Kierowca samochodu ciężarowego, zawód dający duże możliwości

Praca kierowcy ciężarówki nie jest łatwa, jesteśmy narażeni na stres związany z dostawą na czas towarów, ale także długie kursy i pobyt z daleka od domu nie sprawiają, że to wszystko staje się łatwiejsze. Spotęgowane trudności mają osoby, które podjęły się pracy w Anglii, a rodzinę zostawiły w Polsce. W takiej sytuacji kierowcy widzą swoją rodzinę jeszcze rzadziej niż gdyby mieszkali w tym samym kraju. Praca kierowcy nie ma jednak samych wad, ponieważ pod względem finansowym jest bardzo opłacalna, można zarobić nawet do pięciu razy więcej niż w Polsce.

Oglądanie świata bez skrępowania

               kierowca w Anglii Często myśląc o pracy kierowcy zapominamy z czym się ona wiąże, szczególnie, jeżeli będziemy się poruszać po obcym kraju. Takie zatrudnienie daje możliwość zobaczenia niezwykłych miejsc o różnych porach dnia. Nie każdy może pochwalić się, że widział tak duży kawałek świata, znacznie różniący się od rodzimego krajobrazu. W tej pracy każdy dzień może różnić się od poprzedniego, tym bardziej, że pracodawcy często tworzą grafik w taki sposób, żeby kierowca nie jeździł cały czas tylko jedną trasą.

                Brak znajomości języka nie jest przeszkodą do wykonywania tej pracy między innymi dlatego, że kierowcy pracują pojedynczo, więc w kabinie są sami. Takie rozwiązanie jest bardzo komfortowe dla osób, które dopiero zaczynają swoją pracę za granicą, ponieważ mogą we własnym tempie uczyć się języka bez nacisków ze strony pracodawcy.

Jak wygląda praca kierowcy

Kierowcy czują na sobie odpowiedzialność za przewożony towar, firmowy samochód, są świadomi, że wszystko powinno dotrzeć do celu w nienaruszonym stanie do odbiorcy, a samochód do pracodawcy i bez wątpienia stara się zachować sprzęt w jak najlepszym stanie. Kierowcy zawodowi ze względu na częstą jazdę i dużą ilość pokonanych kilometrów mogą być częściej narażeni na wypadki i stłuczki, dlatego warto pamiętać o przerwach i zachować ostrożność.

                Praca kierowcy jest stale monitorowana poprzez umieszczony w kabinie tachograf. Pozwala on na pomiar czasu pracy i odstępów pomiędzy przerwami. To wszystko ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa poprzez kontrolę nad przestrzeganiem przez kierowcę przepisów jakie obowiązują w prawie międzynarodowym.

Firmy transportowe w Wielkiej Brytanii potrzebują pracowników, jednak na samym początku należy spełnić pewne warunki. Ubiegając się o pracę potrzebne nam będzie zaświadczenie o niekaralności, referencje od poprzedniego pracodawcy, doświadczenie zawodowe, wymiana prawo jazdy, a także cyfrowy tachograf. Warto też wiedzieć, że brytyjskie prawo jazdy składa się z dwóch części, plastikowej i papierowej, na której notowane są wszystkie wykroczenia. Agencje pracy często wymagają okazania papierowej części prawa jazdy, a także posiadania cyfrowej karty kierowcy, którą powinien posiadać każdy kandydat na pracownika.