Monitoring wizyjny — sposób na bezpieczeństwo Twojej firmy!

Dla każdego człowieka własne bezpieczeństwo, ochrona swoich bliskich, pracowników oraz innych ludzi, a także własnego mienia jest rzeczą bardzo ważną.

W tym celu coraz więcej osób decyduje się na montaż w swoich firmach, domach lub innych nieruchomościach różnych systemów zabezpieczających i zwiększających bezpieczeństwo na danym terenie. Mogą to być alarmy, czujniki ruchu, zamki elektroniczne, systemy kontroli dostępu, zatrudnienie ochroniarzy i wiele innych.

Jednak bez wątpienia najpopularniejszym rozwiązaniem zwiększającym bezpieczeństwo na danym terenie jest monitoring wizyjny. Obecnie kamery przemysłowe można znaleźć praktycznie na każdym ważniejszym budynku, a coraz częściej widuje się je również w przestrzeni publicznej, gdzie pilnują porządku w takich miejscach jak parki, ulice, czy inne miejsca, w których często dochodzi do wypadków, różnego rodzaju aktów wandalizmu, czy innych czynów karalnych.

Czym jest monitoring wizyjny?

Monitoring wizyjny to system połączonych ze sobą kamer, z których obraz na bieżąco wysyłany jest do centrum odbiorczego. W głównej centrali znajduje się operator monitoringu, który ma podgląd na żywo co dzieje się na danym obszarze monitorowanym.

Operatorem może być pracownik firmy ochroniarskiej lub inna odpowiednio wyszkolona osoba. Tego typu system pozwala przede wszystkim na wykrycie sytuacji, które stwarzają zagrożenie dla osób lub mienia. Monitoring wizyjny służy zabezpieczeniu budynków prywatnych, firm, magazynów, budynków administracji publicznej, szkół, szpitali, galerii handlowych, środków transportu publicznego oraz innych tego typu obiektów.

Kamery monitoringu coraz częściej montowane są również w przestrzeni publicznej, gdzie pozwalają na szybką reakcję ze strony odpowiednich służb w sytuacji zagrożenia, a także na zebranie dowodów w przypadku popełnienia jakiegoś przestępstwa lub innego czynu karalnego. W takich sytuacjach kamery monitoringu znacząco przyspieszają odnalezienie sprawcy jakiegoś wykroczenia lub przestępstwa i ułatwiają całe śledztwo.

Zalety monitoringu wizyjnego

Monitoring wizyjny ma sporo zalet, a jedną z najważniejszych jest niewątpliwie to, że dzięki niemu ochrona danego obiektu, a tym samym znajdujących się na jego terenie ludzi oraz mienia zapewniona jest przez całą dobę. Kamery monitoringu pozwalają na zarejestrowanie wszelkich zmian i sytuacji, które często bywają niezauważalne nawet dla najbardziej doświadczonych ochroniarzy.

Dodatkowo operator systemu na bieżąco kontroluje to co dzieje się na danym terenie i w sytuacji zagrożenia może od razu zawiadomić odpowiednie służby interwencyjne. Monitoring świetnie sprawdza się zarówno w sytuacji nagłego zagrożenia jak i po fakcie, ponieważ wszelkie nagrania z kamer są zapisywane na dysku, dzięki czemu mogą być dowodem w postępowaniu karnym lub innych spornych sytuacjach.

Sporą zaletą jest również to, że sama obecność kamer i stosowne oznaczenia oraz informacje o tym fakcie już w znacznym stopniu podnoszą poziom bezpieczeństwa na danym terenie. Często jest to czynnik, który zniechęca osoby planujące popełnienie czynu zabronionego do zrobienia tego.

Dodatkowo stosując monitoring wizyjny, można również ograniczyć koszty związane z zatrudnieniem ochroniarzy i innych osób czuwających nad bezpieczeństwem danego obiektu, ponieważ całą kontrolę nad terenem przejmują kamery, a ochroniarze działają jedynie w sytuacjach awaryjnych.

Monitoring to także bardzo przydatne narzędzie pozwalające na kontrolę pracowników na ich stanowiskach pracy, co pozwala na zwiększenie efektywności pracy i eliminację niepożądanych zachowań. Środki zainwestowane w monitoring dość szybko się zwrócą, a system znacząco podniesie poziom bezpieczeństwa na danym obiekcie.

monitoring

Kto zajmuje się usługami związanymi z monitoringiem wizyjnym?

Usługami związanymi z monitoringiem wizyjnym zajmują się profesjonalne firmy działające w branży ochrony i bezpieczeństwa. Nasza firma Beta Security ISO zapewnia szeroki zakres usług w tym zakresie, a wszystko to przy zachowaniu najwyższych standardów jakości, pełnego profesjonalizmu oraz najnowszych technologii, oraz innowacyjnych rozwiązań.

Realizujemy montaż monitoringu wizyjnego, a dzięki naszemu Całodobowemu Centrum Ochrony, zapewniamy stałe monitorowanie obiektu 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Dokładne informacje na temat zakresu usług i wszelkich innych kwestii znajdą Państwo na naszej stronie internetowej https://bss24.pl. Zachęcamy do kontaktu i skorzystania z naszych usług.