Jakie sztuki walki są najodpowiedniejsze dla dzieci?

W dzisiejszych czasach dzieci są w stanie trenować wiele sztuk walki i dyscyplin sportowych. Jest bardzo wiele elementów, które można wybrać, by sprawić, aby dzień twojego dziecka był pełen wrażeń. Jeżeli dopiero przymierzasz się do zapisania swojego dziecka na jakieś zajęcia dodatkowe, pozaszkolne, to z pewnością zastanawiasz się, co by to mogło być. Oczywiście – wybór jest ogromny, szczególnie w dużych miastach takich, jak Warszawa. Tutejsze dzieci są w stanie pozwolić sobie na uczęszczanie na wiele, różnych zajęć.

Na co zatem możesz wysłać swojego malucha? Co może trenować, aby przydało mu się w życiu i by dawało mu mnóstwo satysfakcji? Jakie sztuki walki konkretnie sprawią, że twoje dziecko będzie w stanie bronić się w niebezpiecznych sytuacjach, poprawi swoją kondycję, a także będzie się świetnie bawić i wielu rzeczy się nauczy. Na szczęście jesteśmy w stanie ci coś zaproponować.

Jaka sztuka walki jest najlepsza dla dzieci?

Owszem, w naszym kraju znajduje się naprawdę sporo szkół różnych sztuk walki, do których mogą uczęszczać dzieci. Dziecko jednak najlepiej jest umieścić tam, gdzie będzie zdobywało jak najwięcej umiejętności i przy okazji będzie się dobrze bawić. Doskonałym rozwiązaniem będzie więc karate, na którym nauczy się kopnięć oraz uderzeń, a także wielu innych elementów, dzięki którym będzie mieć większą i lepszą kondycję. Karate jest naprawdę uniwersalną sztuką walki – może pomóc w prawdziwej bójce, ale także uczy szacunku i pokory. Może być trenowana wyłącznie dla siebie, ale są także specjalne zawody, na których można zostać mistrzem.

W takich szkołach karate twoje dziecko będzie w stanie trenować z najlepszymi trenerami, którzy będą w stanie nauczyć je wszystkiego. Osoby, które są nauczycielami w takich szkołach, mają odpowiednie, wieloletnie doświadczenie nie tylko w samym trenowaniu danej sztuki walki, ale także i przekazywaniu swojej wiedzy innym, także tym najmłodszym. Dlatego jak najbardziej warto zainwestować właśnie w treningi karate.

Karate_dla_dzieci

Czemu konkretnie karate?

Jak zapewne zdajesz sobie sprawę, jeżeli chodzi o sztuki walki, to karate nie jest jedyną z nich. Na świecie istnieje naprawdę wiele, bardzo popularnych sztuk walki, które są trenowane przez ogromne ilości osób, także dzieci. Dlaczego więc polecamy akurat karate? Co jest w karate takiego niezwykłego, że warto zapisać na zajęcia swoje dzieci? Cóż, prawda jest taka, że odpowiedź na to pytanie nie jest skomplikowana.

Przede wszystkim , karate w przeciwieństwie do innych sztuk walki takich, jak aikido, jujitsu czy kendo, naprawdę potrafi być przydatne. Przede wszystkim dlatego, że skupia się na ciosach i kopnięciach, a nie na innych aspektach takich, jak powalanie, czy wykręcanie rąk. Jak wiadomo, większość napaści ze strony dresów lub rówieśników nie polega na wykręcaniu rąk, czy powalaniu osoby, którą atakują, ale właśnie na biciu czy kopaniu. Aby dziecko było w stanie się skutecznie obronić przed takimi ludźmi musi wiedzieć, jak tego dokonać. Jeżeli będzie świadome, jak zadaje się ciosy i kopnięcia, będzie w stanie unikać ich dostawania, jeżeli kiedykolwiek zostanie zaatakowane.

Oczywiście jest też kwestia nauczenia dziecka dyscypliny – nic tak jej nie uczy, jak właśnie regularne treningi sztuki walki.