Najpopularniejsze atrakcje we Wrocławiu

Wrocław jako stolica Dolnego Śląska jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast przez turystów z całego świata. Ze względu na bogatą historię zachowało się tu wiele zabytków. To jedno z najstarszych miast w Polsce. Jest prężnym ośrodkiem akademickim, w którym funkcjonuje bardzo wiele szkół wyższych, takich jak Uniwersytet Wrocławski oraz Politechnika Wrocławska. Określany jest jako miasto 100 mostów. Okazuje się, że zajmuje czwarte miejsce w Europie pod względem ich liczby.

Rynek

Jednym z najatrakcyjniejszy miejsc we Wrocławiu jest Rynek, który obok Ostrowa Tumskiego należy do najstarszych dzielnic miasta. To największy plac targowy w Polsce, gdyż rozciąga się na powierzchni 3,8 hektarów 

W centralnym miejscu położony jest miejski ratusz, a wokół niego znajduje się 60 urokliwych, przepięknych i kolorowych kamienic, z których każda jest wartą zobaczenia perełką architektoniczną. Ratusz jest późnogotycką budowlą, w której obecnie mieści się Muzeum Sztuki Mieszczańskiej, a w piwnicy znany lokal – Piwnica Świdnicka. Wstęp na wystawy stałe jest bezpłatny. 

Rynek jest pełen restauracji, kafejek, oferujących turystom kuchnie całego świata.

Ostrów Tumski

Ostrów Tumski jest popularnym miejscem spacerów dla zakochanych, mieszkańców miasta i turystów. Najstarszymi budowlami jest romański kościół świętego Idziego, pochodzący z XIII wieku, który stanowi pozostałość po zamku Piastów Śląskich, a także gotycka katedra pod wezwaniem Jana Chrzciciela z niezwykle cennym srebrnym ołtarzem ufundowanym w XVI wieku przez biskupa Andreasa Jerina. Jego historia jest tyleż ciekawa, co burzliwa. Został w czasie II wojny światowej rozmontowany i ukryty przed Armią Czerwoną, dlatego udało się zachować ten cenny zabytek. 

Niezwykłą atrakcją dla zakochanych jest Most Tumski nazywany Mostem Zakochanych. Nazwa ta wiąże się z pozostawionymi na nim kłódkami z imionami par, które gwarantują trwałość uczucia. Kluczki tradycyjnie wrzucane były do Odry. Atrakcją dzielnicy są uliczni muzykanci, grający standardy na skrzypcach, saksofonie, a nawet dzwoneczkach. Natomiast zimą ulicę Katedralną oświetlają lampki i ozdoby zawieszone na drzewkach, które dodają szczególnego uroku dzielnicy.

Ogród Botaniczny

Do Ostrowa Tumskiego przylega niezwykle piękny Ogród Botaniczny, który został założony w 1811 roku. Turyści mogą podziwiać dziewięć sekcji: Systematyka, Panorama Natury, Pnącza, Morfoligia, Alipnarium, Szklarnia, Arboretum, Akwaria i Gruntowe Rośliny Ozdobne, a w nich 12 tysięcy roślin. Na terenie ogrodu znajduje się 29 pomników przyrody, kolekcja subtropikalnych i tropikalnych roślin wodnych i błotnych. Odbywa się tu również wiele imprez, koncertów, plenerów plastycznych. 

Hala Stulecia

Hala Stulecia jest jednym z najatrakcyjniejszych obiektów architektonicznych XX wieku. Została umieszczona na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. W momencie otwarcia w 1911 roku należała do największych żelbetowych konstrukcji. W pobliżu Hali Stulecia znajduje się multimedialna fontanna, którą otacza Pergola. Dziś odbywają się tu  konferencje,  koncerty, wystawy, targi, wydarzenia kulturalne i sportowe.

Hydropolis

Hydropolis jest nowoczesnym centrum wiedzy o wodzie, jednym z nielicznych tego rodzaju obiektów na świecie, a jedynym w Polsce. Zwiedzanie rozpoczyna się od projekcji filmu przedstawiającego powstanie wody na Ziemi. Kierunek zwiedzania wyznacza umieszczony w podłodze strumień, który prowadzi turystów przez tajemnice, jakie kryją głębiny morskie i oceany. 

wrocław

Atrakcją jest replika batyskafu, który w 1960 roku penetrował Rów Mariański oraz rzeźba Dawida Michała Anioła. Wystawa jest przeznaczona dla wszystkich grup wiekowych, od najmłodszych do najstarszych turystów, dlatego jest to doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi.

Noclegi we Wrocławiu

Wrocław oferuje turystom bogatą bazę turystyczną, w tym również noclegową. Obok luksusowych hoteli, które zostały wyposażone w restauracje i Spa, apartamentów są także hostele i pokoje, wynajmowane od ich właścicieli. Można tu znaleźć noclegi odpowiadający budżetowi każdego z turystów, nawet najbardziej wymagającego. 

Dla gości poszukujących noclegów we Wrocławiu oddalonych od centrum, ale z doskonałym dojazdem do niego, a także w niedalekiej odległości od tras wylotowych oferta jest równie interesująca. Luksusowe hotele położone w niezwykle atrakcyjnym miejscu, z własnymi miejscami parkingowymi zadowolą każdego turystę, również rodziny z dziećmi i gości biznesowych, którzy wybierają stolicę Dolnego Śląska na miejsce urlopu lub weekendu.