Wybór domu dla menadżera

Dom to marzenie wielu Polaków. Niestety obecnie ceny nieruchomości potrafią skutecznie zniszczyć marzenia o własnym domie z ogrodem. Po wejściu do Unii Europejskiej koszty kupna stały się jeszcze większe i obecnie tylko bardzo dobrze zarabiający mogą pozwolić sobie na zakup domu. A bez kredytu kupno wydaje się wręcz niemożliwe. Nic więc dziwnego, że chcemy aby nasze pieniądze były zainwestowane jak najlepiej. W trudnych czasach dużej konkurencji należy każdy krok dobrze przemyśleć a podpis na umowie złożyć dopiero wtedy kiedy będziemy w 100% zdecydowani.

Jaki powinien być Twój dom?

Na szczęście istnieje na rynku ogrom pośredników, którzy starają się nam doradzić. Pomijając to że nie zawsze doradzają dobrze to najlepszy pomysł jaki możemy zrobić. Zgłaszając się do biura możemy mieć pełen przegląd odnośnie sytuacji na rynku nieruchomości. Dostajemy wybór ogromnej ilości nieruchomości: od małych mieszkań po luksusowe domy z basenem. Doradca może przedstawić nam najlepsze oferty z całej okolicy. Oczywiście nie możemy przyjmować tego wszystkiego bezkrytycznie jednak zdając się na doświadczenie agenta nieruchomości możemy uniknąć wielu wpadek. To co istotne podczas wyboru biura nieruchomości to:

  • Renoma biura – szeroko pojęty prestiż i „to co ludzie mówią”;
  • Długość obecności na rynku – im dłużej tym lepiej;
  • Ilość nieruchomości w katalogi – im więcej tym lepiej.
dom1

Luksus w domu zawsze jest w cenie

Bardzo ważnym aspektem w tym temacie jest także nie branie bezkrytycznie wszystkiego to co mówi agent do siebie. Należy pamiętać, że podstawowym celem jaki ma takie biuro nieruchomości jest sprzedaż za wszelką cenę. Pomijanie pewnych niedociągnięć i prezentowanie nieruchomości jako lepszej niż jest w rzeczywistości to normalka. Do tego dochodzi kwestia marży dla biura. Wiadomo, że agent nie pracuje za darmo i należy mu się pewna cześć czy też pewnych % od wartości transakcji. Dlatego korzystajmy z takich usług przede wszystkim z głową.