Satysfakcja twoich klientów – terminale płatnicze

Urządzenia elektroniczne ułatwiają życie w wielu dziedzinach. Najbardziej oczywiste jest używanie telefonów komórkowych, które umożliwiają nie tylko rozmowy, ale też przeglądanie i zakupy w Internecie. Nowoczesne komputery z szybkim dostępem do sieci pozwalają na pracę na odległość. Urządzenie GPS w samochodach nie pozwolą zagubić się w drodze. Bardzo przydatnym rozwiązaniem są terminale płatnicze, dają klientom możliwość wprowadzania opłat za pomocą karty. Jest to bardzo ważna opcja z uwagi na coraz częstsze korzystanie z kart płatniczych.

Szereg korzyści

Terminale płatnicze niosą korzyści dla sklepów, punktów handlowych, restauracji. Ich zalet jest sporo, warto wymienić najważniejsze:
• Terminale płatnicze znacznie zwiększają obroty danej działalności. Konsumenci bardzo często płacą kartą. Jeżeli przyjdzie im wybierać, to prawdopodobnie zdecydują się na skorzystanie z miejsca z możliwością płacenia kartą.
• Dają szansę poszerzenia działalność o sprzedaż doładowań do telefonów wszystkich sieci i każdej dostępnej kwoty.
• Wzrasta bezpieczeństwo wpłat w razie włamania, z powodu mniejszej ilości gotówki w kasie.
• Obniżają się koszty konwojowania pieniędzy z powodu rzadszej konieczności zaglądania do banku.
• Punkt handlowy, restauracja lub sklep staje się miejscem przyjaznym dla nowoczesnych klientów.

terminale płatnicze

Dostępne modele i sposób działania

W obrocie znajdują się różne modele terminali. Dostępne są wersje dotykowe, z wygodnymi przyciskami, kolorowym lub monochromatycznym ekranem. Terminale zostały podzielone również na dwa inne rodzaje:
Terminal stacjonarny. Najlepiej stosować go w sklepach, stacjach benzynowych lub punktach usługowych. Wymaga podłączenia do linii telefonicznej lub stałego łącza internetowego. Możliwe jest wyposażenie go w PinPad, jest to dodatkowe urządzenie do łatwego wprowadzania pinu.
Terminal mobilny. Najprzydatniejszy jest w gastronomii, usługach transportowych, rozrywce. Działa z wykorzystaniem łącza WiFi lub Internetu mobilnego. Daje możliwość pobierania opłat przy stoliku klienta, jest też wygodny dla personelu.

Żeby uzyskać dostęp do korzyści, jakie dają terminale płatnicze, potrzeba ponieść kilka kosztów. Podstawą jest opłata za dzierżawę terminala. Uzależniona jest od rodzaju wypożyczanego urządzenia. Wpływają na nią również indywidualne ustalenia z agentem rozliczeniowym. Kolejną inwestycją jest prowizja dla agenta pobierana od każdej transakcji dokonanej kartą. W równym stopniu zależy od ustaleń z agentem. Uregulowaniu podlega też kwestia, w jakim czasie utarg trafia na konto przedsiębiorcy.

Korzystanie z terminali płatniczych staje się coraz ważniejsze. Dzieje się tak z powodu popularności płacenia kartą za usługi czy zakupy. Klienci coraz częściej sięgają po taką formę płatności. Terminale pozwalają nadążyć za nowoczesnymi trendami w handlu i upodobaniami klientów. Wpływają na wygodę robienia zakupów czy opłat za usługi. W realny sposób zwiększają obroty firmy.