Jaka guma ozdobna sprawdzi się do szycia spódnicy?

Trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek spódnicę damską, w której nie wykorzystuje się  elastycznej gumy. Należy ona do podstawowych materiałów krawieckich ze względu na swoją funkcję wynikającą z jej podstawowej cechy, jaką jest rozciągliwość.

Kolejną niezwykle ważną cechą gumy krawieckiej jest zachowanie dobrej elastyczności po wielokrotnym rozciąganiu. Należy ona do dodatków, które nie wymagają jakiegoś szczególnego przygotowania. Aby jej użyć podczas szycia, wystarczy przy pomocy nożyczek skrócić ją do odpowiedniej długości.

Kiedy można wykorzystać gumy krawieckie?

Gumy krawieckie można wykorzystać w różnych sytuacjach. Zakres zastosowań tego rodzaju produktów jest bardzo szeroki. Wykorzystuje się je do zwężania spódnic i spodni, przy przeróbce mankietów, kurtek, bluz, bielizny, a także odzieży sportowej ze względu na dużą ich rozciągliwość. Gumy ozdobne niezwykle często stosowane są do szycia ramiączek w biustonoszach, bluzkach i sukienkach. Piękne ramiączka powstają przy zastosowaniu gumofalbanki ze względu na jej dekoracyjność. Prezentują się one niezwykle efektownie, szczególnie w damskiej bieliźnie, a przyjemne w dotyku satynowe wykończenie doskonale sprawdzi się podczas codziennego użytkowania bielizny ze względu na to, że jest przyjemne w dotyku.

Jakie rodzaje gum krawieckich można znaleźć w pasmanterii?

Pasmanterie oferują gumy krawieckie w różnych szerokościach i kolorach, a także kształtach. W krawiectwie wykorzystywane są produkty tego rodzaju płaskie lub okrągłe, dlatego każda z pań trudniąca się szyciem może zaopatrzyć się w pasmanterii w gumę, która spełni jej oczekiwania i potrzeby. Mogą to być gumy ramiączkowe w różnych kolorach od beżu po czarny lub biały, gumofalbanki, gumy ozdobne, gumy elastyczne płaskie o różnej szerokości, gumy okrągłe o różnej średnicy i kolorze. Wybór jest naprawdę szeroki, dlatego można bez problemu znaleźć coś dla siebie.

Dlaczego warto uszyć samemu spódnicę?

Kompletowanie garderoby dzięki samodzielnemu szyciu jest niezwykle cenne i ma wiele zalet. Pierwszą z nich jest możliwość wyboru odpowiedniej tkaniny i dodatków, które w pełni spełniają nasze potrzeby, upodobania i oczekiwania. Przy zakupie odzieży w sklepach nie mamy wpływu na wybór materiału, który może posiadać dodatki podrażniające skórę lub wywołujące alergię. Samodzielne uszycie spódnicy pozwala wybrać właściwą tkaninę o odpowiednich właściwościach i optymalnych parametrach termoizolacyjnych, co sprawi, że skóra nie będzie pocić się latem. Naturalne włókna zagwarantują nam komfortowe samopoczucie i zdrowie. Kolejną zaletą samodzielnie uszytej spódnicy jest jej oryginalny i nieszablonowy wygląd. Dzięki temu każda z pań będzie się czuła wyjątkowo. Tego rodzaju element garderoby zapewni użytkowniczce oryginalność i to, że żadna z kobiet nie będzie posiadała takiej samej spódnicy. Kolejną niezwykle istotną zaletą samodzielnie uszytych ubrań jest ich perfekcyjne dopasowanie do sylwetki, co pozwoli ukryć wszelkie jej niedoskonałości. Trudno nie wspomnieć w przypadku samodzielnie uszytej odzieży o jej jakości. Każda z pań poświęca tej czynności wiele czasu, czego efektem są precyzyjnie wykonane szwy, idealnie wszyty zamek, czy przyszyte guziki oraz dopasowanie do sylwetki, a także odpowiednia długość spódnicy i jej fason.

Jak uszyć najprostszą spódnicę na gumce?

Uszycie spódnicy na gumce nie powinno sprawić początkującej krawcowej zbyt wiele trudności. Pierwszym krokiem jest wycięcie z wcześniej zakupionego materiału prostokąta, którego długość i szerokość powinna być zgodna z wymiarami właścicielki spódnicy. Należy pamiętać o zostawieniu kilku centymetrów zapasu na wszycie gumki. Kolejnym krokiem jest obszycie boków materiału overlockiem. Tunel przeznaczony na wciągnięcie gumki za pomocą agrafki powinien być szerszy, aby swobodnie można było ją tam umieścić. Kolejnym krokiem jest zmarszczenie materiału na gumce, a następnie połączenie jej końców i zaszycie tunelu.

Jak uszyć tiulową spódnicę na szerokiej gumie krawieckiej?

Tiulowa spódnica jest modelem, który doskonale sprawdzi się nie tylko dla małej dziewczynki, ale również kobiety. Po zakupie materiału należy go na krawędziach fastrygować, aby następnie wykorzystać ją do marszczenia tkaniny. Kolejnym krokiem jest wszycie szerokiej gumy krawieckiej po uprzednim zszyciu krawędzi po lewej stronie. Następnie należy doszyć szeroką gumę krawiecką do przygotowanej wcześniej krawędzi pomarszczonego tiulu. Tego rodzaju spódnica składająca się z wielu warstw będzie prezentować się niezwykle efektownie.

tancerka baletowa