkowania takiej soczewki. Dodatkowo trzeba się liczyć z tym, że okres ich przydatności do użycia będzie się wtedy zmniejszał.

Etykiety:,