Metody zarządzania restauracją naszym okiem

Prowadzenie restauracji to ciężka sprawa. Wymyślanie koncepcji, projektowanie menu, wynajęcie odpowiednich pracowników, uruchomienie tego z dnia na dzień jest trudne i czasochłonne. Trzeba opracować odpowiednią postawę, promować restaurację, mieć oko na konkurencję i komunikować się z klientami. I trzeba wykonać wszystkie te zadania, jeśli jesteś gotowy na zapewnienie niesamowitego jedzenia i świadczenie usług na najwyższym poziomie.

Korzystanie z Social Media do promocji restauracji

Coraz częściej media społecznościowe (takie jak Facebook i Twitter) są sposobem, dzięki którym ludzie łączą się ze sobą, lubią gwiazdy, marki, produkty restauracji. Aby zwiększyć obecność w Internecie Twojej restauracji, należy uwzględnić, że użytkownicy mediów społecznościowych poszukują czterech podstawowych rzeczy:

  • Promocje i zniżki. Rzuć klienci okolicznościowy 10-procentowy kupon wyłączne via Facebook (lub Twitter, Foursquare, czy w innym miejscu, w którym masz sporo fanów).
  • Ekskluzywna zawartość nie dostępne nigdzie indziej. Zdjęcia patio tuż po otworzeniu restauracji, czy pokaz filmu Twojego sommeliera podkreślającego nowe wino.
  • Informacje na temat nowych produktów lub usług. Niech Wasi fani wiedzą o Twoim nowym menu, możesz także wykorzystać tzw. happy hours, czyli zniżki na zamówienia o konkretnej godzinie.
  • Zdolność do dzielenia się swoimi opiniami. Dziękuj klientom za komplementy, odpowiedzi muszą także być udzielone na krytykę w stronę Twojej restauracji, uwierzcie, że gorzej jest nie odpowiedzieć niż odpowiedzieć i przyznać się do błędu.

Atrakcyjne menu może być sposobem na sukces

Porady dla zachowania konkurencyjności w gastronomii

Nie daj się urokowi wykwintnemu jedzeniu i marzeniach o adoracji klientów nakłonić, nie myśl, że ​​prowadzenie restauracji jest łatwe i z pewnością bez problemu przyciągniesz do siebie klientelę. Tak nie jest. Restauracja jest biznesem jak każdy inny, co oznacza, że ​​musi być dobrze zarządzany, aby przetrwał. Poniższe wskazówki mogą pomóc:

  • Zagraj w swoje mocne strony i ich wykorzystaj je tak, aby goście mogli je dostrzec
  • Analizuj konkurencję, określ swoje braki, i wykorzystaj je.

Zidentyfikuj swoje własne braki i rozwiąż je szybko, potrzebna będzie osobna kreatywna, która doskonale rozumie najnowsze trendy i potrafi skutecznie wykorzystać je aby uzyskać uznanie wśród młodych klientów, którzy często promują restauracje w mediach społecznościowych

Poznaj swoich gości, uświadom sobie, czego oczekują do Twojej restauracji, obsługi, menu i innych elementów. Przeanalizuj to pod kątem tego co już wykonałeś, a co jeszcze powinno się zrobić.

Menu restauracji, która sprzedaje

Menu jest Twoim restauracyjnym centrum wszechświata. Przekazuje ogólną koncepcję menu z restauracji do klientów i powinno wyrazić pasję i opiekę nad gośćmi. Zacznij od stworzenia wielu atrakcyjnych nazw dla posiłków. Słowa takie jak duszone, przypieczone, patelnia, palone, w piecu opalanym drewnem, gotowane nadają poziom prestiżu naczyniu, w którym danie zostało przygotowane, co zdecydowanie może zwiększyć apetyt przybyłych gości. Przygotowaliśmy ten artykuł w oparciu o widzę pracowników Restauracji Verona:  http://www.verona.com.pl