Łóżko rehabilitacyjne – czy warto wypożyczyć?

W niektórych sytuacjach zachodzi konieczność skorzystania ze sprzętu rehabilitacyjnego. Zazwyczaj jest on niezbędny seniorom, osobom po kontuzjach, urazach, tymczasowo niepełnosprawnym lub po poważniejszych zabiegach operacyjnych. Wiele osób decyduje się na zakup łóżka rehabilitacyjnego jednak warto pamiętać, że istnieje również możliwość jego wypożyczenia. Kiedy lepiej zakupić sprzęt rehabilitacyjny na własność, a kiedy wystarczy go tymczasowo wynająć?

Wypożyczać czy kupować?

Decyzję czy zakupić dany sprzęt czy go wypożyczyć należy podjąć biorąc pod uwagę rodzaj schorzenia jakie towarzyszy przyszłemu użytkownikowi oraz to jak długo dany sprzęt będzie wykorzystywany. Oczywistym aspektem są również indywidualne możliwości finansowe. Łóżko rehabilitacyjne można zakupić w specjalistycznych sklepach medycznych, co bardzo często jest w dalszej perspektywie rozwiązaniem bardziej ekonomicznym.

Decydując się na zakup możemy swobodnie wybrać rodzaj oraz model sprzętu, tak aby pasował w jak największym stopniu do potrzeb osoby, która będzie z niego korzystała. W wielu przypadkach, zwłaszcza gdy łóżko będzie wykorzystywane tymczasowo, zakup nowego produktu okazuje się niepotrzebny. Wówczas warto zdecydować się na wypożyczenie sprzętu. Osoba wymagająca łóżka rehabilitacyjnego będzie miała zapewniony komfort, a gdy nadejdzie moment, w którym łóżko nie będzie już potrzebne, możemy je bezproblemowo zwrócić.

wypożyczony wózek inwalidzki

Zakup łóżka rehabilitacyjnego

W niektórych sytuacjach, aby zapewnić osobie wymagającej rehabilitacji prawidłowe warunki, konieczne jest dobranie indywidualnego sprzętu, które będzie pod określonym kątem pasowało do jego potrzeb. Wówczas często okazuje się, że zakup łóżka będzie niezbędny. Łóżko rehabilitacyjne warto zakupić gdy będą one przeznaczone dla osób starszych, który będą z niego korzystali przez długi czas. Jest to także dobra opcja gdy rehabilitacja będzie trwała  kilkanaście miesięcy.

Obecnie sklepy medyczne oferują atrakcyjne produkty w okazyjnych cenach. Dodatkowo często po zakupie możemy skorzystać z przeglądów technicznych czy serwisowania. Ceny łóżek rehabilitacyjnych mogą się znacznie różnić w zależności od modelu czy stopnia zaawansowania wykorzystanej technologii. Koszty jakie należy ponieść mogą wahać się w zakresie od 1600 do nawet 3000 złotych.

Pamiętajmy również, że decydując się na zakup nie warto wybierać podejrzanie tanich ofert, gdyż bardzo często pod tak niską ceną kryje się również wyjątkowo niska jakość produktu. Najbezpieczniej skorzystać z oferty kierowanej od profesjonalnych sklepów medycznych. Wówczas będziemy mieli pewność, że produkty będą spełniały swoje funkcje, pozostaną sprawne przez długi czas i nie będą stanowiły żadnego zagrożenia dla użytkującego.

wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych

Wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego

Jeśli uraz, zabieg operacyjny lub kontuzja spowodowała, że konieczne jest skorzystanie z łóżka rehabilitacyjnego, warto rozważyć jego wypożyczenie. Jest to zdecydowanie najlepsza opcja, gdy dochodzenie do zdrowia nie będzie długotrwałetwierdzi sprzedawca z wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego Rehabi Rehabi. Sprzęty rehabilitacyjne można wypożyczać bardzo często zarówno w szpitalach, ośrodkach rehabilitacyjnych, jednak obecnie coraz więcej usług świadczą profesjonalne wypożyczalnie, gdzie znajdziemy produkty najwyższej jakości.

Wypożyczenie łóżka będzie rozwiązaniem bardziej ekonomicznym w krótkim czasie. Jest to także trafny wybór, gdy możliwości finansowe nie pozwalają na zakup nowego łóżka. Wypożyczalnie w swojej ofercie posiadają bogaty wybór produktów, dlatego bez trudności możliwe będzie dobranie modelu pasującego do danych potrzeb. W asortymencie możemy znaleźć m.in. łóżka wykonane z naturalnych materiałów, regulowane za pomocą pilota, z wysięgnikami i barierkami ochronnymi. Często zakup tak wyspecjalizowanego produktu wiązałby się z ogromnymi kosztami, jednak jego wypożyczenie na określony czas pozwoli zaoszczędzić znaczną sumę.