Jedwab do włosów – jego zalety i właściwości

Kobiety niewątpliwie wielką uwagę zwracają na własne włosy. Zbyt częste wizyty u fryzjera są przyjemnością, pozwalają utrzymać piękną fryzurę, jednak są także niekorzystne dla naszych włosów. Działanie wysokich temperatur – suszenie jak i prostowanie, zdecydowanie osłabiają nasze włosy.

itely-synergicare-jedwab-do-wlosow-wygladzajacySami fryzjerzy ze względu na działania zewnętrzne, ale również zwracając uwagę na rodzaj włosów polecają nam różnego rodzaju odżywki. Są to eksperci w tej branży i możemy najczęściej usłyszeć o nowinach i specyfikach, które pomogą nam zachować piękne włosy.

Przesuszone włosy i rozdwojone końcówki zdecydowanie potrzebują odpowiedniego nawilżenia. Na rynku dostępne jest dużo produktów, które pomogą nam otrzymać pożądane rezultaty. Przykładowym jest jedwab do włosów. Jest on doskonały do wysuszonych włosów, które potrzebują odpowiednich działań.

Stosując jedwab do włosów należy szczególnie uważać, ponieważ posiada mocne działanie natłuszczające. Pamiętać należy, że korzystamy z niego w małych ilościach i rozprowadzamy głównie na końcówki. W przypadku gdy nałożymy jedwab do włosów na całej długości uzyskamy niepożądany rezultat znacznie przetłuszczonych włosów i niełatwo będzie nam je domyć. Zaleca się jego stosowanie w porach wieczornych gdy mamy czas i będziemy ewentualnie mogli pozbyć się jego nadmiaru.

Jedwab do włosów pozwala nam:

  • Nawilżyć kosmyki
  • Wygładzić budowę włosa
  • Nadać im miękkość
  • Ochronić kosmyki
  • Złagodzić rezultaty niekorzystnych działań

W sklepach obecnie, jedwab do włosów nie jest trudny do zdobycia i odszukamy go w większości drogerii. Jego ceny w zależności od wielkości zaczynają się już od 5 złotych. Nie jest to ogromny wydatek, a pozwala na znaczną poprawę prezentacji swoich włosów.