Wyposażenie hotelowe – jakich mebli oczekujemy jadąc do hotelu?

 

Dla większości z nas pobyt w hotelu to synonim relaksu, odrobiny luksusu i przyjemnego spędzenia czasu. Niezależnie od celu pobytu- czy jest to wyjazd rodzinny na wakacje, spontaniczny wypad z przyjaciółmi czy ważne spotkanie w interesach oczekujemy pewnego standardu, jakie stoi za słowem hotel.

Podstawowe meble i dodatkowe wyposażenie

Przede wszystkim w pokoju hotelowym powinno znaleźć się porządne łóżko z jak najbardziej wygodnym materacem. Nie chcemy przecież słyszeć skrzypienia przy najmniejszym ruchu ani spać na twardym, jak podłoga materacu. Nie powinno również zabraknąć szafek nocnych, pojemnej szafy czy biurka odpowiedniego do pracy. Miłą atmosferę zapewni odpowiednio dobrane oświetlenie, a więc oprócz górnego również lampki nocne czy kinkiety. Obrazy, lustra, zdjęcia czy nawet kolor ścian- takie szczegóły mogą zdecydować o tym, czy czujemy się w danym miejscu zrelaksowani i czy będziemy chcieli wrócić.

Estetyka

To oczywiste, że nie każdy styl przypadnie do gustu każdemu, kto odwiedza hotel. Wybieramy taki, jaki najbardziej nam się podoba, ale w przypadku hoteli czynnikiem łączącym różne obiekty jest elegancja oraz spójność. Po zachwycie luksusowym holem i piękną jadalnią nie chcemy rozczarować się spartańskimi warunkami w pokojach. Oczekujemy więc, aby właściciel zadbał o wszystkie wnętrza- zarówno o te prywatne, jak i ogólnodostępne dla wszystkich gości. Warto też, aby wszystkie pokoje były urządzone w podobnym lub tym samym stylu niezależnie czy jest to klasyczna elegancja czy awangardowe odważne połączenia kolorów. Przed przyjazdem zazwyczaj oglądamy tylko kilka zdjęć umieszczonych na stronie internetowej i tego, co na nich zobaczyliśmy spodziewamy się odbierając klucz z recepcji.

Solidne wykonanie

Najpiękniejsze meble nie spełnią swojego zadania, jeśli w oczy rzucać będą się zadrapania, wystające kable czy niewypoziomowane biurko i szafa. Najładniejsze łóżko nie zastąpi tego, najbardziej komfortowego, które pozwoli na przyjemny sen po całym dniu biznesowych spotkań czy zwiedzania. Szafa, choć piękna, nie spełni swojej roli, jeśli nie pomieści wszystkich naszych ubrań lub będą w niej upchnięte, a w konsekwencji pogniecione. A najbardziej eleganckie biurko będzie stało bezużyteczne, jeśli będzie zbyt małe lub dołączone do niego krzesło nie pozwoli wysiedzieć dłużej niż parę minut. Od hotelu oczekujemy więc nie tylko odpowiedniego wyposażenia, ale takiego, które jest wygodne, solidne i nie zakłóci nam relaksu.

Rozmieszczenie

wystrój hotelowyTak, jak w domu, tak i w pokoju hotelowym nie chcemy potykać się o zbyt duże łóżko. Drzwi szafy też powinny otwierać się swobodnie, a krzesło być dopasowane wysokością do biurka. Oczekujemy, że projektant wnętrz uwzględni nasz wzrost i zapewni choć odrobinę przestrzeni pozwalającej na swobodne poruszanie się. To meble powinny dopasować się do wnętrza pokoju, a nie my do nich.

 

Wybierając się na wypoczynek do hotelu oczekujemy odrobiny luksusu, wyposażenia o wysokim standardzie, pięknych wnętrz i wspaniałej obsługi. Odpowiednie dobranie funkcjonalnych mebli, ich rozmieszczenie zagwarantuje, że poczujemy się swobodnie i komfortowo. Ich dobranie do stylu
i historii całego obiektu będzie gwarantowało estetyczną spójność. Hotel powinien być tak wyposażony, aby cieszył nasze oczy jako całość, zapewniał maksimum komfortu, ale pojedyncze elementy nie rzucały się w oczy po prostu dobrze spełniając swoje funkcje.


Atrakcyjną ofertę mebli hotelowych oferuje Furnimeb – sprawdź produkty.