Zwierzęta w Namibii – jakie można spotkać?

Namibia to państwo niezwykle zróżnicowane pod względem geologicznym, dlatego każdego roku przyciąga coraz więcej turystów. Nic w tym dziwnego – w ciągu kilkudniowego urlopu można zobaczyć nie tylko pustynię, wydmy oraz Ocean Atlantycki, ale również kanion i wioski miejscowej ludności.

Podróż do Namibii to także możliwość zobaczenia zwierząt afrykańskich zarówno w ich naturalnym środowisku, jak i na specjalnej farmie dostosowanej do ich bezstresowego wychowania. Aktualnie Namibia coraz bardziej rozwija się turystycznie, stąd też wiele projektów związanych z wyjazdami na wczasy w te rejony. Jakie zwierzęta można spotkać w Namibii?

Zróżnicowane regiony w Namibii – co zobaczymy?

Przyjeżdżając do Namibii trudno zwiedzić ten kraj na własną rękę. Stąd też bardzo mocno jest rozwinięta turystyka regionu. Osoby, które wybierają się do Namibii po raz pierwszy i chcą zobaczyć ten kraj w każdej odsłonie, powinny skusić się na wycieczkę zorganizowaną, z odgórnie określonym planem podróży.

Namibia dzieli się na kilka regionów, które są niezwykle zróżnicowane pod kątem geologicznym oraz kulturowym. W każdym miejscu można spotkać zupełnie inną roślinność oraz dzikie zwierzęta. Dlatego też zwiedzanie tego kraju polega na organizacji safari po wszystkich rejonach w celu zobaczenia wielu gatunków zwierząt znajdujących się w ich naturalnym środowisku. W Namibii wyróżniamy przede wszystkim: Kanion Rzeki Fish, Sossussvlai, Walvis Bay, Półwysep Cross, Park Narodowy Etoszy oraz Kaokoland.

Wycieczki po Namibii – gdzie warto jechać?

Kanion Rzeki Fish to nie tylko jeden z największych kanionów na świecie, ale również w jego okolicach można spotkać dzikie konie. Zwłaszcza w okolicach Aus, gdzie jest ich najwięcej. Oprócz tego w tym regionie można spotkać również kolonię pingwinów, zwłaszcza na wyspie Halifax, gdzie każdy bez problemu będzie mógł dotrzeć katamaranem.

Podróżując po Namibii, a dokładniej przez Sossussvlai można będzie zobaczyć prawdziwe afrykańskie safari. To tutaj z samochodu widać wszystkie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Jadąc dalej do Walvis Bay można spodziewać się widoku kolejnych zwierząt jak foki, pelikany, a także delfiny. W Walvis Bay warto wybrać się na rejs statkiem, gdzie z pokładu możliwe jest obserwowanie wszystkich morskich zwierząt, a szanse na zobaczenie delfinów znacznie większe.

Wjazd do Parku Narodowego Etoszy będzie natomiast niezapomnianym przeżyciem. To właśnie tutaj znajduje się największe królestwo dzikich zwierząt w całej Namibii. W Parku Narodowym Etoszy zaobserwowano ponad sto gatunków ssaków, w tym przede wszystkim zebry, nosorożce i słonie.

Wśród drapieżników wyróżnia się przede wszystkim lamparty, gepardy oraz lwy. Nie brakuje również antylop oraz dikdików sawannowych czy żyraf. Ten rejon wyróżnia się również różnorodnym ptactwem – w tym sporą populacją żurawi rajskich oraz flamingów. Widoki, które można zobaczyć przy wodopoju dla zwierząt są spektakularne i z pewnością niezapomniane.

Dzikie zwierzęta w Namibii – dlaczego warto tu przyjechać?

Wiele osób wybiera Namibie jako idealne miejsce do zorganizowania safari. Nic w tym dziwnego – nie tylko sama podróż po wydmach i kanionach jest niesamowitym przeżyciem. W samej Namibii można zaobserwować typowe dla klimatu afrykańskiego dzikie zwierzęta – nosorożce, słonie, żyrafy oraz drapieżne koty. Oprócz zwierząt na lądzie możliwe jest także zobaczenie różnorodnego ptactwa, a także delfinów. W Namibii nie brakuje miejsc, gdzie zwierzęta można sfotografować z bliska, nie narażając tym samym własnego bezpieczeństwa.