Domowa fizjoterapia

Rehabilitacja ma na celu poprawę stanu fizycznego pacjenta. Trakcja i masaże są wykonywane nie tylko w obrębie kręgosłupa, ale i w pozostałych częściach ciała.

Najczęściej jednak wykonuje się masaże kręgosłupa, gdyż jest to najbardziej obciążana część organizmu każdego z nas. Włączanie trakcji do rehabilitacji jest dobrym rozwiązaniem dla niejednego pacjenta. Korzyści, jakie niesie za sobą sama fizjoterapia, wpływają pozytywnie na nasz stan fizyczny. Nasz organizm lepiej funkcjonuje, ale przede wszystkim liczy się to, że pozbyliśmy się uciążliwego bólu. Rehabilitacja stosowana  jest przede wszystkim w przypadku osób, które uległy wypadkowi, lub tym, którym niedawno zdjęto gips.

terapia

Poprawa stanu naszego organizmu jest możliwa dzięki domowej rehabilitacji.

Dodatkowo, z czynności rehabilitacyjnych korzystają osoby mające wrodzone wady kręgosłupa lub innych partii ciała. Wszelkie zwyrodnienia lub nabyte wady związane ze stawami, również są wskazaniami do odbycia trakcji. To, jak długo będziemy uczęszczać na rehabilitację połączoną z trakcją, ustala lekarz. Rehabilitanci mają za zadanie wykonywać określone zabiegi, a lekarz ocenia, czy faktycznie rehabilitacja przyniosła zamierzony efekt. Zazwyczaj jednak pacjenci, dzięki zastosowaniu odpowiednich zabiegów fizjoterapeutycznych, powracają szybko do zdrowia po odbytej serii zabiegów.

Zalety fizjoterapii

Ogólnie, fizjoterapia jest popularna od wielu lat jako metoda leczenia bólu kręgosłupa i innych części ciała. Jest to wykonywanie masażu leczniczego lub relaksacyjnego. Dodatkowo, fizjoterapeuci przeprowadzają terapię manualną, trakcję i wiele innych rodzajów zabiegów. Zabiegi, jakie wykonuje się w gabinecie fizjoterapii, mają na celu rozluźnienie mięśni oraz odciążenie od siebie stawów.

Często, celem takich zabiegów jest odblokowanie stawów, by pozbyć się bólu. Stosowanie poszczególnych zabiegów podczas rehabilitacji ma znamienny wpływ nie tylko na stan fizyczny pacjenta.

Po regularnych wizytach, na których przeprowadzana jest trakcja, masaż lub masaż leczniczy, wiele osób może szybko powrócić do normalnego trybu życia oraz zacząć uprawiać sport, wznowić treningi etc. Ponadto, korzyścią trakcji jest także regulacja ciśnienia krwi. W momencie wykonywania zabiegu, pacjenci czują ulgę – gdy odciągane są od siebie powierzchnie stawowe, odciążane są korzenie nerwowe, wobec czego zanika ból.

masaż

Fizjoterapia w domu

Od lat znane są domowe wizyty lekarza. Dziś, jest to szczególnie komfortowa opcja dla osób, które nie mają możliwości samodzielnie dostać się do kliniki czy gabinetu.

Okres rekonwalescencji najlepiej znosimy we własnym domu. Nie jesteśmy w żaden sposób ograniczeni i mamy dostęp do wszystkich naszych rzeczy. Wiele osób, mając taką możliwość, wybiera leczenie domowe. Wówczas, fizjoterapeuta przyjeżdża do nas regularnie i wykonuje wszelkie potrzebne zabiegi. Fizjoterapia, która składa się głównie z masaży, trakcji oraz ćwiczeń, jest wygodna szczególnie dla osób, które nie dysponują własnym samochodem, mieszkają za daleko lub nie są w stanie samodzielnie opuścić domu. Często, wyjście z domu jest dużym wysiłkiem.

Obecnie, mamy możliwość skorzystania z wizyt domowych. Terapeuta może odwiedzać nas raz lub dwa w tygodniu i wykonywać określone masaże czy ćwiczenia z pacjentem.

zabieg trakcji

Kto wykonuje masaże?

Otóż, czynność ta jest powierzana fizjoterapeutom i rehabilitantom. Osoby, które przeprowadzają zabiegi, muszą mieć specjalne uprawnienia oraz doświadczenie. Pacjenci cierpią na naprawdę różne schorzenia i zwyrodnienia, więc trzeba umieć dostosować typ leczenia do rodzaju choroby. Najczęściej, terapeuci są przygotowani i nie potrzeba im specjalnych pomocy do wykonywania większości zabiegów.

Jeśli jednak chodzi o trudniejsze partie ciała, należy przygotować specjalne pomoce takie jak specjalne pasy, którymi pacjent przypinany jest do łóżka. Trudniejsze partie ciała to te, które posiadają większe kręgi lub kości czy rzepka w kolanie. Wykonywanie fizjoterapii powinno odbywać się jedynie przez osobę doświadczoną – trakcja prowadzona w zły sposób może przysporzyć więcej problemów i bólu.
Global Therapy jest gabinetem na terenie Wrocławia, do którego warto się udać, by pozbyć się bólu.