Gdzie wykonać implantacje esperalu w Krakowie?

Wszywka alkoholowa (esperal) stanowi skuteczną metodę uzupełniającą w leczeniu alkoholizmu. Znajduje ona coraz więcej zwolenników, którzy po poddaniu się zabiegowi implantacji obserwują znaczny postęp w terapii alkoholowej. Wszywka alkoholowa dedykowana jest osobom, które podjęły proces leczenia z własnej woli, na skutek dobrowolnej i przemyślanej decyzji. W przypadku osób kierowanych na leczenie pod przymusem esperal nie będzie skuteczny, a wręcz przeciwnie- może zaszkodzić i doprowadzić do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Na czym polega zabieg implantacji wszywki alkoholowej?

Implantacja esperalu odbywa się podczas krótkiego i bezpiecznego zabiegu przeprowadzanego przez lekarza chirurga w sterylnych warunkach w znieczuleniu miejscowym. Wszywka wszczepiania jest podskórnie w okolicy pośladka, co sprawia, że miejsce to jest niewidoczne dla innych. Zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską, podczas której lekarz informuje pacjenta o możliwych skutkach spożycia alkoholu po wszczepieniu esperalu. Pacjent zobowiązany jest również do podpisania zgody na przeprowadzenie zabiegu, a lekarz przeprowadza dodatkowy wywiad, którego celem jest wykluczenie przeciwwskazań do implantacji.

Wszywka alkoholowa-jakie przynosi efekty?

Zabieg wszycia esperalu polega na implantacji 8-10 tabletek, których skuteczność wynosi około 10-12 miesięcy. Tabletki zawierają substancję aktywną-disulfiram, który stopniowo uwalniany jest do krwiobiegu. Każdorazowe spożycie mniejszej lub większej dawki alkoholu prowadzi do wystąpienia bardzo nieprzyjemnych i niepożądanych objawów, których zadaniem jest zniechęcenie osoby uzależnionej do dalszego picia. Należą do nich m.in. bóle i zawroty głowy, wymioty i mdłości, wzrost ciśnienia tętniczego. Należy jednak pamiętać, że osoby z wszywką alkoholową mają absolutny zakaz spożywania nawet najmniejszych dawek alkoholu, nie mówiąc już o jego większych ilościach, które mogą wywołać śmiertelne skutki obejmujące zapaść i śmierć. Osoby z wszywką alkoholową powinny również za wszelką cenę wystrzegać się produktów na bazie alkoholu (np. kosmetyków, leków) oraz słodyczy z ich domieszką (np. czekoladek).

Z tego też względu, choć wszywka uznawana jest za bardzo bezpieczną metodę leczenia, to jej implantacji nie powinny podejmować się osoby, które nie mają w sobie na tyle silnej woli, aby móc odmówić sobie kolejnych dawek trunku. Wszywka alkoholowa oceniana jest jako metoda o wysokiej skuteczności, o ile osoba uzależniona będzie przestrzegała zaleceń lekarskich i nie będzie ona jedyną metodą stosowaną w procesie leczenia. Przypomnijmy, że w dalszym ciągu to psychoterapia stanowi podstawę i najważniejszy filar terapii, natomiast esperal może być traktowany tylko jako dodatkowe wsparcie i uzupełnienie.

Detoks alkoholowy w Krakowie-przygotuj swój organizm do walki z nałogiem

Przed rozpoczęciem właściwego leczenia zaleca się przeprowadzenie odtrucia (detoksu) alkoholowego. Jego zadaniem jest usunięcie z organizmu wszystkich resztek alkoholu oraz toksyn powstałych wskutek jego rozkładu. Podczas tego procesu przywrócimy równowagę elektrolitową i odpowiednio nawodnimy Twój organizm, tak aby był solidnie przygotowany do rozpoczęcia procesu terapii.  

alkoholik

Wszywka alkoholowa w Krakowie- gdzie można wykonać zabieg? 

Zabieg implantacji wszywki alkoholowej w Krakowie przeprowadzany jest w profesjonalnej przychodni leczenia uzależnień-Nasz-Gabinet, która legitymuje się bogatym, bo aż kilkunastoletnim doświadczeniem, oraz uruchomionymi 15 oddziałami w miastach wojewódzkich w Polsce. Naszą kadrę stanowi wysoko wykwalifikowany i wykształcony personel, który służy swoim pacjentom pomocą, odznacza się wysoką kulturą osobistą, szacunkiem do drugiego człowieka i zapewnia pełną dyskrecję i anonimowość. Wyróżnia nas zarówno wysoka jakość świadczonych usług, jak i wysoki poziom obsługi. Dokładamy wszelkich starań do tego, aby każdy z naszych pacjentów czuł się w pełni zaopiekowany. Podczas konsultacji lekarskiej poprzedzającej zabieg, pacjent zostaje dokładnie poinformowany o wszystkich szczegółach, przeciwwskazaniach do jego przeprowadzenia oraz poinstruowany o zasadach, które powinien przestrzegać po zakończonym zabiegu. Pacjenci, którzy zdecydowali się na skorzystanie z naszych usług oraz na zmianę swojego życia i powiedzenie STOP alkoholowi, chwalą sobie komfort, uprzejmość ze strony naszego personelu, transparentność procesu leczenia oraz jego indywidualne dopasowanie do potrzeb i stanu zdrowia pacjenta. 

Jeżeli nadal masz wątpliwości, nurtują Cię pewne pytania lub chciałbyś zarejestrować termin wizyty, skorzystaj z naszej bezpłatnej infolinii. Nasz personel udzieli Ci wszystkich potrzebnych informacji.