Tworzymy wyprawkę dla szczeniaka!

Pojawienie się psa w domu to ogromna radość dla wszystkich domowników. To jednak też naprawdę duża odpowiedzialność za nowego członka rodziny na czterech łapach. Aby od samego początku dobrze mu się z Tobą żyło, warto przygotować się nieco wcześniej na jego pojawienie i zainwestować w dobrze skompletowaną wyprawkę dla szczeniaka. Czego nie może w niej zabraknąć i na co zwracać uwagę podczas zakupów? Dlaczego warto mieć wszystko przygotowane nieco wcześniej? Sprawdź nasze podpowiedzi i podejdź do zakupu lub adopcji psa w sposób odpowiedzialny i rozsądny!

Zadbaj o komfort psa z odpowiednim legowiskiem

Każdy pies musi mieć w domu swój kąt. Warto wyznaczyć mu jego własne miejsce już od samego początku jego pobytu w domu. Należy wybrać je rozsądnie, nie powinno być ono mocno odizolowane od innych domowników, ale jednocześnie też warto wybrać miejsce, które nie będzie znajdowało się przy samym wejściu lub w innym miejscu, w którym mogą dobiegać na przykład uciążliwe hałasy z klatki schodowej, które będą powodować niepokój u psa. Gdy już znajdziemy odpowiednie miejsce dla psiaka, należy tam położyć jego legowisko lub klatkę. Ich wybór jest bardzo istotny i powinien być dopasowany do rozmiarów psa. Legowisko powinno być odpowiednio miękkie i musi zapewniać psu przestrzeń do wypoczynku. Zbyt małe uniemożliwi psiakowi wygodne ułożenie się, ale z kolei zbyt duże może nie dawać mu poczucie bezpieczeństwa.

Bardzo ważnym miejscem w każdym domu, w którym mieszka pies, jest także jego kącik jedzeniowy. Nie oznacza to oczywiście, że należy przygotować miejsce, w którym pies będzie miał dostęp do przysmaków. Warto jednak ustawić miskę z wodą w jednym miejscu i zaraz obok niej podawać psu również jedzenie. Takie miejsce najczęściej znajduje się w kuchni lub niedaleko klatki psa. Poza zakupem misek o odpowiedniej, dopasowanej do szczeniaka wielkości, niezbędne jest także wybranie odpowiedniej karmy. Do tej kwestii należy przyłożyć bardzo dużą wagę i wybrać taką, która będzie dopasowana do rasy oraz do wieku psa. Jeśli przygarnięcie szczeniaka, to na początku powinien on dostawać karmę przeznaczoną dla młodych psów, a dopiero potem należy go stopniowo przestawiać na karmę dla psów dorosłych. szczeniak w legowisku dla psa

Postaw na aktywność i bezpieczeństwo z odpowiednią smyczą dla psa i zabawkami

Psy uwielbiają się bawić, jest to fakt, o którym wie chyba każdy. Jeśli nie zajmiesz się odpowiednio swoim pupilem, to niestety będzie on psocił, do czego skore są szczególnie szczeniaki. Nauka od pierwszych dni w domu, aby pies nie gryzł butów czy mebli, jest niezwykle istotna, dlatego też przygotowując wyprawkę dla psa, nie można zapomnieć o zakupie odpowiednich zabawek. Powinny być one dopasowane do aktualnych wymiarów psa. Zbyt duże szarpaki czy gryzaki nie będą dla niego wygodne i nie będą sprawiać mu frajdy, dlatego też nie warto kupować zabawek na zapas, lepiej wymieniać je wraz z wiekiem psa. Szczególnie, że przy intensywnej zabawie psie akcesoria bardzo często się niszczą.

Jednym z ważniejszych elementów wyprawki dla psa jest także oczywiście spacerowy niezbędnik. Ważne jest, aby zamówić dla swojego pupila szelki w odpowiednim rozmiarze oraz smycz dla psa. Bez tych akcesoriów bardzo trudno rozpocząć naukę wychodzenia na spacery i załatwiania tam swoich potrzeb. Na początku bardzo przydatne mogą być w tym procesie również specjalne maty, które rozkłada się na podłodze, aby piesek nie załatwiał swoich potrzeb bezpośrednio na parkiecie czy dywanie. Na spacerach przydadzą się także oczywiście smaczki rozdawane w ramach nagrody, a także woreczki na psie kupy, które ułatwią sprzątanie po swoim psie.