Zaplanuj wyjazd w Alpy jeszcze w tym roku!

Niepewna sytuacja związana z pandemią w kraju i na świecie zmusiła wielu z nas do odwołania planowanych wyjazdów, w tym w jakże urokliwe miejsca, jakimi są Alpy.

Położone na granicy aż sześciu państw, są idealnym miejscem do zwiedzania o praktycznie każdej porze roku. Czy jednak na pewno musimy rezygnować z zarezerwowanego już wyjazdu i czekać na kolejny sezon? Jakie miejsca czekają na nas po przybyciu na miejsce?

Co zyskujemy, rezerwując wycieczkę przez zaufane biuro podróży?

Co na nas czeka w Alpach?

Przybywając do austriackiej części Alp, warto odwiedzić niezwykle urokliwe miasteczko Hallstatt. Jest to miejsce uznawane za jedno z najpiękniejszych w całym kraju. Krystalicznie czyste jezioro alpejskie, urokliwe, wąskie uliczki i przepiękna zabudowa czynią to miejsce idealnym do wodnej rekreacji oraz wielogodzinnych, romantycznych spacerów.

Warto wiedzieć o tym, że miasteczko Hallstatt zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a by uchronić to miejsce przed dodatkową dewastacją, ruch samochodowy wokół miejscowości jest bardzo mocno ograniczony, a do samego miasteczka wjechać autem nie można.

Będąc na miejscu, warto odwiedzić kopalnię soli z epoki brązu oraz kaplicę czaszek, jednak to miejsce jest dobre raczej dla osób o mocnych nerwach.

Kolejnym miejscem, w które warto się wybrać, będąc w austriackiej części Alp, jest góra Kitzsteinhorn, na której przez cały rok panują doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa. Jest tak ze względu na wysokość góry, przekraczającą 3000 m n.p.m.

Na szczycie znajduje się również niezwykle urokliwy punkt widokowy, a dotarcie do niego może stać się zarówno celem wspinaczki górskiej, jak i elementem wycieczki z pomocą wyciągu, który zawiezie nas na samą górę, oferując po drodze zapierające w piersiach widoki, oglądane z niecodziennej perspektywy.

Wyjazd w Alpy – czy czeka nas kwarantanna?

W większości przypadków wyjazd w Alpy nie wiąże się z koniecznością odbycia kwarantanny po powrocie do kraju. Kwarantanna dotyczy osób, które miały kontakt  z osobą zakażoną koronawirusem lub przekroczyły granicę Polski będącą zewnętrzną granicą Unii Europejskiej.

Co zyskujemy, decydując się na dobre biuro podróży?

To, że wyjazd za granicę jest obecnie znacznie bardziej umożliwiony niż kilka miesięcy temu, nie oznacza, że może być w pełni beztroski i nieprzemyślany. Po podjęciu decyzji o wyjeździe na wycieczkę warto zwrócić się o pomoc w jego bezpiecznej organizacji do zaufanego biura podróży, jakim jest np. Beskid Travel.

Korzystając z gotowego pakietu usług, nie musimy już samodzielnie poszukiwać dobrego hotelu, czy zastanawiać się nad doborem najlepszych atrakcji, gdyż w zależności od wybranego pakietu, biuro może zająć się tym wszystkim za Ciebie. Jedyne co pozostaje do zrobienia, to porównanie dostępnych ofert i decyzja o tym, która najlepiej spełni oczekiwania Twoje i Twojej rodziny.

Odkrywaj świat z Beskid Travel

Legendarne powiedzenie głosi, że podróże kształcą, a drugie porzekadło przypomina, że człowiek uczy się przez całe życie. Nie odmawiajmy sobie zatem solidnej porcji nauki w formie atrakcyjnej wycieczki i poznajmy odmienną kulturę poprzez wyjazd w Alpy.

Nauka może przyjąć formę geograficzną, podczas której zwiedzisz jedne z najbardziej urokliwych miejsc w Alpach – i sportową, dzięki której nauczysz się jeździć na nartach, czy też kulinarną, kiedy to zyskasz okazję na posmakowanie regionalnych potraw.