Prezent na Dzień Dziadka do 100 zł

Dzień Dziadka już niedługo. To jedyne takie święto w roku, dzięki któremu możemy docenić opiekę i miłość naszych dziadków. Wiadomo, że dla nich najcenniejszy jest czas spędzony z wnukami, jednak warto pamiętać o drobnym upominku będącym pamiątką z tego święta, nawet takiego za symboliczne 100 zł. Natomiast co w takim wypadku wybrać, by dziadkowie ucieszyli się nie tylko z samego gestu, ale też z praktyczności prezentu? Zobaczmy.

Klasyka zawsze w modzie

Wyjątkowy prezent nie zawsze musi być oryginalny. Nasi dziadkowie częściej stawiają na prostotę, dlatego na pewno ucieszą się z:

  • Albumu ze zdjęciami – Jest to w końcu pamiątka na całe życie, zwłaszcza jeśli jest wypełniona wspólnymi zdjęciami z wnukami.
  • Pakietu badań profilaktycznych – Mogłoby się wydawać, że jest to dość nietrafiony prezent, jednak starsi ludzie doceniają to, że młodzi troszczą się o ich zdrowie. Ponadto profilaktyczne badania nieraz kosztują dlatego opłacenie ich to wbrew pozorom miły gest.
  • Dobrego alkoholuNie jest to oczywiście prezent dla każdego, jednak wręczenie butelki dobrego koniaku czy whisky to niewątpliwie dodatkowy pretekst, by spędzić razem czas na degustacji i oczywiście na rozmowie.
  • Zestawu narzędzi – Jeśli dziadek jest majsterkowiczem, to jakiś nowy zestaw wiertarek czy kluczy na pewno bardzo go ucieszy. Ponadto coraz częściej wybiera się bardziej uniwersalne scyzoryki, które sprawdzą się nie tylko w garażu, ale też w każdej innej sytuacji.
  • Skórzanego portfela – Choć ta forma upominku jest już bardzo znana, to nigdy nie wychodzi z mody. Porządny portfel przyda się każdemu, jeśli jednak chcemy, by portfel był bardziej spersonalizowany, to zawsze można poszukać ciekawych opcji z grawerem.

Prezent a pasja

Jeśli nasz dziadek posiada jakieś hobby, to jest to spore ułatwienie wyboru prezentu. Wiadomo, że jeśli jego pasją są szachy, wędkarstwo, czy choćby żużel, to nie każdy będzie w stanie dobrać coś odpowiedniego, ponieważ trzeba posiadać odpowiednią wiedzę, by dobrać właściwy prezent.

Istnieje jednak proste rozwiązanie tego problemu. W Internecie znajduje się wiele stron i sklepów ze śmiesznymi i ciekawymi upominkami dla różnych pasjonatów.

dzień dziadka

Weźmy na przykład wędkarzy. To hobby stało się ostatnio tak popularne, że na każdym kroku można znaleźć

  • kubki z ciekawymi napisami,
  • kolekcjonerskie przynęty,
  • albumy wędkarskie na zdjęcia złowionych okazów ryb,
  • kalendarze z oznaczonymi okresami najlepszymi do połowu,
  • koszulki z zabawnymi nadrukami.

Tego rodzaju prezenty, mimo że nawiązujące do pasji, to są bardzo uniwersalne i przede wszystkim praktyczne, ponieważ można ich używać na co dzień.

Ponadto podobne upominki mogą dotyczyć każdego rodzaju pasji. Wiele jest koszulek związanych z szachami, podobnie jak na wielu aukcjach można znaleźć oryginalne pionki do tej gry. 

Natomiast w przypadku wędkarstwa jest jeszcze jeden ciekawy prezent w niskiej cenie. Mowa tu o rejsie wędkarskim. Najczęściej jest to całodniowa wycieczka po jeziorze, na której można nie tylko cieszyć się łowieniem ryb, ale też nauczyć się wielu ciekawych sztuczek od innych uczestników. Jest to na pewno możliwość rozwoju zdobywania doświadczenia, a przede wszystkim forma relaksu. Ponadto na głębszych wodach mogą występować inne okazy ryb niż na brzegu, więc jeśli nasz dziadek do tej pory nie wypływał, to będzie to dla niego idealna okazja, by złowić nowe rodzaje morskich stworzeń.

Co wybrać dla dziadka?

Jak widać, prezenty dla dziadków mogą być naprawdę różne. Wystarczy odrobina kreatywności. Nie można też zapominać, że praktyczność to podstawa, nawet w przypadku prezentów wybieranych pod hobby.

Śmieszne prezenty dla wędkarzy, szachistów czy innych pasjonatów również mogą mieć swoje użyteczne zastosowanie. Istotne jest, by prezydent wyrażał to, jak wiele dziadkowie dla nas znaczą i jak ważni są dla nas. Choć mówi się, że liczy się gest, to jest on na pewno bardziej doceniony, gdy jest spersonalizowany i pochodzi z głębi serca.