Czy można być uzależnionych od marihuany?

Jak wiemy narkotyki nie są żadnymi przelewkami. Większość osób uzależnionych uznaje je jako świetny sposób na rozrywkę, a tak naprawdę nie zdają sobie sprawy jak wielką krzywdę sobie robią. A leczenie narkomanii? Leczenie narkomanii to bardzo złożony temat. Na tym etapie powiem tylko tyle, że jest to naprawdę długi i czasochłonny proces, który jest okresem chyba najcięższym właśnie dla osoby uzależnionej. Niektórzy uważają, że skoro palą marihuanę to nie należy się niczym przejmować. Dlaczego tak się uważa? Uważa się tak ponieważ marihuana należy do narkotyków miękkich. Jest ona wyrabiana z konopi indyjskich. W zasadzie to marihuana jest uważana za najbardziej rozpowszechniony narkotyk na świecie jak i także w Polsce. W bardzo wielu krajach marihuana jest dopuszczona do obrotu legalnego. Gdy jednorazowo zażyjemy marihuanę to mamy dużą euforię.

 narkomania

Euforia ta jest połączona z przekrwienie gałek ocznych, wielomównością, zaburzeniami koordynacji ruchowej, kaszel jak i także nadwrażliwość na światło. Gdy marihuana jest przez nas zażywana długotrwale to mamy zmiany nastrojów, jesteśmy nadmiernie wychudzeni czy też mamy trudności z koncentracją. Osoba, który jest pod wpływem marihuany jest pobudzona, gadatliwa, a jej wypowiedzi są oderwane od kontekstu oraz nieco chaotyczne.

Do zażywania narkotyków osobom są potrzebne bardzo specyficzne akcesoria. Osoby, które palą marihuanę to używają lufek szklanych, fifek jak i także fajek drewnianych jak i także prymitywnych wodnych fajek. Po marihuanę najczęściej sięgają osoby młode. Po co to robią? By oczywiście się odstresować, rozluźnić jak i uczyć się przed różnymi bardzo ważnymi egzaminami. Trawka jest także palona na różnego rodzaju towarzyskich imprezach. By uciec od codziennych obowiązków bardzo często po marihuanę sięgają osoby starsze czy też osoby pracujące w różnego rodzaju korporacjach. Wiele osób palących trawkę uważa, że marihuana nie jest pod żadnym względem narkotykiem. Wychodzimy z bardzo błędnego stwierdzenia, że marihuana nie uzależnia.

Oczywiście, że od marihuany możemy się uzależnić i co ciekawe bardzo szybko. Gdy się od niej uzależnimy to ma ona automatycznie bardzo zły na nas wpływ. Przede wszystkim bardzo negatywnie działa na nasz układ nerwowy. Gdyby było rzeczywiście tak, że od marihuany nie można się uzależnić to z pewnością nie było by czegoś takiego jak detoks od marihuany. Detoks od marihuany to w tym przypadku w zasadzie nic innego jak leczenie narkomanii, a w tym przypadku oczywiście od narkotyku jakim jest marihuana. Detoks od marihuany można przeprowadzić oczywiście w warunkach ściśle domowych, jednak zdecydowanie eksperci od spraw uzależnień polecają ośrodek specjalistyczny. Powinno się to wszystko odbywać pod okiem profesjonalistów. Bardzo ważna w kwestii jaką jest leczenie narkomanii jest bardzo silna wola osoby uzależnionej jak i także w zasadzie całkowite czyli stu procentowe oddanie się sprawie. Sama osoba uzależniona musi chcieć się leczyć innego sposobu na to po prostu nie ma i nie będzie.