Jak osuszyć piwnicę po zalaniu?

Zalanie piwnicy to dość częsty problem, szczególnie w miejscach bardziej narażonych na tego typu sytuacje lub w przypadku, gdy piwnica została zaprojektowana w nieprawidłowy sposób. To pomieszczenie najczęściej narażone jest na zalanie, z prostej przyczyny, ponieważ znajduje się pod powierzchnią gruntu, przez co wszelki nadmiar wody czy to w przypadku powodzi, czy też zalania z powodu nieszczelności instalacji wodno-kanalizacyjnej w budynku, zbiera się właśnie w tym miejscu.

Jednak bez względu na przyczynę zalania, aby pozbyć się wody z piwnicy i przywrócić ją do pełnej użyteczności należy podjąć konkretne kroki, które pozwolą usunąć skutki zalania i zapobiec tego typu sytuacji w przyszłości. W tym celu najlepiej skorzystać z usług profesjonalnych firm, realizujących tego typu zadania.

Dlaczego korzystanie z usług profesjonalistów jest najlepszym wyborem w przypadku zalania piwnicy?

Zalanie może doprowadzić do dużych strat, a dodatkowo pozbycie się wody z piwnicy jest zazwyczaj bardzo trudne i wymaga to odpowiedniego sprzętu i umiejętności. W tym celu najczęściej wykorzystuje się specjalistyczne pompy, które służą do wypompowywania wody z piwnicy. Dodatkowo należy również osuszyć piwnicę, a do tego również potrzebne są specjalistyczne urządzenia.

Oprócz tego niezbędne jest zastosowanie specjalistycznych środków chemicznych i metod dezynfekcji, które pozwolą pozbyć się wszelkich grzybów, pleśni i bakterii powstałych w wyniku zalania piwnicy. Jest to niezbędny zabieg, który daje gwarancję, że piwnica jest w pełni zdezynfekowana i bezpieczna dla ludzi w niej przebywających.

Profesjonalne firmy zajmujące się usługami związanymi ze sprzątaniem w tego typu sytuacjach, posiadają niezbędne umiejętności i urządzenia, które pozwalają im szybko i sprawnie osuszyć całą piwnicę i przystosować ją do ponownego użytku.

Z tego względu warto skorzystać z usług tego typu firm i nie wykonywać tego zadania samodzielnie, w sytuacji, gdy nie posiadamy odpowiedniego sprzętu i umiejętności.

Sprzątanie po zalaniu piwnic (

Sprzątanie po zalaniu piwnic – jakie są etapy pracy?

Przebieg procesu sprzątania piwnicy po zalaniu jest zależny od danego przypadku i przyczyny, jaka spowodowała zalanie. Z tego względu przed przystąpieniem do działań dokonywane są oględziny miejsca zlecenia, które przeprowadza wykwalifikowany pracownik firmy sprzątającej. Na podstawie analizy tworzony jest plan działania oraz dokonuje się wyceny usługi i określa się czas potrzebny na jej wykonanie.

Prace zazwyczaj rozpoczynają się od usunięcia z piwnicy wszelkich mebli, urządzeń, czy innych elementów wyposażenia i rzeczy, jakie się tam znajdują. Następnie przystępuje się do usunięcia wody z piwnicy. W tym celu stosuje się najczęściej specjalistyczne pompy, które pozwalają na wypompowanie wody.

Dodatkowo np. w przypadku zalania z powodu powodzi, niezbędne może okazać się również usuwanie mułu, czy też w przypadku zalania z powodu awarii kanalizacji ścieków i fekaliów. Po tak przeprowadzonym oczyszczaniu należy umyć i odkazić całą piwnicę, do czego wykorzystuje się specjalistyczne środki chemiczne oraz metodę termicznego oczyszczania powierzchni. Kolejnym korkiem jest przeprowadzenie dezynfekcji piwnicy.

Sprzątanie po zalaniu piwnic (

Ten etap ma na celu pomóc w usuwaniu wszelkich grzybów, pleśni czy też bakterii powstałych w wyniku zalania piwnicy. W tym celu najczęściej stosuje się ozonowanie, które jest bardzo uniwersalną i skuteczną metodą dezynfekcji. Ozon wykorzystywany w tej technice to gaz, który posiada silne właściwości dezynfekujące, dlatego też znakomicie radzi sobie z usuwaniem wszelkich bakterii, grzybów i pleśni powstałych w wyniku zalania piwnicy czy to z powodu powodzi, uszkodzenia kanalizacji czy innych przyczyn. Dzięki temu, że ozon stosowany jest w formie gazu, może on dotrzeć do każdego nawet, najbardziej niedostępnego miejsca. Z tego powodu metoda ta jest tak skuteczna i często stosowana w różnych sytuacjach wymagających dezynfekcji np. podczas zalania piwnicy.

Następnym krokiem jest pozbycie się z piwnicy odoru powstałego w wyniku zalania. Tutaj również z pomocą przychodzi metoda ozonowania, która oprócz tego, że dezynfekuje piwnicę, to usuwa z niej również wszelkie nieprzyjemne zapachy pozostawiać jedynie przyjemny zapach czystości. Po tak przeprowadzonych czynnościach piwnica jest w pełni czysta i gotowa do ponownego użytkowania.

 

Zapraszamy do skorzystania z oferty firmy Vector, która oferuje kompleksowe sprzątanie i ozonowanie po zalaniu mieszkań i piwnic.

WWW: https://vector-uslugi.pl/
Telefon: 725 392 578
E-mail: uslugi.sprzatajace@onet.pl

Działamy na terenie całej Polski!