O czym pamiętać kupując nieruchomość we Wrocławiu?

Wrocław jest jednym z najlepszych miast do życia ze względu nie tylko na jego piękno, interesującą historię, a przede wszystkim intensywny rozwój, na co wskazują rankingi przeprowadzane od wielu lat. Stolica Dolnego Śląska jest czwartym pod względem wielkości miastem w Polsce i miejscem stającym się centrum biznesowym. Położona w niezwykle atrakcyjnej lokalizacji, nad rzeką Odrą i w pobliżu Sudetów staje się wyborem na miejsce do życia dla wielu młodych ludzi.  

Czym charakteryzuje się Wrocław?

Wrocław staje się dla Polaków jednym z najatrakcyjniejszych miejsc do zamieszkania. Sprzyjająca lokalizacja w pobliżu granicy czeskiej i niemieckiej sprawia, że chętnie odwiedzają go turyści z całego świata. Kryteria, które decydują o wyborze stolicy Dolnego Śląska przez wielu Polaków, to przede wszystkim dobra komunikacja, która sprawia, że w szybki sposób, dzięki środkom transportu miejskiego, można przemieszczać się między różnymi dzielnicami miasta. To idealne miejsce dla rodzin, gdyż nie brakuje w mieście przedszkoli, szkół, liceów, a przede wszystkim uczelni wyższych w postaci Uniwersytetu Wrocławskiego, Politechniki i wielu innych, które są w stanie sprostać wymaganiom i potrzebom dzieci i ludzi młodych. Po zakończeniu edukacji każdy absolwent znajdzie zatrudnienie, gdyż rynek pracy oferuje wiele różnych możliwości. We Wrocławiu działa wiele firm i korporacji, dzięki czemu możliwość znalezienia zatrudnienia przez młodego człowieka jest dużo łatwiejsza niż w innych miastach. Olbrzymie znaczenie ma również to, że Wrocław wspiera młodych przedsiębiorców. Nie bez znaczenia ma duża ilość zieleni w poszczególnych dzielnicach miasta i szeroka dostępność usług. W stolicy Dolnego Śląska nie brak ciekawych miejsc do zwiedzania, między innymi Ostrów Tumski, Rynek, Hala Stulecia, ZOO,  a także bogata oferta muzeów, teatrów, kin, restauracji, klubów, pubów i wielu innych. Z kolei dla zwolenników aktywnego spędzania czasu wolnego atrakcją są ścieżki rowerowe, wypożyczalnie jednośladów, parkingi przeznaczone dla tego typu przemieszczania się. Nie bez znaczenia ma możliwość szybkiego dotarcia na łono natury w niezwykle atrakcyjnych okolicach Wrocławia.

Czy rynek nieruchomości we Wrocławiu jest rozbudowany?

Województwo dolnośląskie niezwykle prężnie rozwija się w obszarze budownictwa mieszkaniowego. Rynek pierwotny we Wrocławiu osiąga najwyższe wskaźniki w całym kraju. Rozwija się w mniejszym lub większym stopniu na terenie całej aglomeracji. Nieustannie wzrasta liczba inwestycji mieszkaniowych. Pomimo tych wysokich wskaźników rynek pierwotny nie nadąża za olbrzymimi potrzebami. Do najdroższych dzielnic stolicy Dolnego Śląska należy Śródmieście i stare Miasto, natomiast Fabryczna i Psie Pole to obszary z najtańszymi nowymi mieszkaniami. Ograniczony dostęp do gruntów pod zabudowę w centrum Wrocławia sprawia, że deweloperzy realizują swoje inwestycje na przedmieściach, bądź na tych terenach, które do niedawna należały do ściśle przemysłowych obszarów. Natomiast największą popularnością cieszą się nadal takie dzielnice jak: Krzyki, Stare Miasto, Śródmieście, co warunkuje olbrzymi popyt na nieruchomości na tych obszarach miejskich. Niestety największe pod względem powierzchni Psie Pole i Fabryczna nie oferują klientom tak wielu mieszkań. 

klucze od domu

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru nieruchomości?

Podczas wyboru nieruchomości warto zwrócić uwagę na charakter dzielnicy, w której planujemy zamieszkać. Podejmując taką decyzję należy zwrócić uwagę na wiele czynników, które najczęściej związane są z indywidualnymi preferencjami klienta. Do zasadniczych należy dogodna komunikacja, dostępność różnego rodzaju usług i ilość zieleni, a także bezpieczeństwo. 

Najlepsza dzielnica Wrocławia

Najlepszymi dzielnicami Wrocławia i najchętniej wybieranymi przez osoby poszukującej nieruchomości do zamieszkania są:

  • Krzyki położone w południowej części miasta. Otoczone są parkami i lasami. Mnóstwo tu terenów rekreacyjnych. Dzielnica jest doskonale skomunikowana z resztą miasta, posiada rozwiniętą infrastrukturę. Ze względu na jej popularność i optymalne warunki do zamieszkania działalność deweloperska jest tu niezwykle intensywna. Ogromnym atutem dzielnicy jest duża ilość zabytków i atrakcji. Jej wizytówką jest Sky Tower wraz z całym kompleksem mieszkalnym, biurowym i handlowo – usługowym. Można tu kupić najlepsze mieszkanie we Wrocławiu.
  • Na drugim miejscu sytuuje się Śródmieście, położone w centrum miasta. Jego zaletą jest tętniące życie towarzyskie w barach i restauracjach, dlatego jest to idealne miejsce dla osób, które lubią spędzać weekendy w sposób barwny. Oferta komunikacyjna zapewnia szybkie dostanie się do innych dzielnic. Dużą jej zaletą jest możliwość relaksu w Ogrodzie Japońskim, czy Ogrodzie Zoologicznym.
  • Kolejną dzielnicą jest Stare Miasto, tętniące życiem zwłaszcza w sezonie urlopowym. Jest bardzo dobrze skomunikowane, gdyż zapewnia sprawny dojazd do innych jego części. Kwitnie tu życie kulturalne i rozrywkowe, dzięki licznym kinom, teatrom, klubom oraz restauracjom. Atrakcją są  miejsca relaksu w postaci Parku Staromiejskiego, czy Skweru św. o. Damiana de Veuster. Należy dodać, że nieustannie podnosi się poziom bezpieczeństwa w dzielnicy.