Aktorzy Korony Królów

Korona Królów to serial polskiej produkcji, który jest emitowany na TVP1 od początku stycznia ubiegłego roku.
Serial składa się z 3 sezonów. Jego fabuła opiera się na dziejach średniowiecznej Polski. Pierwszy sezon odgrywa się w latach 1325 – 1339, a jego tematem przewodnim jest koniec panowania króla Władysława Łokietka oraz początki panowania Kazimierza Wielkiego. Sezon ten miał swoją premierę w okresie zimy i wiosny w 2018 roku. W drugiej serii, fabuła rozgrywa się w latach 1342 – 1370. Główne wątki, jakie pojawiają się w serialu dotyczą dworów: wawelskiego, świdnickiego i wyszehradzkiego. Sezon drugi miał swoją premierę na przełomie 2018 i 2019 roku. W trzecim sezonie, którego premiera będzie miała miejsce we wrześniu tego roku, akcja będzie się odgrywać w latach 1376 i 1377, pokazując panowanie Ludwika Węgierskiego.

Obsada Korony Królów

Nie tylko polscy widzowie pokochali ten serial. Korona Królów doczekała się emisji na Węgrzech i w Japonii. Polski serial kostiumowy opowiadający życie naszych władców ze średniowiecza. Korona Królów doczekała się już trzeciego sezonu, który widzowie będą mogli zobaczyć we wrześniu.
Aktorzy, którzy wcielają się w poszczególne postacie, to znane osobistości. Ich gra aktorska i zaangażowanie przekłada się pozytywny odbiór ze strony widzów. W przypadku każdej serii, do obsadzenia poszczególnych ról wybierano aktorów, którzy sprawdzili się i najlepiej odegrali wszystkie sceny.
Jakie postacie pojawią się w trzecim sezonie i kto odegra poszczególne role? Wielu z aktorów to osoby, współpracujące z JMC Studio z Warszawy. – W nowych odcinkach Korony Królów pojawią się Wasyl Wasyłyk, który wcieli się w rolę Władysława Jagiełły. Oprócz tego, widzowie będą mogli zobaczyć w nowej serii Dagmarę Bryzek w roli Jadwigi Andegaweńskiej, Dorotę Naruszewicz jako matkę Władysława Jagiełły oraz piosenkarkę Natalię Lesz – w roli kapłanki Ragany.
Oprócz tego, obsada rozszerzy się o innych aktorów. W nowym sezonie pojawią się aktorzy odgrywający znane postacie, między innymi Robert Gonera, który wiernie odgrywa rolę Biskupa Jana Grota. Zobaczymy również Marcina Rogacewicza jako Jana z Melsztyna, Katarzynę Czaplę w roli Królowej Elżbiety Łokietkównej oraz Paulinę Lasotę w roli Kasztelanki Cudki.

Odbiór Korony Królów

Choć początki serialu były odbierane przez widzów w bardzo różny sposób, wraz z upływem czasu i emitowania kolejnych odcinków, serial stał się bardzo popularny i do dziś zyskuje coraz większą rzeszę fanów. Głównym celem, jaki zakładali scenarzyści, jest edukacja historyczna dla osób w każdym wieku. Widzowie, niezależnie od wieku, mogą zdobyć lub odnowić wiedzę o historii Polski z czasów średniowiecza. Wielowątkowość oraz fabuła dotycząca historii Polski są urozmaicone przez scenarzystów i aktorów, którzy wcielają się w historyczne postacie.
Fabuła serialu jest zależna od wydarzeń historycznych – serial ściśle trzyma się faktów, jakie miały miejsce w życiu wybitnych władców polskich w epoce średniowiecza. Widzowie muszą się liczyć z częstą zmianą obsady, jednak co sezon pojawiają się nowi aktorzy, którzy niezależnie od roli, są ciepło przyjmowani przez widzów. Odpowiednia obsada serialu to jeden z kluczowych aspektów, który wpływa przede wszystkim na odbiór produkcji przez widzów. Korona Królów, wraz z pojawianiem się nowych odcinków, cieszy się coraz większym uznaniem nie tylko ze względu na tematykę, jaką porusza serial. Odpowiednio przydzielane role gwarantują nagranie ciekawych odcinków.
zdjęcia: filmweb