Marki zegarków, które musisz znać

Ładny, solidnie wykonany zegarek wcale nie musi być drogi. Niektórzy producenci zegarków stawiają na ciekawe rozwiązania i charakterystyczny design, który z pewnością spodoba się wielu osobom, które poszukują oryginalnych czasomierzy. Jeśli więc szukamy zegarka, który można nosić zarówno na co dzień, jak i na większe wyjścia, warto poznać takie firmy jak Casio, Timex czy Lorus. 

Zegarki Casio – jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie 

Zegarki marki Casio są niezwykle popularne na całym świecie. Kiedy myślimy o zegarkach z niższej półki, to właśnie produkty tej firmy są warte uwagi. Zegarki Casio cieszą się ogromnym. 

Japońskie zegarki, bo stamtąd pochodzą wszystkie projekty modeli produktów Casio, to jedne z najlepszych jakie można znaleźć na świecie. Już pierwsze zegarki tej marki miały innowacyjne rozwiązania – model Casotrion należał do pierwszych takich na całym świecie. Właściciele firmy nie odpuścili jednak po głośnym sukcesie, a na rynku czasomierzy zaczęły pojawiać się coraz to nowsze rozwiązania. 

Casio od zawsze stawiał na funkcjonalne cechy zegarków, dbając jednocześnie o ich niepowtarzalny design. Dlatego powstało wiele modeli skierowanych do osób uwielbiających sporty ekstremalne. Do dzisiaj jedną z najpopularniejszych linii zegarków Casio jest G-Shock. Jego konstrukcja jest niezwykle wytrzymała, co doprowadziło do okrzyknięcia go bezkonkurencyjnym zegarkiem sportowym. Do popularnych modeli należą również linie Baby-G oraz seria Retro, która nawiązuje swoim wyglądem do zegarków Casio sprzed lat. 

Casio od samego początku stawia w swoich produktach na innowacyjne rozwiązania. Najnowsze modele zegarków są wspierane przez technologię Bluetooth 4.0 czy aplikację Casio G-Shock Connected.

Zegarki Timex – najdłużej działająca firma na świecie? 

Zegarki Timex od samego początku są produkowane w Ameryce, co aktualnie doprowadziło do tego, iż jest to jedna z największych takich firm w całych Stanach Zjednoczonych. W swojej niezwykle zróżnicowanej ofercie posiadają zegarki dedykowane zarówno kobietom, jak i mężczyznom. W najnowszych kolekcjach można również znaleźć produkty dla dzieci. Marka zegarków Timex ze względu na swoje wieloletnie doświadczenie, przyciąga do siebie mnóstwo klientów, a dzięki oryginalnym projektom zyskała międzynarodowy rozgłos. Pomogło w tym także wdrożenie wymiennych pasków do zegarków Timex, co umożliwia wielokrotne modyfikowanie wyglądu czasomierza.

zegarek lorus

Od początku swojej działalności Timex wychodził naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów – i tak pozostało do dziś. Przez te wszystkie lata stworzyli wiele kultowych linii. Jednym z popularniejszych modeli jest Timex Data Link, stworzony przy współpracy z Microsoftem. Współcześnie ogromną popularnością cieszą się Timex Addison oraz Timex Classic, które swoim wyglądem nawiązują do zegarków, które produkowane były w latach 40. i 50. 

Zegarki Lorus – klasyka i solidne wykonanie w jednym 

Mimo tego, że firma Lorus na rynku funkcjonuje stosunkowo od niedawna, bardzo szybko zyskała międzynarodowy rozgłos. W swojej ofercie posiada zegarki, które są niezwykle atrakcyjne i pasujące do każdego stylu, a jednocześnie solidnie wykonane. To wszystko w połączeniu z niską ceną sprawia, że w zegarki tej firmy zaopatruje się wielu klientów.

Z racji tego, że firma Lorus należy do Seiko Watch Company, dało to marce szansę na szybki rozwój. Dodatkowo dostęp do najlepszych technologii sprawił, że mechanizmy znajdujące się w zegarkach są niemal niezawodne. 

Lorus ma niezwykle zróżnicowaną ofertę zegarków. Można wybierać spośród modeli typowo sportowych, jak i tych biznesowych czy skierowanych głównie do kobiet. Aktualnie popularna jest także linia miejska Urban. Zegarki Lorus są produkowane z najlepszych materiałów, co przekłada się na ich trwałość oraz wysoką wytrzymałość na niekorzystne warunki. Cenią je wymagający użytkownicy, którzy poszukują wysokiej jakości w atrakcyjnej cenie.