Karate – idealny sport dla menedżera

Rozwój ciała i umysłu

Nauka karate przeznaczona jest nie tylko dla silnych i rosłych ale także małych i wątłych. A to dlatego, że w karate nie są najważniejsze mięśnie a umysł, który musi być odpowiednio wytrenowany. Z tego powodu zdecydowaną karierę robią szkoły karate tradycyjnego, które niezmiennie od kilkunastu lat przyciągają młodych adeptów sztuk walki w różnym wieku i o różnej kondycji. Jeśli nie mamy zamiaru iść w zawodowstwo to tak naprawdę do uprawiania karate tradycyjnego wystarczy nam:

  • Silna motywacja;
  • Sprawny organizm;
  • Trochę wolnego czasu;
  • Trener;

To niedużo jak na tak szlachetną walkę. Najtrudniej o dobrą szkołę karate. Tych powstało wiele ale próżno tu szukać takich nauczycieli z powołania, którzy byliby w stanie zaszczepić w młodych ludziach pasję i miłość do tego mądrego sportu. Większość z nich wyczuło szansę zrobienia pieniędzy dlatego kalkują style i bez pasji starają się nauczyć walki. A nie tędy droga. Bo karate to droga mądrości i szacunku a także przywiązania do tradycji. Bez tego nie możemy nazywać się „karatekami”.

Karate to droga wolności i piękna

Jednak należy pamiętać, że żadna nawet najlepsza szkoła nie nauczy się za nas i nie unikniemy własnego wysiłku i zaangażowania. Karate jak każda inna sztuka walki polega w dużej mierze na fizyczności i sile dlatego zalecane jest cały czas trzymać formę. Szczególnie widoczne jest to w stowarzyszeniach takich jak Husaria w których uczestnicy poza karate stawiają na sport, siłownię, fitness oraz zdrowe odżywianie. Tak kompleksowe podejście do sprawy jest nie tylko godne pochwały ale przynosi też wymierne efekty.