Organizacja konferencji firmowych w hotelu

Każda firma co jakiś czas staje przed zadaniem zorganizowania konferencji dla swoich pracowników. Niezależnie od tego, czy jest to konferencja dla jednego oddziału, czy też dla wielu oddziałów danej firmy, wymaga ona odpowiedniego miejsca, w którym wszyscy będą mogli się zebrać i wziąć udział w dogodnych warunkach. W tym artykule skupiamy się na tym, jak wygląda organizacja konferencji firmowych w hotelu, czyli miejscu coraz bardziej popularnym na tego typu spotkania.

Konferencja w hotelu

Firmy chcące zorganizować konferencję dla swoich pracowników, coraz częściej decydują się na wynajęcie sali w hotelu. Dlaczego? Jest to spowodowane wieloma czynnikami i istnieje wiele zalet takiego rozwiązania. Być może wielu osobom hotele kojarzą się głównie jako miejsca odpoczynku czy też tymczasowe miejsce zamieszkania podczas podróży służbowej, czy wakacji. Tymczasem obecnie większość dużych hoteli stanowi nie tylko miejsce krótkiego wynajmu pokoi, lecz również wynajmu różnego rodzaju sali służących właśnie do zorganizowania konferencji.

Jest to rozwiązanie idealne w przypadku firm, które organizują jednodniowe konferencje, a podwójnie wygodne w przypadku tych, które decydują się na kilkudniowe zjazdy konferencyjne, podczas których rezerwowane są także pokoje dla uczestników. Oto zalety wynajmowania sali konferencyjnych w hotelach.

Zalety konferencji w hotelach

Po pierwsze, duże czy średnie hotele są umiejscowione zazwyczaj w centrach miast, lub zaraz obok centrum. Oznacza to, że jest tam łatwy dojazd, zarówno komunikacją miejską, jak i taksówką czy własnym samochodem. Nikt się nie zgubi i nie straci czasu na szukanie danego budynku. Dobra lokalizacja ma również inne plusy – uczestnicy mogą z powodzeniem kupić niezbędne drobiazgi w licznych pobliskich sklepach, a także, jeśli mają na to czas, zwiedzić centrum miasta.

Dobre hotele biznesowe posiadają opcje organizacji konferencji.

Kolejną zaletą konferencji w hotelu jest bogata oferta poszczególnych hoteli. Im większy obiekt, tym więcej sali konferencyjnych, a każda ma inny rozmiar, dzięki czemu można wybrać dokładnie taką, jaka jest niezbędna dla danej liczby osób. Co więcej, ze względu na specyfikę działalności hotelu, razem z konferencją można zamówić jedzenie dla uczestników, a także wynająć niezbędny sprzęt, taki jak rzutnik, przedłużacze, stoły, biurka i wiele innych elementów niezbędnych podczas każdego spotkania biznesowego.

O tym jak wybrać odpowiednią salę konferencyjną wspominaliśmy TUTAJ.

Kompleksowe usługi w hotelu

Warto organizować konferencje firmowe w hotelu również dlatego, że jest to miejsce, które oferuje nie tylko wynajem sali oraz sprzętu, lecz również możliwość zostawienia swojego samochodu na strzeżonym parkingu oraz opcję noclegu. Większość dobrych hoteli posiada swój własny parking, dzięki czemu uczestnicy konferencji nie muszą martwić się o znalezienie dobrego miejsca parkingowego w środku miasta, a organizator może w ten sposób wliczyć opłaty za parking do wynajmu sali.

Jeśli chodzi o noclegi, jak już zostało wspomniane, często zdarzają się konferencje kilkudniowe, podczas których potrzebne są pokoje dla uczestników, dlatego w tym samym hotelu, w którym znajduje się sala konferencyjna, można zarezerwować te pokoje. Jest to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie, pozwalające na szybkie przemieszczanie się ze strefy prywatnej do służbowej.

To jednak nie wszystko. Zorganizowanie konferencji służbowej w hotelu jest również świetnym rozwiązaniem wówczas, kiedy mają się tam spotkać ludzie z różnych stron świata. Dzięki obsłudze hotelowej dobrze znającej język angielski, a czasami także inne języki obce, każdy uczestnik poczuje się komfortowo i będzie mógł zapytać o wszelkie niezbędne informacje w recepcji, oraz porozumieć się bez problemu w restauracji. Co więcej, wiele osób przebywając w podróży służbowej, chętnie zwiedza daną okolicę, jej przyrodę i zabytki, a w hotelu będą mogli dowiedzieć się, co warto zobaczyć, jak dojechać w dane miejsce oraz gdzie można dobrze zjeść. Krótko mówiąc – hotel to miejsce, w którym każdy uczestnik będzie wiedział, do której sali się udać, gdzie można coś kupić lub zjeść, a także będzie miał możliwość noclegu w tym samym miejscu i uzyskania wszystkich niezbędnych informacji w recepcji. Trudno zatem o bardziej kompleksowe miejsce na organizację konferencji, zarówno dla kilkunastu czy kilkudziesięciu osób, jak i dla większej liczby uczestników.


Hotel biznesowy Jasek to idealna propozycja jeśli chcemy skorzystać z możliwości organizacji konferencji.