Czy można być uzależnionych od marihuany?

Jak wiemy narkotyki nie są żadnymi przelewkami. Większość osób uzależnionych uznaje je jako świetny sposób na rozrywkę, a tak naprawdę nie zdają sobie sprawy jak wielką krzywdę sobie robią. W ostatnim czasie coraz częściej są skrajnie przeczące komunikaty w mediach dotyczące właśnie marihuany. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się podjąć ten trudny temat.W społeczeństwie zwolennicy marihuany, którzy  uważają, że skoro palą marihuanę to nie należy się niczym przejmować. Dlaczego tak się uważa? Uważa się tak ponieważ marihuana należy do narkotyków miękkich. Jest ona wyrabiana z konopi indyjskich. Z drugiej strony są osoby, które uważają, że marihuana jest wyłącznie środkiem odurzającym, który wcale nie powinien być dopuszczony do obrotu legalnego. W związku z tym warto rozważyć, jaka jest prawda i czy rzeczywiście można się uzależnić od marihuany.

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że marihuana ma szerokie zastosowanie w medycynie. Pomaga skutecznie redukować ból, jest stosowana u osób z autyzmem czy chorych na stwardnienie rozsiane. Istotną kwestią przy temacie marihuany jest to w jakich ilościach się ją zażywa i jednocześnie jaki ma poziom THC. W Polsce jest umożliwiona sprzedaż marihuany, jednak tylko spełniając odpowiednie warunki. Taka legalna marihuana nie powinna zawierać 0,2% THC (środka o działaniu psychoaktywnym).

 Więc jak kupić legalnie marihuanę z znikomym THC?

legalny sklep z marihuaną

W Polsce jest coraz więcej sklepów z legalną marihuaną. Oferują one właśnie susz konopny ze znikomym poziomem THC. Produkty w takich sklepach nie mają właściwości psychoaktywnych. Taki susz konopny jest całkowicie bezpieczny do stosowania u osób dorosłych. Jednak zaleca się zakup takiej marihuany okazjonalnie. Mimo że zawiera ona znikome ilości substancji psychoaktywnych to jednak je posiada. W związku z tym należy zachować zdrowy rozsądek kupując nawet legalną marihuanę. Oczywiście kupując taki susz z nieoficjalnych źródeł powoduje, że ta marihuana będzie zawierać wyższy poziom THC i będzie działać odurzająco.

 Jakie są objawy zażywania marihuany z wysokim poziomem THC?

Euforia ta jest połączona z przekrwienie gałek ocznych, wielomównością, zaburzeniami koordynacji ruchowej, kaszel jak i także nadwrażliwość na światło. Gdy marihuana jest przez nas zażywana długotrwale to mamy zmiany nastrojów, jesteśmy nadmiernie wychudzeni czy też mamy trudności z koncentracją. Osoba, który jest pod wpływem marihuany jest pobudzona, gadatliwa, a jej wypowiedzi są oderwane od kontekstu oraz nieco chaotyczne.

Na podstawie tego tekstu można zauważyć, że marihuana jest narkotykiem i człowiek jest w stanie się od niej uzależnić, jednak kupując ją z legalnych sklepów zmniejsza się te negatywne skutki. Dzięki marihuanie można zredukować bóle tj. migren. Na pewno pomoże ona w rozluźnieniu się i zredukowaniu stresu, jednak warto jeszcze raz podkreślić, że nawet ta legalna marihuana zawiera śladowe ilości THC, a w związku z tym uzależnia i w dużych ilościach wpłynie ona negatywnie na nasze zdrowie i życie.