Rolety zewnętrzne – wady i zalety

Inwestycja w wysokiej jakości rolety zewnętrzne to rozwiązanie zyskujące cały czas na popularności. Coraz częściej stanowią nieodłączny element niemal każdego nowo powstałego domu.

Co sprawia, że ten rodzaj osłony jest tak chętnie przez wielu montowany? Jakie wady i zalety mają rolety zewnętrze oraz kiedy warto się na nie zdecydować? Na te pytania postaramy się szerzej odpowiedzieć w artykule poniżej.

Rolety zewnętrzne – ochrona przed promieniami słonecznymi i właściwa temperatura

Podstawową funkcją i jedną z najważniejszych zalet rolet zewnętrznych jest ich zdolność do regulacji ilości wpadającego światła, a także ochrona przed promieniami UV. Znajdują zastosowanie w każdym pomieszczeniu naszego domu, jednak to w sypialni odgrywają najbardziej istotną rolę. Jak wykazują badania, im ciemniej w pomieszczeniu, tym sen jest mocniejszy i zdrowszy.

Kolejną, nie mniej ważną zaletą montowania rolet zewnętrznych jest ich świetna izolacja termiczna. Latem stanowią barierę dla gorącego powietrza z zewnątrz, a zimą dla mroźnego. W ten sposób łatwiej utrzymasz stałą temperaturę w mieszkaniu oraz uchronisz wnętrza przed nadmiernym nagrzaniem bądź wychłodzeniem. Ma to wpływ zarówno na Twój komfort i samopoczucie, ale również wysokość rachunków za prąd i ogrzewanie.

rolety zewnętrzne szczecin

Wysokiej jakości rolety zewnętrzne w Szczecinie oferowane przez firmę Pointa zapewnią ochronę przed promieniami słonecznymi i zagwarantują odpowiednią izolację termiczną.

Dobra izolacja akustyczna oraz bezpieczeństwo

Trzecią istotną zaletą, potwierdzającą słuszność montowania rolet zewnętrznych w mieszkaniach czy domach jednorodzinnych jest ich zdolność zatrzymywania hałasu. Co najważniejsze – działa to w obie strony. Jeśli planujesz imprezę, rolety mogą stłumić puszczaną muzykę czy głośne rozmowy gości. Jeśli zaś mieszkasz w pobliżu ruchliwej ulicy, a ciągły ruch nie daje Ci odpocząć, rolety zewnętrzne uchronią przed silnym szumem i gwarem dobiegającym zza okien. Dodatkowo, niektóre modele posiadają atesty włamaniowe. Dzięki temu możemy uchronić mieszkanie przed kradzieżą podczas nieobecności.

Wady rolet zewnętrznych – wymagający montaż oraz cena

Choć rolety zewnętrzne posiadają wiele plusów, należy także wspomnieć o minusach tego typu rozwiązań. Problematyczną kwestią może być dla niektórych montaż – na rynku znajdziemy modele, które montuje się już na etapie budowy. Gdy zdecydujesz się zamontować je w późniejszym terminie, musisz liczyć się z koniecznością wykonania poprawek, bądź rezygnacji z ich instalacji i wyborem innego modelu. Dla wielu potencjalnie zainteresowanych zakupem rolet zewnętrznych odstraszająca staje się również ich cena. Warto jednak rozważyć tę kwestię, ponieważ rolety to doskonała inwestycja na długie lata. Potrafi się też realnie zwrócić – pisaliśmy o niższych rachunkach za prąd i ogrzewanie, dzięki czemu w skali całego roku jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych więcej.