Mieszkanie w okolicach Wrocławia w gminie Długołęka – plusy i minusy

Jeżeli myślimy o zakupie mieszkania w okolicach Wrocławia w gminie Długołęka to na pewno w naszym życiu zajdą drastyczne zmiany. Na początku wszystkie zmiany są stresujące, jednak szybko może się okazać, że zakup szeregówki w Lawendowej Alei to była najlepsza możliwa decyzja.

Dlaczego ludzie zastanawiają się nad mieszkaniem pod Wrocławiem?

Zazwyczaj na zakup domu w gminie Długołęka decydujemy się z kilku powodów. Pierwszy jest taki, że chcemy kupić większy dom za mniejsze pieniądze. Możemy też chcieć czystszego powietrza i spokojniejszego otoczenia. Niektórym osobom zależy na większym podwórku lub wolniejszym tempie życia. Wiele osób ma dość tłumów i korków.

Jeżeli jeden lub więcej z powyższych argumentów do nas trafia to prawdopodobnie będziemy zachwyceni mieszkaniem w okolicach Wrocławia.

Zalety mieszkań w gminie Długołęka

Przede wszystkim jeżeli naszym nadrzędnym celem jest uzyskanie większej przestrzeni, ale mamy ograniczony budżet to gmina Długołęka będzie dla nas idealnym rozwiązaniem. Bardzo często kredyt hipoteczny na mieszkanie w okolicach Wrocławia na przedmieściach będzie nawet mniejszy niż za niewielkie mieszkaniem w okolicach Wrocławia z rynku wtórnego w centrum miasta. Oczywiście niektóre lokalizacje będą droższe niż inne nawet pod Wrocławiem. Jednak jeżeli dobrze poszukamy to na pewno znajdziemy miejsce, które spełnia nasze oczekiwania i mieści się w naszym budżecie.

W przeciwieństwie do zatłoczonego miasta, w którym powierzchnie handlowe i mieszkalne są połączone w jeden wielki betonowy moloch, przedmieścia mają obszary mieszkalne i handlowe osobno. Dzięki temu nasze dzieci mogą bawić się na podwórku zamiast chodzić do galerii handlowej.

Dodatkową zaletą przedmieść jest to, że możemy wreszcie zobaczyć w nocy gwiazdy. Zanieczyszczenie powietrza oraz świetlne są mniejsze, dzięki czemu jesteśmy w stanie je dostrzec.

Osoby zmęczone zgiełkiem miasta powinny wybrać się do Kiełczowa, gdzie dzięki bliskości natury łatwiej jest się zdystansować. Tam nie musimy zmagać się z koszmarem znalezienia miejsca parkingowego i unikniemy słuchania gwaru ruchu ulicznego za każdym razem, kiedy otwieramy okno.

Na przedmieściach możemy robić wszystko we własnym tempie bez stresu związanego z tym, że wszyscy nas popędzają. Jeżeli wybierzemy się na spacer to nie będzie nas mijać tłum przechodniów, którzy śpiesząc się do swoich spraw trącają nas łokciem. Na przedmieściach naprawdę da się odpocząć.

Mieszkanie okolice Wrocławia

Wady mieszkania w okolicach Wrocławia

Życie w gminie Długołęka brzmi jak sielanka. Jednak żadne rozwiązanie nigdy nie jest idealne. Przede wszystkim mieszkając pod Wrocławiem musimy nastawić się na dojazdy. Jeżeli mamy auto to nie będzie dużym problemem. Kiełczów zlokalizowany jest 4 kilometry od najbliższego dużego centrum handlowego oraz 10 kilometrów od wrocławskiego rynku. Dojedziemy więc naprawdę szybko. Jednak jeżeli chcemy poruszać się komunikacją miejską i skorzystać z jednej z 2 linii, będzie się zdarzać, że dojazd potrwa.

Problemy mogą się pojawić również jeżeli nie lubimy zajmować się ogrodem. Koszenie trawników i podlewanie kwiatów jest dla wielu osób relaksujące, jednak niektórzy nie lubią takich obowiązków. Jeżeli zakładamy, że to nie dla nas zastanówmy się nad zakupem mieszkania, które nie będzie miało dużego podwórza.

Wyprowadzka z Wrocławia do gminy Długołęka może być bardzo poważną zmianą w naszym życiu. Nie powinniśmy się jej jednak obawiać. Dzięki temu możemy znaleźć nasz idealny dom.