Rynek nieruchomości dla menadżerów w Polsce

Ceny polskich nieruchomości (zarówno domów, jak i mieszkań), na przestrzeni ostatnich lat notowały na przemian spadki i wzrosty. Zainteresowanie wśród klientów w dużej mierze skoncentrowane jest jednak na mieszkaniach pochodzących z rynku wtórnego. Głównie dotyczy to największych polskich miast takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Łódź czy Poznań. O wartości każdej nieruchomości decydują tutaj przede wszystkich ich lokalizacja, metraż oraz rok budowy.

Obecnie polskie biura nieruchomości oraz firmy deweloperskie wręcz prześcigają się w coraz bardziej atrakcyjnych ofertach dla swoich klientów. Wybór na rynku jest ogromny – wszystko zależy jednak od możliwości finansowych potencjalnych nabywców. Ceny polskich nieruchomości w porównaniu do średnich zarobków niestety wciąż nie należą do najniższych. Na zakup domu lub mieszkania za gotówkę mogą pozwolić sobie jedynie nieliczni Polacy. W związku z tym sporą popularnością cieszą się kredyty mieszkaniowe. W dobie wciąż niestabilnej sytuacji gospodarczej na świecie, ich otrzymanie wymaga jednak spełnienia kilku podstawowych warunków (między innymi odpowiednie miesięczne zarobki, stała posada itp.).

Polski rynek nieruchomości to nie tylko sprzedaż domów i mieszkań. Uwagę zwraca również ciekawa i bogata oferta wynajmu mieszkań i nieruchomości przemysłowych (czyli komercyjnych wynajmowanych lub kupowanych na potrzeby firm). Budynki komercyjne cieszą się sporym zainteresowaniem zarówno wśród przedsiębiorców polskich, jak i zagranicznych. Innym ciekawym rozwiązaniem jest także zakup domu w zabudowie szeregowej.

Kupno mieszkania dla menadżera

Dla osób ceniących sobie wysoki komfort mieszkalny oraz cichą i spokojną lokalizację doskonałym rozwiązaniem będzie niewątpliwie zakup działki budowlanej poza miastem i wybudowanie na niej stylowego domu. W przypadku nabycia działki o sporym metrażu istnieje również możliwość zaprojektowania i aranżacji przydomowego ogrodu. W naszym kraju działa obecnie spora liczba firm ogrodniczych, zajmujących się wykonywaniem ogrodów na specjalne zamówienie klienta.

Profesjonalne agencje nieruchomości

W celu nabycia mieszkania lub domu w Polsce warto skorzystać z usług doświadczonej i renomowanej agencji zajmującej się handlem nieruchomościami. Większość z nich ma do zaoferowania mnóstwo krajowych nieruchomości w różnych lokalizacjach. Przebierając spośród bogatej oferty domów lub mieszkań (na sprzedaż lub wynajem), istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że każdy znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla siebie.

Agent nieruchomości zgodnie z polskimi przepisami musi posiadać odpowiednią licencję, która daje mu prawo do wykonywania tego zawodu oraz używania stosownego tytułu zawodowego. Jego pełna nazwa to pośrednik w obrocie nieruchomościami. Tytuł ten objęty jest ochroną prawną, a prowadzenie takiej działalności bez licencji skutkuje surowymi karami pieniężnymi (nawet do 5000 złotych grzywny), a nawet karą ograniczenia wolności.

Każda agencja nieruchomości, po udanej transakcji, pobiera od swojego klienta odpowiednią opłatę prowizyjną. Zazwyczaj jest to wartość jednokrotnego czynszu miesięcznego. Udając się do biura nieruchomości każdy klient proszony jest o wypełnienie stosownego formularzu lub o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań dotyczących nieruchomości, jakiej obecnie poszukuje. Największe znaczenie mają tutaj informacje na temat metrażu, ilości pokoi, piętra, roku budowy oraz innych szczegółów mających wpływ na taki zakup.

Dokładne określenie typu nieruchomości jakiej poszukujemy wraz z wszelkimi niezbędnymi informacjami na jej temat, pozwala na szybkie i sprawne działanie agencji. Tylko w takich przypadkach istnieje ogromna szansa, że dostaniemy odpowiedź w krótkim czasie. Jeżeli klient będzie zainteresowany propozycją danego domu lub mieszkania, agent umówi nas na spotkanie z jego właścicielem lub inną upoważnioną osobą, która zaprezentuje mu taką nieruchomość od A do Z.