Te chwyty mogą uratować Ci życie. Kurs samoobrony w Legnicy i Wrocławiu

Media pokazują nam codzienne przerażające sytuacje dotyczące przemocy. Może ona przybierać różne formy od sytuacji prześladowania, rabunków ulicznych, poprzez zazdrosnych byłych chłopaków / dziewczyny lub przemoc domową z udziałem osób, które są nam drogie. W wiadomościach możemy zobaczyć jak kierowcy atakują się, bo ktoś zajechał komuś drogę. Z tego względu kursy samoobrony w Legnicy i Wrocławiu cieszą się coraz większą popularnością.

Zmiana podejścia dzięki kursowi Krav Magi

Szkolenie z Krav Magi uczy oczywiście technicznych rozwiązań i chwytów, które pozwolą nam się bronić, ale tak naprawdę na początku skorzystamy zwłaszcza dzięki zmianie podejścia. Jeżeli jesteśmy w niebezpiecznej sytuacji to nasze bezpieczeństwo zależy od wielu czynników, których nie możemy kontrolować:

  • Jak szybko jesteśmy w stanie zareagować na atak,
  • Jak duzi jesteśmy i jaka jest siła napastnika,
  • Na ile kontrolujemy swoje emocje, walkę, ciosy,
  • Środowiska w którym się znajdujemy.

Ze względu na ilość zmiennych sama nauka chwytów to za mało. Podczas kursu samoobrony we Wrocławiu i Legnicy uczymy się obserwować i oceniać nasze otoczenie, dostrzegać potencjalne zagrożenia i ich unikać. To znacząco podnosi nasze bezpieczeństwo. Jeśli będziemy postępować zgodnie z etosem szkolenia Krav Maga, który polega na unikaniu i zapobieganiu trudnych sytuacji, musimy „dostroić nasz własny radar”, aby móc zauważyć, kiedy coś jest nie tak i podjąć natychmiastowe działania w zapewnienia sobie bezpieczeństwa, aby móc wezwać pomoc lub wyposażyć się w przedmioty codziennego użytku, które mogą pomóc w naszej samoobronie. To właśnie ten sposób myślenia daje nam szansy w walce przeciwko większym i silniejszym napastnikom, a nie jakieś magiczne rozwiązania ekstremalnych problemów.

Świadomość własnego bezpieczeństwa osobistego musi być nawykiem. Wiedza, gdzie jesteśmy i jakie niebezpieczeństwa mogą nam grozić, jest codziennym procesem myślowym i nie mylmy tego z paranoją! Ryzyko konfrontacji, gdy jesteśmy w domu, za zamkniętymi drzwiami z rodziną i przyjaciółmi w bezpiecznej okolicy, drastycznie zmniejsza się w porównaniu do tego, gdy spóźniamy się na imprezę w otoczeniu nieznajomych. Jeśli nigdy nie zostaliśmy zaatakowani, to dlatego, że troszczymy się o swoje bezpieczeństwo osobiste.

Sztuki walki Wrocław

Proste rozwiązania Krav Magi

Większość systemów sztuk walki lub systemów samoobrony jest skomplikowana i reaktywna. Niewiele jest szkoleń na temat świadomości bezpieczeństwa osobistego, a techniki są często zbyt skomplikowane i opierają się na sile lub zostały zaadaptowane z systemów sportowych. To stanowi cały szereg problemów.

Z tego powodu taką przewagę daje Krav Maga.Chodzi w niej o to, by być pewnym siebie i móc podejmować szybkie decyzje w zmieniających się sytuacjach, a rozwiązania, których się uczymy, muszą być proste! Wszystko opiera się na naszych instynktownych reakcjach, więc jest to przypadek adaptacji odruchów, które już posiadamy, co sprawia, że ​​postępy w szkoleniu są bardzo szybkie.

Wreszcie, w Krav Maga rozumie współczesny świat, stres, jaki niesie ze sobą życie, fakt, że sytuacje konfrontacji mogą się zdarzyć tak szybko, kiedy najmniej się tego spodziewamy. Szkolenie Krav Maga promuje zmiany behawioralne, dając nam możliwość zmierzenia się z problemem, gdy ten nas zaskoczy.

Działania wyprzedzające ratują życie. Podejmowanie szybkich decyzji, mocne uderzenie, pierwsze trafienie i szybkie działanie, to najprostsze, a zarazem najbezpieczniejsze rozwiązania. Gdy wszystko inne zawiedzie wchodzą w grę inne techniki.