Rekrutacja pracowników z Ukrainy z profesjonalistami

Zatrudnianie pracowników pochodzenia ukraińskiego współcześnie nie jest już niczym nowym. Aktualnie na rynku pracy w zakładach pracuje sporo Ukraińców, którzy sumiennie wykonują swoje obowiązki. Niekiedy jednak trudno jest podjąć samodzielnie proces ich rekrutacji – zwłaszcza w wielkich zakładach. Współpraca z profesjonalną agencją pracy może pomóc.

Dawniej firmy pośredniczące w znalezieniu pracy były odbierane negatywnie. Zwłaszcza, że współpraca często ograniczała się jedynie do pomocy w znalezieniu zatrudnienia i wypłacenia wynagrodzenia po odliczeniu dosyć wysokiej prowizji. Aktualnie współpraca z agencją pracy wygląda zdecydowanie lepiej i nie trzeba się jej obawiać.

Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy agencji pracy?

Wbrew pozorom aktywna współpraca z profesjonalistami może przynieść nam więcej pożytku niż szkody. To dzięki nim nasza oferta pracy dociera do znacznie większej liczby Ukraińców, a osoby chętne na to stanowisko posiadają odpowiednie kwalifikację, doświadczenie i chęć do pracy. Dodatkowo każda osoba podlega weryfikacji agencji, wiec możemy być pewni, że wszystko odbędzie się zgodnie z prawem i wszystkimi wymaganiami.

Rekrutacja z profesjonalistami – co jest istotne?

Prowadzenie rekrutacji Ukraińców do pracy z pomocą profesjonalistów z agencji pracy sprawia, że cały proces przeprowadzany jest szybko, sprawnie oraz legalnie. Z pewnością takie rozwiązanie sprawdzi się podczas otwierania nowych stanowisk pracy.

Dodatkowo profesjonaliści uczestniczą w całym procesie rekrutacyjnym, a także pomagają w załatwieniu odpowiednich formalności i dokumentów. Dzięki temu pracodawca zaoszczędzi sporo czasu, a dodatkowo zmniejszy koszty związane z przeprowadzeniem wszystkich rozmów. Oprócz tego będzie mógł zatrudnić już gotowych do pracy oraz doświadczonych pracowników z Ukrainy.

Obecnie współpraca z profesjonalną agencją pracy jest ułatwieniem dla każdego pracodawcy, przez co coraz więcej firm decyduje się na takie rozwiązanie. Zwłaszcza, że dobra agencja zajmuje się sporządzeniem i podpisaniem umów, ZUS-em czy ubezpieczeniami, a także przeprowadzeniem wszystkich niezbędnych szkoleń BHP. Pośrednicy dbają także o wszystkie sprawy związane z legalnym pobytem Ukraińców w Polsce, zdobyciem wszystkich pozwoleń i posiadania aktualnych badań medycyny pracy. Jest to istotne w przypadku kontroli i bezpieczeństwa zatrudnionych pracowników.

Profesjonalne wsparcie podczas rekrutacji

Załatwienie wszystkich formalności, a także pozyskanie odpowiedniej liczby osób do pracy nie jest proste – głównie dla wielkich przedsiębiorstw. Rozwijający się rynek pracy w Polsce wymaga pośrednictwa pracy, zwłaszcza w przypadku zatrudniania obcokrajowców. Agencja pilnuje wszystkich formalności, a jednocześnie sprawdza, czy kandydat na stanowisko spełnia wszystkie niezbędne wymagania stawiane przez pracodawcę. Jednocześnie pomaga w znalezieniu innej osoby na stanowisko w przypadku nagłego powrotu Ukraińca do swojego kraju czy w momencie otwarcia innej linii produkcyjnej czy zakładu pracy.

Formy współpracy z profesjonalistami

W przypadku współdziałania z agencją pracy, istnieje wiele form pozyskania pomocy. Profesjonaliści mogą pomóc podczas przeprowadzania jednorazowej rekrutacji, ale istnieje możliwość podjęcia długotrwałej współpracy. Zaletą agencji pracy jest fakt, że już na samym początku określa twarde zasady działania – zarówno w sferze pracodawcy, jak i pracownikiem. Dzięki temu żaden obcokrajowiec nie będzie pokrzywdzony. Dodatkowe istotne jest bezpieczeństwo każdej ze stron – nie tylko fizyczne, ale również finansowe czy intelektualne. Co istotne – profesjonaliści są elastyczni. Są w stanie znaleźć pracownika w krótkim czasie, do niemal każdej branży.

Kwestią kluczową jest również rzetelność – zarówno podczas rozmowy rekrutacyjnej, jak i późniejszej weryfikacji wszystkich niezbędnych dokumentów.

Rekrutacja pracowników z Ukrainy z profesjonalistami – dlaczego warto?

Prowadzenie własnego przedsiębiorstwa nie jest proste – zwłaszcza tej sekcji odpowiedzialnej za rekrutację pracowników z Ukrainy. Sam proces pozyskania osób do pracy z zagranicy i zgodności wszystkich wymaganych dokumentów jest niezwykle skomplikowany. Warto pomyśleć zatem o współpracy z profesjonalistami – w tym przypadku z agencją pośrednictwa pracy. Pomogą przejść przez rekrutację z obcokrajowcami, przeprowadzą weryfikację pracowników, a także zajmą się wypełnieniem wszystkich niezbędnych formalności. Sporządzenie umowy, sprawdzenie ważności pozwoleń czy chociażby późniejsze przeszkolenie BHP bądź zajęcie się sprawami z ubezpieczeniem znacznie ułatwi zadanie.

Rekrutacja pracowników z Ukrainy z profesjonalistami przebiegnie szybciej i bez zbędnych błędów bądź nieścisłości w dokumentacji.