Specjalistyczne usługi porządkowe – co firmy sprzątające oferują klientom

Sprzątanie wydaje się prostym tematem. To codzienna czynność, którą większość z nas wykonuje z większym, lub mniejszym, entuzjazmem. Część osób decyduje się na zatrudnienie firm, które pomagają w realizacji tych codziennych obowiązków. Częstą sytuacją jest zatrudnienie osoby, która przychodzi raz w tygodniu i robi generalne porządki odciążając nas w ten sposób. Jednak to nie jest jedyna usługa firm sprzątających. Wiele z nich oferuje specjalistyczne usługi czyszczenia. Na czym to polega?

Usługi te najczęściej wykorzystywane są w wyjątkowych sytuacjach i wymagających środowiskach, lub miejscach. Jak sama nazwa wskazuje są one wysoko wyspecjalizowane. Korzystamy z nich, kiedy zwykłe sprzątanie to za mało.

Dezynsekcja, dezynfekcja i dezodoryzacja

Czasem niestety mamy problem z owadami, robakami, prusakami, mrówkami, pluskwami, meszkami, pchłami czy rybikami. W każdym przypadku powinniśmy skontaktować się z ekspertem, który przy użyciu profesjonalnych i bezpiecznych środków usunie problem. Nie łudźmy się, że problem załatwi zwykłe sprzątanie. Uważajmy jednak na oferty, które oferują realizację tych usług przy użyciu środków biologicznych. Takie rozwiązania nie istnieją i zazwyczaj okazują się środkami chemicznymi, które nieprawidłowo zastosowane są trucizną. To szczególnie groźne jeżeli mamy dzieci lub zwierzęta, które mogą potem bawić się na podłodze pokrytej opryskiem.

usługi porządkowe

fot.: Vector

Sprzątanie po zalaniu

Jeżeli nasze mieszkanie zostało zalane, czy podtopione, to z usunięciem skutków poradzi sobie tylko profesjonalny sprzęt i wiedza. W przypadku wyjątkowo krytycznych sytuacji bardzo ważna jest dezynfekcja pomieszczeń, aby nie rozwinął się grzyb. Pomieszczenia muszą być również dobrze osuszone, a zapachy usunięte.

Zaniedbane mieszkania, strychy, garaże, komórki

Czasem musimy poradzić sobie z posprzątaniem pomieszczeń, czy mieszkań, wyjątkowo brudnych lub zagraconych. Tutaj również możemy liczyć na profesjonalną pomoc. Nie tylko zaoszczędzimy czas i nerwy. Eksperci zajmą się wywozem gabarytów i rozmontowaniem mebli. Posprzątają za meblościankami. Dodatkowo opróżnione pomieszczenia zostaną wyczyszczone specjalistycznymi środkami. Nie wahajmy się skorzystać z ich pomocy zwłaszcza w sytuacjach ekstremalnych, jak sprzątanie po zbieraczu, czy w melinie.

Sprzątanie balkonu

Praca firm sprzątających kojarzy nam się zazwyczaj z domami i mieszkaniami. Bardzo często jednak najbardziej newralgicznym miejscem jest balkon. Wynajmując specjalistów możemy liczyć na oczyszczenie go z ptasich odchodów, pełną dezynfekcję i odkażanie. Dzięki temu nie będziemy się obawiać, kiedy nasze małe dzieci wyjdą na balkon. Firmy często również oferują założenie siatek, które rozwiążą problem na stałe.

Likwidacja brzydkich zapachów

Jeżeli dręczy nas nieprzyjemny zapach, którego nie możemy się pozbyć powinniśmy zatrudnić firmę sprzątającą, która przeprowadzi ozonowanie. Dzięki tej metodzie brzydki aromat nie zostanie przykryty, ale usunięty. Gaz podczas tego działania wnika we wszystkie powierzchnie i usuwa bakterie, grzyby, pleśń, roztocza, alergeny pochodzenia naturalnego i inne źródła zapachów. Przykładem może być świetna skuteczność przy usuwaniu woni dymu papierosowego.

Usuwanie komarów i pcheł

Profesjonalna firma może nam pomóc w zwalczaniu wszelkiego typu szkodników, które uprzykrzają nam życie. Jeżeli nasz zwierzak przyniósł skądś pchły to musimy szybko zareagować. Wymaga to zastosowania specjalnych środków. Pamiętajmy, że żyją one nie tylko na żywicielu – należy więc wyczyścić całe mieszkanie.

Co ciekawe takie firmy mogą nam pomóc pozbyć się również meszek i komarów stosując specjalne środki na naszej działce, balkonie czy w ogródku. Są one zdecydowanie bardziej skuteczne niż tradycyjne spreje i działają dużej.

odkażanie po zmarłych

fot.: Vector

Sprzątanie mieszkań po zmarłych

Niestety po odejściu kogoś bliskiego musimy zająć się dobytkiem zmarłego. Zdarza się, że starsze osoby mieszkają same i śmierć następuje w mieszkaniu. W bardziej dramatycznych przypadkach, jak zabójstwo czy samobójstwo, mieszkanie również wymaga sprzątania. W takiej sytuacji najlepiej jest zatrudnić specjalistów. Nie jest to tylko kwestia psychiczna – może być nam ciężko zająć taką pracą. Chodzi również o bezpieczeństwo. Profesjonalna firma odkazi i zdezynfekuje mieszkanie. Dzięki temu będziemy mogli w nim bezpiecznie mieszkać. Dodatkowo, używając profesjonalnego sprzętu, usunie wszystkie zapachy, których normalnie ciężko byłoby się pozbyć. Warto zdecydować się na firmę, której pracownicy przeszli odpowiednie szkolenia, i posiadają odpowiednią certyfikację.