Tanie telefony dla początkującego menadżera

Jaki telefon dla menadżera?

Menadżer jest osobą, która zdecydowanie powinna odróżniać się od pracowników. Jeśli nie samym ubiorem to na pewno postawą, zaangażowaniem oraz odpowiedzialnością biznesową. Dobry szef musi umieć komunikować się z przedstawicieli innych firm, ale żeby robić to profesjonalnie musi także dysponować najnowszymi zdobyczami technologicznymi. Do tych z pewnością możemy zaliczyć smartfony, które coraz większymi kęsami zabierają rynek PeCetów czy nawet laptopów, które do niedawno stanowiły nieomal synonim komputera przenośnego. Dziś urządzenia, jakimi są smartfony mogą rywalizować w pewnych sferach z laptopami. Są przy tym także o wiele bardziej wytrzymałe. Przeciętny laptop pozwala na 2h pracy na baterii, natomiast przeciętny smartfon, na około 36 godzin. Lepsze z nich pozwalają z kolei nawet na 3-4 doby pracy.

Co mogą nam zaoferować tanie smartfony?

Rynek smartfonów jest duży i nic nie wskazuje na to, aby malał. Wręcz przeciwnie, powiększa go i wypełnia go coraz większa liczba marek – głównie azjatyckich. Jeszcze kilka lat temu nikt nie słyszał o Meizu, Xiaomi, Lenovo czy Huawei, natomiast dziś stały się one rywalem w walce o status lidera z takimi gigantami jak Samsung czy Sony. Niektóre z nich oferują nawet więcej mocy i możliwości przy około 40-50% niższych cenach. Kiedy Samsung wypuści na rynek swojego nowego flagowca możemy oczekiwać ceny w okolicy 2800-3000 złotych.

Dobry smartfon dla menadżera

Meizu czy Xiaomi oferują swoje flagowce za kwotę o 1000-1400 zł mniejszą. Sprawdźmy co oferuje telefon ze średniej półki – odpowiedni dla menadżera początkującej firmy. Pod naszą lupę wzięliśmy model Redmi Note 4G, który na rynku znajduje się już przynajmniej rok, a wciąż potrafi nas zaskoczyć. Telefon znajdziemy na rynku za około 800 złotych. Wyświetlacza jest imponujący – to całe 5,5 cali przy rozdzielczości HD – nie musimy zatem obawiać się widocznych pikseli. Dobry procesor i sporo pamięci – 2GB pozwalają na płynne operowanie menu oraz brak smużenia. Procesor posiada 4 rdzenie, zaś każdy z nich taktowany jest na 1,6Ghz. To całkiem sporo i pozwoli nam na sprawną pracę z aplikacjami biurowymi, komunikacyjnymi, systemem GPS czy nawet grami 3D w wysokiej rozdzielczości. Dzięki podziałowi pracy na rdzenie wszystkie zadania możemy wykonywać w tym samym czasie. Telefon Redmi Note 4G posiada także wysokiej klasy aparat tylni, które oferuje dostęp do aż 13Mpx. Zdjęcia są piękne, kolorowe oraz bardzo naturalne. Dodatkowo dostajemy także drugi telefon – z 5Mpx, którym możemy pstrykać sobie zdjęcia lub udostępnić obraz podczas wideorozmowy. Warto zwrócić uwagę na oznaczenie 4G. Mówi ono o tym, że smartfon jest dostosowany do najnowszych rozwiązań połączenia internetowego, które jest szybsze i występuje w większej ilości miejsc. Wybierając Redmi Note 4G dostaniemy także dostęp do Androida 4.4, który wkrótce może zostać zaktualizowany do systemu Lolipop, czyli piątej odsłonie popularnego Androida.