Meble na wymiar – nowy wygląd biura

Już od kilkunastu lat firmy meblarskie i stolarze oferują nam usługę wykonania mebli na wymiar. Meble tego rodzaju są coraz popularniejsze ponieważ Polacy doceniają wygodę i funkcjonalność jaką niosą ze sobą idealnie dopasowane do wnętrza meble.

Doskonale sprawdza się to rozwiązanie w nietypowych pomieszczeniach biurowych pod względem rozmiaru (meble zwykle wykonywane są w bryłach 60 lub 90 cm) lub w przypadku pomieszczeń ze skosami czy nierównymi ścianami.

Co zyskamy kupując meble na wymiar?

W ramach wstępnego rozeznania pracownik wykonuje przykładową wizualizację wnętrza w oparciu o nasze preferencje. Jest to proces wstępny, zwykle na tym etapie nie podajemy dokładnych wymiarów pomieszczenia, a jedynie ogólny jego zarys. Po podpisaniu umowy do firmy przyjeżdża osoba, która mierzy nasze wnętrze i na tym etapie możliwe jest dokładne zaprojektowanie wnętrza biura lub pomieszczeń firmowych ze wszystkimi szczegółami – wybieramy typ i kształt oraz rodzaj biurek, krzeseł, szafek oraz innych mebli pomocniczych, które zazwyczaj znajdują się w biurze.

Pracownik firmy wykonuje dla nas wizualizację, możemy przyjąć taki projekt lub też zdecydować się na jego modyfikację. Po ostatecznej akceptacji projektu przechodzimy do wykonania. Zwykle kilka tygodni trwa wykonanie mebli na specjalne zamówienie. Następnie kilku pracowników przywozi gotowe meble gotowe do aranżacji. Sam montaż trwa zwykle kilka godzin.

Przykład aranżacji biura od Kostrubiec.pl

Meble biurowe wykonywane na wymiar są dostępne w większej ilości kolorów i wzorów niż gotowe zestawy mebli, ponieważ firma nie musi obawiać się że wykonany przez nią produkt się nie sprzeda. Dlatego też jeżeli marzymy o futurystycznym wyglądzie biura, lepiej skierować swoje kroki do firmy zajmującej się tworzeniem mebli na wymiar, niż takiej która oferuje swoim klientom gotowe produkty – mamy wtedy o wiele większą szansę na urzeczywistnienie swoich marzeń.

Podsumowując, meble biurowe na wymiar mogą w pełni dopasować się do każdego pomieszczenia o specyficznych wymiarach. Na początku współpracy z producentem mebli biurowych zostaje określona nasza wizja, podane kolory oraz kształty i wielkość mebli.

Dzięki temu mamy pewność, że w dniu dostarczenia zamówienia, będziemy mieli gotowe i w pełni wyposażone stanowiska dla naszych pracowników.

Ergonomiczny i oryginalny wystrój biura

Jeżeli cenimy sobie wygodę i komfort połączony z ergonomią, zamierzony efekt uzyskamy korzystając z usług firmy wykonującej meble biurowe na wymiar. Biuro jest miejscem pracy dla kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu osób. Spędzając w pracy 40 godzin tygodniowo, warto zadbać nie tylko o odpowiednią prezencję biura, ale i o jego funkcjonalność. Siedziba lub oddział firmy, poza przestrzenią biurową, musi posiadać pomieszczenia socjalne, takie jak kuchnia, łazienka i ewentualny schowek.

Jeżeli chcemy maksymalnie wykorzystać przestrzeń, w której ma się znaleźć nasze biuro, dobrze będzie jeżeli zapoznamy się z ofertą firm zajmujących się tego rodzaju meblami, ponieważ wtedy nasza firma z pewnością zamieni się w przepiękną i funkcjonalną przestrzeń idealnie dopasowaną do naszych potrzeb.