Jak przygotować się na długą podróż pociągiem

Bywają sytuacje w których planowana przez nas podróż pociągiem oznacza długi, wielogodzinny pobyt w przedziale wagonu. Jak do takiej wyprawy się przygotować? Co zabrać ze sobą, by zbytnio się nie nudzić? Jakie jedzenie przygotować na drogę?  Te i wiele innych pytań nasuwają nam się przed wyjazdem. A odpowiedzi jest całkiem sporo…

Sposoby na nudę

Sposobów na nudę podczas długiej podróży pociągiem jest całkiem sporo. Wszystko zależy od tego, co lubimy i co sprawia nam prawdziwą przyjemność.

W podróż możemy zabrać ze sobą na przykład książkę lub ulubione gazety. Przy ciekawej lekturze, która nas interesuje czas mija o wiele szybciej. Czytać możemy również notki blogowe czy inne zaległe artykuły na stronach www. Praktycznie każdy z nas ma dzisiaj Internet w telefonie.

Wyposażyć możemy się również w krzyżówki. W wymyślaniu haseł mogą brać udział wszyscy podróżujący z tobą. Partner, znajomi czy dzieci. A jeśli podróżujesz sam

Para w pociągu

Jeśli podróż chcemy spędzić na całkowitym relaksie, ale obawiamy się, że inni ludzie nam w tym przeszkodzą nie zapomnijmy spakować słuchawek. W pociągu możemy przecież włączyć ulubioną playlistę i zupełnie oddać się dźwiękom kolejnych piosenek.

Całkiem dobrym pomysłem jest również nadrobienie zaległości w nowościach filmowych w czasie kolejowej wyprawy. Filmy możemy zgrać na tablet czy laptopa i długie godziny poświęcić na ich oglądanie. Jest nawet szansa, że uda nam się obejrzeć cały sezon ulubionego serialu.

Jedzenie i picie w podróży

jedzenie i picie w pociągu

Jedzenie, które mamy zamiar wziąć w podróż powinno zostać przygotowane z uwzględnieniem dwóch podstawowych w tym zakresie aspektów. Po pierwsze, nie może być ono ciężkostrawne. Po drugie, nie powinno nadmiernie pobudzać naszej perystaltyki jelit. Poza tym musimy oczywiście pamiętać o tym, by posiłki były ograniczone tylko do takich produktów, które są łatwe w przechowaniu.

Idealnym rozwiązaniem wydaje się być suchy prowiant. Królują tu oczywiście klasyczne kanapki, które przegryźć możemy na przykład pomidorem. Owoce i warzywa najlepiej włożyć do próżniowych pudełek. Jeśli natomiast chodzi o picie, w naszym bagażu nie powinno zabraknąć butelki niegazowanej wody. Jeśli chcemy zabrać ze sobą coś ciepłego, dobrze przygotować w domu kawę lub herbatę w termosie.

Odpoczynek i sen w pociągu

Pomijając wagony z miejscami do leżenia, czyli wagony z przedziałami wyposażonymi w leżanki, możliwość spania w pociągu nastręcza wielu pytań. O ile podróżujemy z kimś, chwila drzemki nie stanowi większego problemu. Jesteśmy spokojni o nasz bagaż i czujemy się bezpiecznie. Do przedziału wystarczy wziąć poduszkę typu jasiek, by w razie zmęczenia ułożyć na niej głowę i po prostu zasnąć. Pozycja może nie zawsze będzie wygodna, ale my będziemy wypoczęci i po dotarciu na miejsce, gotowi do dalszej drogi.

Spanie w podroży

Pamiętajmy też o najważniejszym – rezerwacji biletu

By jednak w podróż się wybrać, niezależnie od tego czy będzie ona długa, czy krótka, musimy zaopatrzyć się w bilet. Ten kupić można na dworcu lub przez Internet. Druga opcja jest coraz popularniejsza. Wcale to nie dziwi, zważywszy na to, że dzięki niej można zaoszczędzić czas i mieć gwarancję tego, że w drogę na pewno wyruszymy. Serwis biletów kolejowych www.kup.biletyregionalne.pl największego operatora przejazdów pociągami w Polsce – POLREGIO umożliwia na przykład rezerwację biletu, który później należy mieć przy sobie w formie wydrukowanej lub na smartfonie.